Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sākusies balsošana par līdzdalības budžeta projektu idejām

Bauskas novada iedzīvotāji pirmajā līdzdalības budžeta ideju konkursā ir bijuši aktīvi – vērtēšanai iesniegtas vairāk nekā 20 projektu idejas. Konkursa komisija atzinusi visas idejas par konkursa kritērijiem atbilstošām. Viena projekta iesniedzēji no dalības ir atteikušies, lai Īslīces pagastā neradītu konkurenci, informē Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzdalības budžets ir demokrātisks process, kas sniedz iespēju iedzīvotājiem noteikt, kā tiek iztērēta daļa no pašvaldības budžeta.Lai veicinātu sabiedrības iespēju tiešā veidā ieteikt konkrētas novada infrastruktūras attīstības vajadzības un piedalīties lēmumu pieņemšanā, Bauskas novadā deklarētie iedzīvotāji tiek aicināti balsot par iesniegtajiem projektiem.

Balsojums par projektu idejām, ko virzīt īstenošanai, paredzēts no 23. maija līdz 5. jūnijam (ieskaitot). Par projektiem varēs balsot Bauskas novadā deklarētās personas, kuras sasniegušas vismaz 16 gadu vecumu.

Katrs balsotājs varēs balsot par trim projektiem, izvēloties:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • vienu projekta ideju Bauskas pilsētai,
  • vienu projekta ideju Iecavas pilsētai,
  • vienu projekta ideju pagastiem.

Būs iespēja balsot Bauskas novada mobilajā lietotnē  un klātienē Bauskas novada Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros, ar darbinieka palīdzību aizpildot elektronisko anketu. Lai balsotu elektroniski mobilajā lietotnē, jāveic autorizācija, izmantojot portāla Latvija.lv autentifikāciju, savukārt, balsojot klātienē kādā no VPVKAC, nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.

Tos projektus, par kuriem būs saņemts visvairāk balsu, pašvaldība īstenos sadarbībā ar projektu iesniedzējiem.

Līdzdalības budžeta projektiem 2024. gadā kopumā Bauskas novada pašvaldība atvēlējusi 165 000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada iedzīvotājiem būs iespēja izvēlēties no šiem 20 projektiem:

BAUSKAS PILSĒTĀ

  • 1.Bērnu rotaļu un atpūtas laukuma atjaunošana Bauskā, Bērzkalnu ielā 55

Plānotās izmaksas: 51 828,42 EUR

2011. gadā izveidotais bērnu rotaļu laukumsir ļoti nolietots, un jāveic tā demontāža.Lai ģimenes ar bērniem šeit varētu saturīgi pavadīt brīvo laiku, nepieciešams izveidot jaunu atpūtas laukumu. Projektā plānots ierīkot rotaļu elementus dažādām bērnu vecuma grupām – no mazuļiem līdz pusaudžiem, kā arī izveidot nelielu atpūtas vietu, kur bērnu vecākiem atvilkt elpu. Paredzēts izvietot trīs veidu rotaļu un vingrošanas kompleksus, dažādas šūpoles, āra tenisa galdu, kā arī solus, galdus, atkritumu urnas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • 2. Stāvlaukuma seguma maiņa pie Bauskas Mūzikas un mākslas skolas Bauskā, Upmalas ielā 5

Plānotās izmaksas: 48 759,85 EUR

Lai nodrošinātu iestādes pieejamību, drošu, vizuāli pievilcīgu un sakārtotu vidi, biedrība „Bauskai un mūzikai” vēlas iniciēt iestādes stāvlaukuma seguma nomaiņu, kurš pašlaik ir ļoti sliktā stāvoklī. Seguma maiņa paredzēta 650 kvadrātmetru platībā. Atjaunotais laukums būs multifunkcionāls, tajā varēs rīkot ārtelpas pasākumu norisi: koncertus, pūtēju orķestra priekšnesumus u. tml. Katram novada iedzīvotājam un kopienas pārstāvim ir svarīga māju sajūta un neatlaidīgas rūpes par savas mājvietas estētisko pievilcību ir prioritāras. Tāpēc vēl svarīgāk sakārtot darba vidi un vietu, kur mūsu jaunā paaudze uzturas katru dienu un kļūst par radošām, muzikāli, mākslinieciski izglītotām personībām. Bauskas Mūzikas un mākslas skolas moto ir “Mājvieta pozitīvām emocijām”, jo ir taču labi būt siltās, sakārtotās, gaumīgās mājās, kurās valda mūzika, māksla un radoša pilnveide ne tikai audzēkņiem, bet arī pieaugušajiem. Labi būt mājās – skaistās, siltās, mājīgās, krāsaini gaumīgās un skanīgās!

