Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jaunsargi nedēļas nogalē sacentīsies par galveno balvu – iespēju doties uz militāro nometni Zviedrijā

20. un 21. maijā Ērgļu vidusskolā norisināsies Latvijas mēroga Jaunsardzes salidojums – sporta spēles. Pasākumam gatavojas arī Bauskas novada jaunsargi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sporta spēles tiek organizētas, lai veicinātu jaunsargu sadarbību un saliedētību starp dažādiem Latvijas novadiem, attīstītu veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, kā arī – noskaidrotu sportiskāko novadu jaunsargu komandu.

Pirmajā salidojuma dienā jaunieši ieradīsies pasākuma norises vietā, iekārtosies un pēcpusdienā mērosies spēkiem sešās sporta disciplīnās – strītbolā, pludmales volejbolā, orientēšanās, vasaras biatlonā, kā arī iepriekš nebijušās stafetēs – militārajā stafetē un tūrisma trasē.

No visas Latvijas sporta spēlēs piedalīsies 305 jaunsargi, no kuriem pulciņš pārstāvēs arī Bauskas novadu, laikrakstu «Bauskas Dzīve» informē Jaunsardzes centra Plānošanas un izglītības departamenta jaunsardzes nodaļas vadītāja Judīte Suharevska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Raivis Naumovs. Foto: Ivars Bogdanovs, no “Bauskas Dzīves” arhīva.

«No Bauskas bērnu un jauniešu centra uz sporta spēlēm dosies kādi deviņi jaunsargi,» teic instruktors Raivis Naumovs, «sākotnēji instruktors sporta spēlēm mēģina atrast piemērotus jaunsargus, kuri pieprot konkrēto sporta veidu vai ir fiziski spēcīgāki. Gadījumos, kad jaunieši paši izsaka vēlmi doties, instruktors izvērtē mācību gada apmeklējumu un fizisko sagatavotību. Ne uz visiem sporta veidiem visi baigi «raujas», tāpēc šur tur nākas vairāk motivēt.» Par katru sporta veidu atbild viens instruktors, kurš tad arī mēģina attiecīgajam sporta veidam sagatavot komandu. «Man šoreiz trāpījies vasaras biatlons, tāpēc nav nemaz tik viegli komandu izveidot, jo šajā sporta veidā ir gan diezgan daudz jāskrien, gan arī jāšauj. Ne visi uzskata, ka varēs to paveikt.» Jaunsargi pirms salidojuma gatavo ekipējumu, sporta tērpus, kā arī cenšas rīkot koordinējošas sapulces un papildu treniņus.

Otrajā salidojuma dienā jaunsargi piedalīsies saliedēšanās aktivitātē «Komandā ir spēks», taču šajā pārbaudījumā jaunieši piedalīsies nevis ar sava novada komandu, bet startēs jauktās komandās, kas tiks noteiktas pēc nejaušības principa.

«No mūsu grupas uz sporta spēlēm arī dosies daži jaunsargi,» stāsta instruktors Emīls Klāsups, «viņi paši patstāvīgi trenējas basketbolam. Izraudzījos tos jaunsargus, kuri ar šo sporta veidu nodarbojās jau iepriekš.» Tāpat uz sporta spēlēm-salidojumu dosies arī Kārlis Černajs kopā ar saviem jaunsargiem, un viņš atzīst, ka braucējus nosaka viņu zināšanu līmenis, prasmes un fiziskā sagatavotība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Klāvs Zaļkalns. Foto: Ivars Bogdanovs, no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Instruktors Klāvs Zaļkalns pasniedz jaunsargu nodarbības Vecumnieku vidusskolā, un viņš sporta spēlēm gatavo septiņus jaunsargus. «Sporta spēlēs esmu atbildīgs par pludmales volejbolu, un jaunsargi pārsvarā trenējas paši savās treniņu grupās, jo Jaunsardzē nav atsevišķu treniņu,» pastāsta K. Zaļkalns.

Otrās un pēdējās dienas pēcpusdienā norisināsies apbalvošanas ceremonija, kurā piedalīsies Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons un Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Artūrs Čačka, bet Jaunsardzes centra direktors pulkvedis Aivis Mirbahs paziņos un sveiks veiksmīgākos sportistus un spēcīgākās komandas.  Novada komanda, kura sporta spēlēs sevi būs pierādījusi vislabāk, iegūs galveno balvu – iespēju doties uz militāro nometni Zviedrijā.

Apbalvošanas ceremonijā piedalīsies arī olimpiskie sportisti – Jānis Šmēdiņš, Patrīcija Eiduka, Andris Šics un Juris Šics. Jaunsargiem būs iespēja iepazīties ar sportistiem un uzdot sev interesējošos jautājumus par viņu pārstāvētajiem sporta veidiem un pieredzi.

Titulattēlā – viena no jaunsargu vasaras nometnēm 2022. gadā Bārbelē. Foto: Ivars Bogdanovs, no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.