Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jaunā Iecavas ugunsdzēsības depo aprīkošana aizkavēsies līdz 2023.gada rudenim

Kara Ukrainā dēļ jauno ugunsdzēsības depo aprīkošana aizkavēsies līdz 2023.gada rudenim, šodien tika informēta valdība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valdība trešdien atbalstīja jauno ugunsdzēsības depo Aizputē, Dagdā, Iecavā, Ilūkstē, Kandavā, Priekulē, Rūjienā un Saulkrastos būvniecības, to aprīkošanas un ar to saistīto projekta vadības nodrošināšanas termiņa pagarināšanu līdz 2023.gada 30. septembrim.

Iekšlietu ministrija (IeM) ziņojumā valdībai norādījusi, ka pērn valdība konceptuāli atbalstīja papildu finansējumu pasākumam “Infrastruktūras attīstības projektu īstenošana iekšlietu nozarē” līdz 27 300 000 eiro, tajā skaitā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo ēku būvniecībai, aprīkošanai un projekta vadības nodrošināšanai. Atbilstoši valdības tolaik lemtajam depo projekti būtu pilnībā īstenojami līdz 2022.gada beigām.

Saistībā ar Krievijas agresiju pret Ukrainu un tai sekojošajām sankcijām, kā arī kara darbības rezultātā būtiski sarūkot preču importam no Ukrainas, būvniecības nozarei Latvijā ir radīta radikāli negatīva ietekme, izraisot strauju un neprognozējamu būvizstrādājumu cenu kāpumu, kā arī atsevišķu būvizstrādājumu nepieejamību un darba spēka iztrūkumu, kavēšanos argumentē IeM.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ievērojot minēto, būvkomersanti 2022.gada pavasarī bija vērsušies pie Nodrošinājuma valsts aģentūras, iesniedzot aprēķinus par prognozēto sadārdzinājumu minētās ģeopolitiskās situācijas ietekmē, kas abu iepirkuma līgumu ietvaros tika lēsta 3 164 872 eiro apmērā saistībā ar materiālu vidējo cenu pieaugumu 40-53% apmērā pret sākotnēji tāmē izcenoto.

Nodrošinājuma valsts aģentūra vienojās par sadārdzinājuma kompensēšanu 3 152 328 eiro apmērā, kā rezultātā kopējā līgumcena visu plānoto VUGD depo būvniecībai veido 14 658 632 eiro.

Vienlaikus neskatoties uz šķēršļiem un riskiem, kas ir radušies būvdarbu izpildes procesā, būvkomersanti no savas puses patlaban ir nodrošinājuši darbu īstenošanu atbilstoši paredzētajam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbilstoši savstarpēji saskaņotajam būvdarbu īstenošanas laika grafikam līdz šā gada beigām ir plānots nodrošināt vairāku nesošo un norobežojošo konstrukciju, kā arī ārējo inženiertīklu izbūves darbu pabeigšanu, taču pilnībā pabeigt objektu būvniecību nav iespējams.

Valdība pieņēma zināšanai, ka depo aprīkošanai un projekta vadības nodrošināšanai 2023. gadam nepieciešamo finansējumu Iekšlietu ministrija nodrošinās no 

pamatfunkciju izpildei piešķirto valsts budžeta līdzekļiem, nepieciešamības gadījumā sagatavojot un iesniedzot Finanšu ministrijā attiecīgus priekšlikumus apropriācijas pārdalei.

Foto: No arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Nu tad nevajadzēja vispār celt, tak zināja ka naudas nebūs! Visu tik noraksta uz karu ukrainā! Policiju opti mīzē! Glābējus saīsina! Būvēs stadionus, koncertzāles, jau gadus 10 to it kā jauno teājāteri atjauno! Vēl ministriju veidos! Glābēji, poliči metīs monētu uz kuru izsaukumu braukt !

  2. Nu vismaz labi, ka atbildīgā ministra algas kārtējai paaugstināšanai nauda pietika. Štrunts par ugunsdzēsējiem. Galvenais, ka kungi labi dzīvo !!!

  3. Spānijā mežu pažarniekam maksājot 1000 eiro dienā, bet kopā ar mežu lidmašīnu. Latviešiem ir sakāmvārds, ka par vēlu barot suni kad vilks aitās. Varbūt glābs un dzēsīs pašvaldības policija? Degošas riepas un plastmasas viņi nemaz neredz un nesaož.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.