Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī aplūkojama Imanta Lancmaņa gleznu izstāde

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē no 3.oktobra skatāma Imanta Lancmaņa gleznu izstāde “Ainavas un klusās dabas”, portālu informēja Jelgavas tūrisma informācijas centrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Imants Lancmanis beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu 1966. gadā. Kopš tā laika viņš izkopis individuālo rokrakstu un iedzīvinājis tajā savu pasaules redzējumu visos klasiskajos glezniecības žanros.

Imanta Lancmaņa daiļradē bijis pārrāvums, kad viņš intensīvi darbojās, vadot Rundāles pils muzeju, pētot un aprakstot mākslas vēstures liecības, pasniedzot stila mācību Latvijas Mākslas akadēmijā 17 gadu garumā.

Kopš 20.gs. 80.gadiem pievēršanās krāsu mākslai atkal ieņēma arvien nozīmīgāku vietu gleznotāja dzīves ritējumā. Tapa gleznu cikli par Kalētu klēts vēsturi, “Piektais bauslis. Revolūcija un karš” un citi. Tornī skatāmas mākslinieka gleznotās Zemgales ainavas un klusās dabas, tostarp ziedu gleznojumi. Apmeklētājiem skatāmi gan krietni seni, gan vēl līdz šim neeksponēti darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā saka pats mākslinieks, ainava parasti viņa figurālajos darbos ir tikai fons, lai attēlotu iecerēto tēmu. Tomēr pēdējā laikā radušies dabas skati ar Zemgales plašumu un debesīm , kas plešas pāri zaļajai ainavai un atsauc atmiņā bērnību, kad mākslinieks vēlējies izzināt, kas atrodas aiz tālā horizonta. Imantam Lancmanim ir būtiskas detaļas, tādēļ priekšplāns ir smalki atainots, kas nemanāmi aizslīd pasaules telpas dziļumā, līdz sasniedz horizontā ēku pudurus, biržu skupsnas vai meža siluetu.

Kluso dabu un ziedu gleznojumos mākslinieks rūpīgi un skrupulozi attēlo katru detaļu un ziedlapiņu. Tikpat svarīga ir materialitāte, apgaismojums un ļoti jūtīgs tonālais krāsu pielietojums, bieži atgādinot 17.gadsimta holandiešu glezniecību. Imanta Lancmaņa māksla ir pilna gaišuma, miera, iekšēja līdzsvara un harmonijas.

Izstādē Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī iekļauti darbi no autora kolekcijas, Latvijas Mākslinieku savienības krājuma, Zuzānu kolekcijas un vairākām privātkolekcijām. Izstāde būs skatāma līdz 3. decembrim otrdienās no pulksten 10 līdz 18, trešdienās, ceturtdienās, piektdienās un sestdienās no 10 līdz 20, bet svētdienās no pulksten 11 līdz 18.

Vairāk informācijas www.visit.jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.