IECAVAS PILSĒTĀ

  • 3. Daudzdzīvokļu māju iekšpagalma teritorijas labiekārtošana Iecavā, Ozolu ielā

Plānotās izmaksas: 42 813,95 EUR

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta mērķis ir paaugstināt iedzīvotāju dzīves kvalitāti, veicot Ozolu ielas iekšpagalma labiekārtošanu: vecā asfalta frēzēšanu, atjaunošanu, automašīnu stāvvietu bruģēšanu. Ozolu ielas iekškvartāls ir brīvi pieejams Iecavas pilsētas iedzīvotājiem un viesiem. Modernizējot un labiekārtojot iekšpagalmu, tiks uzlabota satiksmes drošība un iespēja operatīvajam transportam piekļūt pie īpašumiem/kāpņu telpām.

  • 4. Brīvdabas spēka trenažieru laukuma izveide Iecavā, Skolas ielā 19

Plānotās izmaksas: 54 479,97 EUR

Ideja ir uzstādīt piecus brīvdabas spēka trenažierus un labiekārtot āra fitnesa laukumu pie Iecavas jaunās sporta zāles, nodrošinot plašai sabiedrībai iespēju trenēties svaigā gaisā jebkurā laikā. Paredzēts izveidot modernu, kvalitatīvu, pieejamu un drošu brīvdabas fitnesa laukumu, kurā trenažieru iekārtas būs piemērotas visām iedzīvotāju grupām un to fiziskās sagatavotības līmeņiem. Tā kā laukums būs pieejams visiem, neatkarīgi no vecuma vai finansiālās situācijas, tas veicinās ne tikai sabiedrības veselību, bet arī kopienas sociālo saikni un iekļaušanu sabiedrībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • 5. Sporta skolas „Dartija” āra sporta laukuma seguma remonts Iecavā, Grāfa laukumā 7

Plānotās izmaksas: 44 427,05 EUR

Pamatmērķis ir izveidot drošu, pieejamu un modernu sporta laukumu, kas būs piemērots gan bērniem, gan pieaugušajiem, veicinot veselīgu dzīvesveidu un fizisko aktivitāti. Laukums ar atjaunotu segumu varēs kalpot arī kā atvērtā telpa kultūras pasākumiem, pavērs iespēju cilvēkiem pulcēties svētkos un pasākumos, veicinot sabiedrības aktivitāti un sekmējot lokālo piederības sajūtu. 2023. gadā tika veikta sporta skolas „Dartija” ēkas siltināšana, fasādes rekonstrukcija un apkārtnes uzlabošana, tomēr āra sporta laukums netika atjaunots. Tas ir pēdējais posms sporta skolas  teritorijas sakārtošanā.

BAUSKAS NOVADA PAGASTOS

  • 6. 3×3 basketbola laukuma izveide Ceraukstes pagastā, Mūsas ciema Centra ielā

Plānotās izmaksas: 53 850 EUR

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiks izveidota drošas sportošanas vieta dažādu vecumu iedzīvotājiem gan no Mūsas ciema, gan no tuvākās apkārtnes, kas veicinās plašāku iesaisti sportiskās aktivitātēs, uzlabos iedzīvotāju veselību un dzīves kvalitāti, kā arī veicinās kopienas saliedētību un apkaimes atpazīstamību. Projektā plānots izveidot cietā seguma laukumu ar ENLIO SES vai analogo pārklājumu un maināma augstuma groziem, kā arī iegādāties nelielu konteineru inventāra glabāšanai un paredzēt vietu, kur sezonāli izvietot biotualeti.

