Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Arī šogad Ziemassvētku gaidīšanas laikā Rundāles pilī varēs baudīt īpašu gaismas uzvedumu

Turpinot pagājušā gada nogalē aizsākto tradīciju, arī šogad Ziemassvētku gaidīšanas laikā no 16. līdz 22. decembrim Rundāles pilī vakara stundās būs baudāms gaismas uzvedums – “Lustru balle pilī”. To veidos režisors Kārlis Anitens un Latvijas Nacionālā teātra gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, portālu informēja Rundāles pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Andra Jakoviča.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atklāja, ka četras dienas – 17., 19., 20. un 22. decembrī uzvedumu papildinās horeogrāfa Reiņa Rešetina vadībā radītas deju performances. Savukārt četros īpašos seansos kopā ar skatītājiem tajā iesaistīsies Rundāles pils direktore Laura Lūse un režisors Kārlis Anitens, ļaujot skatītājiem ielūkoties gan Rundāles pils lustru vēsturē, gan to gaismu spēļu noslēpumos.

“Lustru balle pilī” ir fantastisks stāsts par lustrām kādā noslēpumainā ballē ārpus laika un telpas, tomēr saglabājot pietāti pret vēsturisko Rundāles pils interjeru un īstenībā iespējamiem notikumiem. “Vārds ‘balle’ cēlies no latīņu valodas vārda ‘ballare’ ar nozīmi ‘dejot’. Un fantāzijas žanrs var piešķirt dzīvību jebkam, šajā gadījumā – lustrām. Tāpēc pieļaujams, ka vasaras pilī, kāda ir Rundāles pils, notiek ziemas balle. Un ka tieši no lustru skatpunkta saltā ziemas vakarā apmeklētāji piedzīvos un izbaudīs notikumus pilī, gaidīs un sagaidīs greznu, noslēpumainu balli, paši kļūdami par tās dalībniekiem,” stāsta režisors Kārlis Anitens.

Lustru balle Rundāles pilī. Publicitātes foto: Anita Bistere

Jau otro gadu veidojot gaismas uzvedumu Rundāles pilī un strādājot ar greznajām lustrām, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš ar īpašu tehnoloģiju palīdzību gaismekļiem ne tikai liks iemirdzēties visā krāšņumā, bet piešķirs tiem fantāzijas žanram raksturīgo. Notiks acīmredzamais neticamais: lustras dejos, stāstīs, kustēsies. Savukārt režisora Kārļa Anitena veidotais skaņu celiņš ļaus kristāliskā mūzikas un skaņu pinumā sadzirdēt dažādās pils telpās iespējamās sarunas. Tās iedvesmojušas patiesas vēstures liecības. Vakaros ar deju performancēm režisora un gaismu mākslinieka radīto lustru balles stāstu papildinās četri dejotāji horeogrāfa Reiņa Rešetina un Rundāles pils gida Olafa Soloveikas vadībā, iejūtoties daudzveidīgos tēlos, notikumos, situācijās.

Plašāka informācija par norišu laikiem un cenām pieejama Rundāles pils muzeja mājas lapā, kur varēs iegādāties arī biļetes uz pasākumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.