Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jaunieši grib strādāt vasarā; Bauskas novada pašvaldībā saņemti 530 pieteikumi uz 129 darba vietām

Pagājušajā nedēļā noslēgusies skolēnu pieteikumu iesniegšana vasaras nodarbinātībai Bauskas novada pašvaldībā. Uz 129 darba vietām pieteicās 530 jaunieši vecumā no 13 līdz 20 gadiem, portālu informēja Bauskas novada jaunatnes nodaļas vadītāja Līga Briģe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldība sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) realizē pasākumu „Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs”, kā arī no pašvaldības budžeta līdzekļiem paredzēts finansēt nodarbinātību skolēniem no 13 līdz 14 gadiem.

L. Briģe atklāja, ka šogad pašvaldība trīspadsmit un četrpadsmit gadus vecajiem jauniešiem sarūpējusi 32 darba vietas trijos vasaras mēnešos. Šajā vecuma grupā pieteikumus iesnieguši 193 Bauskas novada jaunieši, tas nozīmē, ka uz vienu darba vietu pretendē seši jaunieši. Savukārt vecuma grupā no piecpadsmit līdz 20 gadiem tiek piedāvātas 97 darba vietas, un te konkurss mazāks – vidēji trīs jaunieši uz vienu vietu.

L. Briģe paskaidroja, ka pašlaik rindas kārtībā tiek izvērtēti visi pieteikumi, ņemot vērā noteiktās prioritātes un dzīvesvietu. Tuvāko dienu laikā informācija tiks nosūtīta visiem skolēnu nodarbinātības pasākuma dalībniekiem. Jaunieši, kuri apstiprināti dalībai tik uzrunāti individuāli, sniedzot informāciju par nepieciešamajiem dokumentiem līguma slēgšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nodarbinātība nav konkurss, tas ir pasākums, kura mērķis ir sekmēt jauniešu pirmās darba pieredzes iegūšanu, stiprinot jauniešos atbildību, savu spēju apzināšanos, dažādu prasmju un zināšanu apguvi, kā arī piederības sajūtas veicināšanu novadam. Skolēnu nodarbinātība ir lielisks rīks, kā veicināt sadarbību starp pašvaldības iestādēm un jauniešiem, protams, arī vecākiem. Pasākums, kuru atzinīgi novērtē novada iedzīvotāji,” norādīja Bauskas novada domē.

Foto: Bauskas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Kāds tiek katru gadu uz šīm vietām,kāds nekad. Nez kā izvērtē kuram jaunietim to vajag un kuram ne.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.