Jaunizveidotais 3×3 basketbola laukums izvietots pašvaldības īpašumā un piekļaujas jau esošajam futbola laukumam. Papildu bonuss ir tā atrašanās pie gājēju un veloceliņa Bauska-Mūsas ciems, kas veicinās laukuma aktīvu izmantošanu, jo Bauskā nav 3×3 basketbola laukuma un šo varēs izmantot arī baušķenieki.

  • 7. Kapu zvana ierīkošana Ķīķerkalna Jaunajā kapsētā Ceraukstes pagastā

Plānotās izmaksas: 3359  EUR

Ceraukstes pagastā, līdzās Ķīķerkalna kapsētai, ir izveidota Jaunā kapsēta. Tā ir vienīgā atvērtā kapsēta, kurā apbedī cilvēkus, kuriem citās kapsētās nav ģimenes kapu. Tā kā līdz šim kapsētā nav bijis kapu zvana, projektā plānots to iegādāties un uzstādīt. Šajā kapsētā tiek apbedīti cilvēki no dažādām konfesijām: luterāņi, katoļi, pareizticīgie, vecticībnieki, tādējādi kapu zvans var tikt izmantots, rīkojot atvadu ceremonijas.

  • 8. Bērnu spēļu laukumu ierīkošana Gailīšu pagasta ciemos: Uzvarā, Mūsā un Pācē

Plānotās izmaksas: 54 577,35 EUR

Gailīšu pagastā pašlaik aug ap 200 bērnu vecumā līdz 12 gadiem. Vienīgie izklaides objekti tiem ir Uzvaras ciema bērnu laukumiņš pie Mežāžu ielas 8 un veloparks Uzvara. Projektā paredzēts uzbūvēt spēļu laukuma elementus četrās pagasta vietās, lai mazākajiem pagasta iedzīvotājiem būtu vietas, kur izklaidēties, baudīt atpūtu svaigā gaisā, socializēties ar citiem bērniem un attīstīt maņas un prasmes. Galvenā mērķa grupa ir bērni un to ģimenes visā Gailīšu pagasta teritorijā, koncentrējoties uz trim lielākajiem pagasta ciemiem, kas ir Uzvara, Pāce un Mūsa

  • 9. Daudzfunkcionāla sporta laukuma izveide Īslīces pagastā, Rītausmu parkā

Plānotās izmaksas: 54 999,73  EUR

Pašreizējais laukuma segums ir nelīdzens, saplaisājis un ar bojājumiem, kas rada būtisku risku traumām un neveiksmēm sportiskās aktivitātēs. Projektā “Moderns laukums – moderna kopiena!” paredzēts sporta laukumu aprīkot ar modernu un drošu asfaltētu segumu, kas nodrošinās labvēlīgus apstākļus dažādām sportiskām aktivitātēm un pasākumiem. Renovētais laukums būs piemērots gan ikdienas vingrinājumiem, gan sacensībām strītbolā, florbolā un futbolā. Tas sniegs ieguldījumu vietējai kopienai, veicinot aktīvu dzīvesveidu un sabiedrības iesaistīšanos, kā arī uzlabos infrastruktūru un attīstīs pasākumu rīkošanas iespējas šajā teritorijā.

  • 10. Īslīces pamatskolas parka teritorijas labiekārtošana Īslīces pagasta Bērzos, Skolas ielā 16

Plānotās izmaksas: 27 694  EUR

Jau vairākus gadu desmitus daļā teritorijas izvietots sporta laukums un zona ar metāla vingrošanas konstrukcijām, ko izmanto gan sporta nodarbībām, gan atpūtai. Vingrošanai paredzētās ierīces ir  nolietojušās un bojātas. Šo teritoriju aktīvai atpūtai vienmēr ir izmantojuši skolas bērni un pagasta iedzīvotāji. Īstenojot projektu, plānots atjaunot vingrošanas zonu ar vingrošanas un kāpelēšanas rīkiem, ierīkot bērnu spēļu un atpūtas zonu, uzstādīt āra trenažierus, kā arī labiekārtot teritoriju ar bruģētiem celiņiem, āra soliņiem un atkrituma tvertnēm.

