Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jaunais veikals «Mājai un dārzam» durvis vērs aprīlī

Foto: Ivars Bogdanovs Veikals «Mājai un dārzam» tiek būvēts līdzās dzīvojamo māju kvartāliem Bauskā, Salātu ielā 24.

Lai arī ziema atnākusi ar salu un sniegu, veikala  «Mājai un dārzam» būvniecība nav apstājusies arī aukstajā gadalaikā, portālam apliecināja  a/s «Diāna» valdes priekšsēdētājs Edvīns Bergmanis. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunā tirgotava top iepretim pilsētas dzīvojamo namu logiem. Sākotnēji iedzīvotāji bijuši ļoti kritiski noskaņoti, norādot, ka pilsētā ir tik daudz brīvas teritorijas, kaut vai aizaugušais lauks pie veikala «top!», bet te izvēlas būvēties tieši pie daudzdzīvokļu māju rūtīm. E. Bergmanis steidz pavēstīt, ka pašreiz iedzīvotāju agresija un negatīvisms pret šī veikala būvniecību ir norimušies.

«Tad, kad celtniecība sākās, bija jūtama baušķenieku nevēlēšanās, lai veikals atrastos šajā apvidū. Tagad liekas, ka cilvēki ir pieņēmuši, ka šāds projekts top,» saka Edvīns Bergmanis. Arī celtniecības projektu vadītājs Māris Zemturis atklāja, ka sūdzības no vietējiem cilvēkiem bijušas sākumā, bet pašlaik tās vairs nav dzirdētas.

Būvniecības laikā projektu nācās pārplānot, jo bija problēmas ar komunikācijām. «Bija jāmaina projekts, jo komunikācijas neatradās tādā vietā, kur tas projektā tika iezīmēts. Tagad viss ir saskaņots un darbi turpinās bez aizķerēm. Tā kā būvnieki jau ilgstoši bijuši mūsu sadarbības partneri, arī šajā projektā neko sliktu nevaram teikt – darbi rit pēc plāna, aprīlī paredzam atvēršanu. Būvniekus mēs necenšamies koriģēt, viņi dara savu darbu, bet mēs – savu.» Pašvaldības plānos bija Salātu ielā izveidot arī rotācijas apli. «Kad meklējām zemi, tikos ar toreizējo pašvaldības izpilddirektoru, viņš ieminējās, ka nākotnē tur varētu atrasties rotācijas aplis. Pagaidām pēc projekta ir savs pievedceļš veikalam,» saka a/s «Diāna» valdes priekšsēdētājs E. Bergmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būvnieks SIA «RCI Gulbene» darbus veic pēc plāna, veikalu būvē bez tehnoloģiskā pārtraukuma, apstiprināja M. Zemturis.

Bauskas novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Jānis Kalinka atklāja, ka ideja par rotācijas apļa izveidi nav atmesta. «Izveidot tikai rotācijas apli nebūtu lietderīgi, plānojam atjaunot visu Salātu ielu. Siltumtrase šajā ielā ir nomainīta, pašreiz prioritāte ir tehniskā projekta izstrāde. Divu gadu laikā projekts varētu sākties, sagaidām, kad tiks uzbūvēts veikals, arī satiksmes plūsma tad būs lielāka,» sacīja J. Kalinka.

«Dzīvoju tepat. Esmu pieņēmusi, ka veikals šeit būs. Vairs nebūs jāiet tik tālu uz veikalu pirkt, piemēram, dārzam mēslojumu. Visas iespējas te ir, būs tuvāk mājām,» saka baušķeniece Mirdza. Viņa dzīvo netālu no topošās tirgotavas un ir apmierināta, ka tāds šeit top. «Esmu bez automašīnas, tāpēc sanāca iet diezgan tālu uz tagadējo «Mājai un dārzam». Tagad viss būs daudz tuvāk,» teic Mirdza.

Jauniete Anastasija Marčenko dzīvo tieši pretim topošajam veikalam, īsti apmierināta ar šo plānu viņa nav. «Vairāk veikala būvniecību vērtēju kā negatīvu nekā pozitīvu. Man tas veikals īsti netraucē, bet nepatiks cilvēku burzma, ko veikals radīs. Pozitīvi, ka Bauska izplešas un ir kāds jauninājums. Labi, ka bode, kur būs arī neliels pārtikas preču plaukts, būs tuvāk mājām,» teic A. Marčenko.

Pirms celtniecības sākuma apkārtējo namu iedzīvotāji bija uztraukušies arī par iespējamo troksni, ko radīšot būvdarbi un tehnika. Bauskas iedzīvotāja Līga portālam sacīja, ka troksnis būvlaukumā nav tik liels, lai par to vajadzētu uztraukties. «Ir jāsaprot, ka bez blietes, urbjmašīnas nevar uzcelt būvi. Normāli cilvēki ar to rēķinās. Iedzīvotāji dodas darbdienās uz darbu un atgriežas tad, kad būvnieki darbu jau beidz. Brīvdienās viņi nestrādā,» saka Līga, kas dzīvo netālu no veikala, «ar aizvērtiem logiem dzirdēt troksni ir grūti.»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

  1. Vai Bergmaņa kungs nevar nosaukt izmaksas un aprēķinu,cik gados šis ieguldījums atpelnīsies? Vai būs precēm lielāks uzcenojums, vai uz pārdevēju algām ekonomes? Varbūt būs inovatīvs un būs automātiskās kases? Darbaspēks tagad dārgs…

  2. “LABĀKAIS PROJEKTS BAUSKĀ” Neaizmirstiet ordeni iedot Bauskas domes izcilajiem prātiem, kas atļāva šo monstru iecelt starp dzīvojamajām mājām, ļoti labs arkitektoniskis risinājums! Butu labāk briesmīgo Salātu ielu saremontējuši, bērnu laukumus atjaunojuši, kautko priekš iedzīvotājiem labu izdarītu! Paldies Bauskas dome!!! Lauki ienāk pilsētā! Juaku dienu!

  3. Tiešām labākais projekts Bauskā – pēdiņās! Nesaprotu tos baušķeniekus, kuri akceptēja būvmateriālu veikala būvniecību šādā vietā. Acīmredzot dzīvo tālu no tās vietas, tādējādi vienalga par citu iedzīvotāju interesēm. Apmierināti ir tikai pensionāri, kuriem galvenais, ka nav tālu jāiet pēc mēslojuma.

  4. Tiešām drausmīgi, zem katras kritikas! Bauskas pilsēta pēdējos gados tiek vienkārši izvarota! Betonētais panduss pie pontontilta pār Mūsas upi, jaunā sporta halle, tagad šis!! Jautājums Bauskas arhitektiem – vai jums tas šķiet gaumīgi? Vai Bauskā ir tik milzīga korupcijas ēna, ka šo apiet nav iespējams? To lielo stāvlaukumu bija iespējams pārveidot par rekreācijas zonu dzīvojamo ēku iedzīvotājiem, nevis šeit uzcelt lielveikalu! Kaut kāds absurds!! Man tiešām ir kauns par savu dzimto pilsētu! Drošivien, ka paldies par šo visu jāsaka Okmaņa kungam!!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.