Ceturtdiena, 29. janvāris
Aivars, Valērijs, Bille
weather-icon
+-15° C, vējš 0.89 m/s, A vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Jaunā luksofora darba režīmu sola mainīt

Bauskā, Plūdoņa un Kalna ielas krustojumā, uzstādīts jauns luksofors. Par gaismas signāla degšanas ilgumu informē virs luksofora uzstādītie gaismas tablo.

Jaunie luksofori darbojas jau vairākus mēnešus, tomēr iedzīvotāji nekādi nespēj samierināties ar to darbības režīmu. «Man šķita, ka ar laiku pieradīšu. Tomēr izrādās, iespēja šķērsot Kalna ielu ir apgrūtinoša, kad uzsals un brauktuve kļūs slidena, nezinu, kā paspēšu ielu pāriet,» pa telefonu savu viedokli izklāstīja baušķeniece Inga. 

Redakcija uzklausījusi vēl citu iedzīvotāju iebildumus, ka laiks, kurš atvēlēts Kalna ielas šķērsošanai šajā krustojumā, ir pārāk mazs. Iela, kurā ir četras braukšanas joslas un pēcāk būs arī saliņa, kas pārvietošanos vēl nedaudz apgrūtinās, jāšķērso 12 sekundēs. Kad tās pagājušas, luksofors «piemet» klāt vēl piecas sekundes. Signāls šajā laikā mirgo, radot gājējiem papildu uztraukumu, vai tik laikus spēs ielu pāriet.

«Bauskas Dzīve» ilgāku laiku vēroja gājēju pārvietošanos šajā krustojumā. 12 sekundēs ielu var pāriet tad, ja soli uz brauktuves sper pirmās sekundes laikā, iet raiti. Līdzko pāris sekunžu nokavētas, laika brauktuves šķērsošanai nepietiek. Novērots, ka gados vecāki cilvēki, kāda kundze ar spieķi, cītīgi soļodama, tā arī nespēja iekļauties laikā. Tāpat māmiņa ar bērnu ratiņiem brauktuvi 12 sekundēs nepārspēja šķērsot. 

Par iedzīvotāju iebildumiem «Bauskas Dzīve» informēja ceļu saimnieku, valsts akciju sabiedrības «Latvijas Valsts ceļi» Bauskas nodaļas vadītāju Dzintaru Dzeni. Viņš skaidroja, ka luksofora degšanas ilgums iestatīts saskaņā ar izstrādāto projektu. Tas darīts, ievērojot standarta prasības «Luksoforu projektēšanas noteikumi». Par gaismas signālu degšanas maiņu jāziņo novada domei.

Bauskas novada pašvaldības saimnieciskās nodaļas speciālists Voldemārs Čačs «Bauskas Dzīvei» apsolīja iedziļināties šajā problēmā. Ja tiešām iedzīvotājiem ir grūtības viņiem atvēlētajā laikā šķērsot krustojumu, tiks skatītas iespējas luksofora darba režīmu pārkārtot.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.