  • 11. Teritorijas labiekārtošana pie Daudzfunkcionālā centra „Strēlnieki” Mežotnes pagasta Strēlniekos, Parka ielā 1

Plānotās izmaksas: 45 738,07 EUR

Projektā paredzēts atjaunot gājēju celiņa segumu un laukumu piebraukšanai pie Daudzfunkcionālā centra „Strēlnieki”, kā arī izvietot stendu ar informāciju par izcilāko novadnieku veikumu. Šo celiņu ikdienā izmanto visu Parka ielas māju iemītnieki; tas ir vienīgais celiņš arī nokļūšanai autobusu pieturā un ciema veikalā. Pašreizējais celiņa segums, kas tika uzklāts ar pašu iedzīvotāju spēkiem pirms aptuveni 40 gadiem, ir nolietojies. Arī laukuma segums ir sliktā stāvoklī un nepieciešama tā atjaunošana. Labiekārtojot laukumu, tiktu sakārtota vide pie kultūras centra, ko regulāri apmeklē gan amatiermākslas kolektīvi un sportisti, gan dažādu pasākumu skatītāji.

  • 12. Atpūtas laukuma izveide Mežotnes pagasta Garozā, Skolas ielā 9

Plānotās izmaksas: 20 674,49  EUR

Laukumā paredzētas aktivitātes gan maziem bērniem, gan jauniešiem, gan arī senioriem. Projekta realizēšana nepieciešama, lai uzlabotu iedzīvotāju brīvā laika atpūtas iespējas. Bērniem nepieciešamas attīstošas fiziskās aktivitātes, spēles un izklaides sevis pilnveidošanai. Netālu no projekta īstenošanas vietas atrodas veco ļaužu pansionāts, kura iedzīvotāji labprāt uzlabotu veselības stāvokli ar trenažieru palīdzību. Atpūtas vietas izveide sniegs arī iespēju cilvēkiem satikties un pārrunāt aktuālās tēmas.

  • 13. Jaunu konstrukciju ierīkošana aktivitāšu laukumos Stelpes pagastā, Stelpes ielā 4

Plānotās izmaksas: 44 367 EUR

Esošās konstrukcijas, kas būvētas pirms 15 gadiem, ir novecojušas. Lai veicinātu fiziskās aktivitātes un socializēšanos dažāda vecuma bērniem un pieaugušajiem, ir nepieciešams papildināt esošos aktivitāšu laukumus Stelpē 4 ar jaunām konstrukcijām. Tas palīdzēs Stelpē veidot pievilcīgāku publisko ārtelpu. Rotaļu laukumi un āra trenažieri paplašinās iespējas radoši un jēgpilni pavadīt brīvo laiku dabā.

  • 14. Gājēju ietves izbūve Valles pagastā, Valles dīķa peldvieta

Plānotās izmaksas: 29 178,02 EUR

Esošā ietve savieno dzīvojamo māju rajonu ar ciema vēsturisko centru. Daļa no ietves pirms dažiem gadiem tika bruģēta, bet atlikusī daļa ar asfalta segumu gadu gaitā ir sabrukusi un apgrūtina iedzīvotāju pārvietošanos. Realizējot projektu, tiks sakārtota apkārtējā vide, vēsturiski radusies taka pārtaps mūsdienu prasībām atbilstošā gājēju ietvē ar bruģētu klājumu, atpūtas soliņiem un apgaismes ķermeņiem. Tā būs arī droša, labiekārtota brīvā laika pavadīšanas un pastaigu vieta jaunajām māmiņām.

  • 15. Vecsaules pamatskolas teritorijas labiekārtošana Vecsaules pagastā

Plānotās izmaksas: 37 599 EUR

Bauskas novada velo tūrisma kartē ir izveidots apļveida maršruts Bauska-Skaistkalne-Bauska, kurš iet garām Vecsaules pamatskolai. Tā ir iespēja skolu iekļaut kā pieturvietu tūristiem ne tikai atpūtai, izbaudot skolas apkārtējās vides klusumu un skaistumu, bet arī Vecsaules pamatskolas vēstures izzināšanai. Projektā „Ceļo ar velo un iepazīsti Vecsaules skolu”plānots nobruģēt daļu teritorijas, izvietot velosipēdu statīvu un tūrisma informācijas stendu, izveidot atpūtas zonu ar soliem, āra badmintona un dambretes galdu, kā arī bērnu aktīvās atpūtas zonu ar virvju piramīdu. Tā kā Vecsaules pamatskola piedalās Ekoskolas programmā, paredzēts izvietot arī atkritumu šķirošanas urnas.

  • 16. Jaunsaules bibliotēkas ieejas remonts Vecsaules pagastā

Plānotās izmaksas: 8856,85  EUR

2017. gadā tika izremontētas telpas Jaunsaules skolas 1. stāvā, uz kurieni tika pārcelta  Jaunsaules bibliotēka. Lai arī nokļūšana bibliotēkā būtu droša un vide estētiski sakārtota, plānots īstenot projektu „Droši uz Jaunsaules bibliotēku!”.  Ir nepieciešams ieejas remonts, sakārtojot pakāpienus, ieejas platformu, lenteri un kāpnēm pieguļošo zonu, lai nodrošinātu atbilstošu vidi Jaunsaules bibliotēkas pakalpojumu pieejamībai un izmantošanai.

  • 17. Ozolaines sporta un atpūtas laukuma labiekārtošana Vecsaules pagastā

Plānotās izmaksas: 53 800 EUR

Publisks sporta laukums nepieciešams visu vecumu Ozolaines iedzīvotājiem, īpaši jauniešiem un bērniem, kuri jau ir pastāvīgi laukuma apmeklētāji. Esošajam laukumam ir nelīdzens pārklājuma segums, kas saglabājies no kolhoza laikiem, kad uz tā tika novietota saimniecības traktortehnika. Labiekārtots sporta un atpūtas laukums dos iespēju cilvēkiem satikties, kopīgi nodoties dažādām aktivitātēm, rīkot sadraudzības spēles un citus pasākumus.Tas, savukārt, veicinās iedzīvotāju kopienas saliedēšanu un veidos pozitīvu ietekmi uz apkaimi kopumā.

  • 18. Daudzfunkcionālā laukuma virskārtas maiņa Vecumnieku vidusskolas stadionā Vecumnieku pagasta Vecumniekos, Rīgas ielā 24

Plānotās izmaksas: 22 742,85   EUR

Kopš 2008. gada Vecumnieku vidusskolas sporta laukumā entuziasti bez atlīdzības lej ledu drošai slidošanai visiem pieejamā vietā. 2015. gadā šajā laukumā tika īstenots konkursa „Iedzīvotāji veido savu vidi” projekts. Šobrīd laukumam nepieciešama rekonstrukcija, jo ledus laukuma sagatavošanu palēnina esošais segums. Līdz šim laukums ārpus ziemas perioda nav izmantojams. Ja tiktu ieklāts cietais segums, pārējos gadalaikos šeit varētu spēlēt basketbolu, florbolu vai citas sporta spēles. Laukums ir izgaismots, tātad pieejams arī diennakts tumšajā laikā. Pēc rekonstrukcijas laukumu pilnvērtīgāk varēs izmantot arī Vecumnieku vidusskolas skolēni sporta stundu laikā.

  • 19. Spēka trenažieru ierīkošana Vecumnieku pagastā, Vecā ezera pludmalē

Plānotās izmaksas: 9497,53 EUR

Vecumnieku vecā ezera pludmales teritorija attīstības dokumentos noteikta kā aktīvās atpūtas zona. Pludmalē ierīkoti pludmales volejbola laukumi, notiek dažādas sacensības un sporta skolas audzēkņi vasaras sezonā trenējas. Daudzi skrējēji, nūjotāji un pārgājienu veicēji iekļāvuši Veco ezeru savos ikdienas aktivitāšu maršrutos. Spēka trenažieri dos papildu iespējas sporta skolas audzēkņiem un daudziem entuziastiem pilnveidot savu sportisko formu, kā arī piesaistīs Vecā ezera pludmales apmeklētājus veselīgam dzīves veidam. Pludmalē plānots izvietot trīs pievilkšanās stieņus (dažādos augstumos), trepes, līdztekas un trenažieri vēdera preses muskulatūras trenēšanai. Šis iekārtu komplekts nodrošina galveno muskuļu grupu pilnvērtīgu trenēšanu, kā arī veicinās ielu vingrošanas kustības attīstību Vecumniekos.

  • 20. Bērnu rotaļu laukumu un velosipēdu remonta stendu izveide Vecumnieku Centra parkā un Misas daudzdzīvokļu māju pagalmos Vecumnieku pagastā

Plānotās izmaksas: 54 088,29 EUR

Lai radītu sakārtotu, bērniem piemērotu publisko āra telpu un veicinātu aktivitātes svaigā gaisā, Vecumniekos un Misā iecerēts izveidot saistošus rotaļu laukumus, kas aprīkoti ar dažādām fizisko, sociālo un kognitīvo prasmju veicinošām rotaļierīcēm. Projekta ietvaros gan Vecumniekos, gan Misā tiktu uzstādīti arī pašapkalpošanās velosipēdu remonta stendi, kas aprīkoti ar gaisa pumpi un instrumentiem velo apkopei. Stenda esamība veicinātu papildu fiziskās aktivitātes – uz rotaļu laukumu droši varēs doties ar velosipēdu un pēc nepieciešamības veikt transportlīdzekļa apkopi. Stendi būtu noderīgi ikvienam velobraucējam, lai ērti un droši savestu kārtībā velosipēdu.

Izvērtēto projektu apraksta avots: www.bauskasnovads.lv

Jaunais Pašvaldību likums paredz, ka no 2025. gada 1. janvāra katrā Latvijas pašvaldībā tiks īstenots līdzdalības budžets. Ikvienam iedzīvotājam no 16 gadu vecuma būs tiesības piedalīties pašvaldības budžeta īstenošanā – iesniegt idejas un balsot par to realizēšanu pašvaldībā. Bauskas novada pašvaldība darbu ar līdzdalības budžeta izlietošanu un sabiedrības iesaisti sākusi jau šogad.

Kā skaidro sabiedrība par atklātību «Delna», līdzdalības budžets ir viena no pilsoniskā aktīvisma formām. Ikviens ar savu iniciatīvu var uzlabot vidi un radīt jaunas iespējas sev un citiem. Veiksmīgas ideju realizācijas pamatā ir atklāta komunikācija, demokrātijas prakses, kā arī atbildība idejas īstenošanas procesā. Ideju radīšanas process un dalīšanās ar pieredzi iedrošina citus un veicina jaunu ideju rašanos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (18)

  1. Nu tik iesniegs, nu tik balsos un nu tik būs. Patiesībā šī ir kārtējā pašvaldības funkciju un pienākumu pārcelšana uz iedzīvotāju (viņi arī nodokļu maksātāji) pleciem. Nabaga ļautiņi gatavos projektus un plēsīsies savās starpā, velkot deķīti katrs uz savu pusi, un, ja paveiksies, pie mūzikas skolas beidzot būs normāls asfalts, bet Ķīķerkalna kapos zvans, ar ko apzvanīt aizgājējus. Bet var sanākt arī tā, ka būs kādi trīs jauni sporta laukumi, kur jauniešiem kačāties, bet, ejot uz mūzikas skolu, bērni lauzīs sprandu un Ķīķerkalna kapos joprojām būs pašiem jāpiedzied: bim-bam, bim-bam. Smieklīgi un vienlaikus skumji. Tāda kā vecās labās Laimes akas spēle nabagmājā.

    30
    4
  2. Varētu būt jauna shēma. Pašvaldības darbinieks X, no pagasta vai pilsētas Y iesniedz projektu, vinnē, veic projekta vadītāja pienākumus un no piešķirtās summas ieliek kabatā projekta vadītāja, autoruzrauga, būvuzrauga algu, nodokļus, varbūt arī apakšuzņēmēja izmaksas, visu iespējamo. Tajā pašā laikā pašvaldības darbinieks X varbūt ir atbildīgs par projektā paredzēto darbu veikšanu no pašvaldības puses un par to saņem algu pašvaldībā. Sanāk divi vienā. Kas par to liecina? Pietiekami profesionālās tāmes un to summas , kā arī darbu raksturs, kas prasa veikt cenu aptauju, pieaicināt apakšuzņēmējus, slēgt līgumus, maksāt nodokļus. Tāpat šādu shēmu var pielietot pašvaldības darbinieka X rads, draugs, draudzene. Šis “izgudrojums” stipri līdzinās Cāzera idejai ēku apsaimniekošanu veikt ar iedzīvotāju kredītu palīdzību lai komunālservisam nebūtu jāveic ēku uzturēšanas darbi, protams, neatsakoties no iedzīvotāju ēku apsaimniekošanas naudas. Pašvaldība laikam grib neko nedarīt, bet algas grib saņemt un arī iedzīvotāju nodokļus grib tērēt. Tā ir Jelgavas mode?

    9
    4
  3. Kas būs darbu pasūtītājs? Kas veiks konkrēto darbu projekta vadību? Kā iedzīvotājs parastais varēs kontrolēt lai viņa projekta vīzija netiktu izmainīta, materiāli nomainīti? Kā iedzīvotājs kontrolēs kvalitāti un izmaksas? Izmaksas pašvaldības objektos vienmēr palielinās. Ko šāda veida “tautas” projektos darīs būvvalde? Pieprasīs visu birokrātijas buķeti ? Vai nebūs tā, ka iedzīvotājs parastais domās par princesi, bet dabūs maziņu vardīti? Par lielu vardi liks piemaksāt?

    7
    1
  4. Projekts-Bauskas domes bioloģisko eksemplāru aizstāšana ar modernu mākslīgo intelektu.Būs ātrs,lēts,efektīvs,neuzpērkams.Kas par?

    10
    1
  5. Draudziņ, tev viss ir galīgā sviestā, sāc taču beidzot pierast, ka daudzdzīvokļu māju ar privatizētiem dzīvokļiem neviens labais onkulis par savu naudu neremontēs un neuzturēs, tas būs jādara pašiem dz.īpašniekiem par savu ( apsaimniekošanas naudu ), un ja kam nepietiks, būs atkal pašiem jāsamet. Vairs nebūs, kā kādreiz bija, kar tu biji īrnieks un tu varēji no kāda prasīt, bet tagad naudiņas būs tik, cik ir – cik paši ikmēneša apsaimniekošanas maksās sakrāsiet. Un nesāc man te atbildei kaut ko fantazēt , jo nevienam nav pienākums tevi uzturēt , kad to sapratīsi, tad mēs varēsim uzelpot.

    3
    6
  6. Te ļaudis prasa nodokļu maksātāju naudu kaut kādu,piemēram, iekšpagalmu uzlabošanai. Šie iekšpagalmi ir 5-6-10 māju dzīvokļu īpašnieku kopīpašums.Lai tad šie 50 dzīvokļu īpašnieki kooperējas un uzlabo savus dzīves apstākļus,nevis ar pašvaldības palīdzību grib šo naudu iegūt no citiem nodokļu maksātājiem. Pēc šīs analoģijas arī katras privātmājas īpašnieks var vēlēties,lai pašvaldība viņa sētā kaut ko sakārto,strūklaku,ierīko,vai.

    12
    1
  7. Kāpēc jābalso par vēl 2 pilnīgi neinteresējošiem projektiem vietās,kur pat nav būts un nav skaidrs kà izskatās.
    Bauskas novads,tas atbaida balsotājus.Kā jums patīk norādīt un uzbāzties.
    Ar varu mīļš nebūsi.
    Neinteresē mūs ne Valle,ne Ādžūni,ne Iecava.

  8. “Privātie” pagalmi un pašvaldības ieguldījumi tajos? Kur tad kādas atbildīgas kundzes konsekvence?

  9. Šitā “konfekšu” bārstīšana tikai veicinās “nēģerēnu” saplūkšanos. Vai tad pašvaldībai nav gada darba plāna?Arī piecgades plāna nav? Tikai bazars? Balsu pirkšana?

  10. Un kā tad palika ar to iekšpagalmu kuru izmanto pašvaldības bērnudārza audzēkņu vecāki, bet to jālabiekārto tās mājas iedzīvotājiem, kam teoretiski uz papīra tā zeme pieder? Tad šai mājai ir jābūt tiem labajiem onkuļiem un tām tantēm, kas to visu laiku labo priekš citiem? Lielāka daļa daudzīvokļu namu pagalmu teorētiski pieder šo namu iedzīvotājiem, bet realitātē tos izmanto visi iedzīvotāji. Varbūt vienreiz vajag uztaisit nelielu haosu, un katram daudzīvokļu namam slēgt savus pagalmus ar setām un barjerām? Domāju, ka beigās iedzīvotaji un domes darboņi brauktu pa Bausku kā pa Takešī pili…

    5
    1
  11. Kad Vītolu ielas ( un laikam citu ielu) lielais un ļoti privātais iekšpagalms atdos pašvaldības, tas ir nodokļu maksātāju naudu? Pašvaldības ieguldījumi privātīpašumos ir nelikumīgi. Varbūt beidzam spēlēt šo “privāto” pagalmu spēli, jo neiežogota teritorija pilsētā reāli nav privāta. Tāpat domā 2. vidusskolas direktore un iežogoja skolas (pilsētas) teritoriju, tādā veidā audzēkņiem radot privātumu. Auto “privātajos” pagalmos praktiski nevar novietot, robežu nav, pagalmus izmanto jebkurš, tai skaitā pašvaldība . Kur tad ir tas privātums? Ja nav reāli privāta teritorija, tad ir publiska pilsētas teritorija, kura solidāri ir jāuztur pilsētas iedzīvotājiem ar pakalpojumu sniedzējas organizācijas-pašvaldības starpniecību. Ir kails tas privāto pagalmu papīra “karalis”, gan praktiski, gan juridiski.

    6
    1
  12. Pilnīgi piekrītu! Kāpēc uzspiež balsot par pilnīgi svešām vietām? Tas kārtējo reizi nebūs objektīvs balsojums. Varbūt baidās, ka cilvēki vispār nebalsos un tad tam ,kurš vēlas balsot par savu konkrētu projektu, spiestā kārtā jābalso arī par vēl 2 citiem…

  13. Pagastveči, deputāti, iedzīvotāju padomes. Kas par ko atbild? Kādas kuram tiesības un pienākumi? Kas par ko saņem algu? Latvisks bardaks, kurā zuksteri var ko sabīdīt.Varbūt izkaujaties lai var saprast kas ir pagasta boss , kas risina lietas, pieņem lēmumus un no kā prasīt atbildību!

  14. mēģinājums ar vienu bliezienu nogāzt divus zaķus- reālus vai tikai iedomātus, to rādīs tuvākā nākotne. Izdomāts jau labi, aktīvākajiem iedzīvotājiem tiek “novada kvotas” un vadība var cerēt uz viņu dvēseļu dāsnumu nākamajās pašvaldību vēlēšanās ar savām balsīm balstot patreizējās varas pārstāvjus, kā arī ne vienam vien domes plānā galdiņa urbējam atkritīs klapatas par naudas izlietošanu vides un iedzīvotāju labsajūtas uzlabošanu. Piešķirt naudu tomēr nav tas pats, kas pašam speciālistam darīt visus, kaut ar vismazāko projektiņu veicamos darbus. Cilvēki domē strādā un cer uz tiem “diviem zaķiem”, varbūt gaļu, varbūt vien ādu…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.