Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jūnijā siltumenerģijas tarifi saruks vairākās pilsētās un ciemos, arī Bauskā

Saistībā ar kurināmā cenu izmaiņām jūnijā siltumenerģijas tarifi samazināsies Bauskā, Alūksnē, Piņķos, Jelgavā, Gulbenē, Ozolniekos, Olainē, Pārolainē un Strenčos, “aģentūru LETA”Bauskas Dzīvi” informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Bauskas siltums” siltumenerģijas tarifs Bauskā no 1.jūnija samazināsies par 15% un būs 74,88 eiro par megavatstundu (MWh). Tarifs samazināsies, pateicoties kurināmā (dabasgāze un šķelda) cenu samazinājumam. Visvairāk jeb 81% no kopējā siltumenerģijas apjoma komersants saražo, izmantojot šķeldu, bet 19% saražo ar dabasgāzi.

SIA “Alūksnes enerģija” siltumenerģijas tarifs Alūksnē no 1.jūnija saruks par 7,7% un būs 81,54 eiro par MWh. Tarifa izmaiņas saistītas ar kurināmā (šķelda un granulas) cenu samazinājumu. Visvairāk jeb 89% no kopējā siltumenerģijas apmēra komersants saražo, izmantojot šķeldu, bet 11% – ar granulām.

SIA “Babītes siltums” siltumenerģijas tarifs Piņķos no 1.jūnija samazināsies par 47,1% un būs 101,45 eiro par MWh. Tarifa izmaiņas saistītas ar dabasgāzes iepirkuma cenas samazināšanos, konkursa kārtībā noslēdzot jaunu dabasgāzes piegādes līgumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Gren Jelgava” siltumenerģijas tarifs Jelgavā no 1.jūnija saruks par 7,6% un būs 71,44 eiro par MWh. Tarifa izmaiņas saistītas ar iepirktās siltumenerģijas (no SIA “Gren Latvia” koģenerācijas stacijas, kas ražošanā izmanto šķeldu) izmaksu samazinājumu. 

SIA “Gren Gulbene” siltumenerģijas tarifs Gulbenē no 1.jūnija samazināsies par 14,2% un būs 76 eiro par MWh. Siltumenerģijas tarifa samazinājums saistīts ar zemāku šķeldas cenu, ko komersants pārskatījis brīdī, kad tirgū novērota šķeldas cenas lejupslīde.

SIA “Ozolnieku KSDU” siltumenerģijas tarifs Ozolniekos no 1.jūnija samazināsies par 19,6% un būs 78,99 eiro par MWh. Ozolnieku ciemā siltumenerģijas ražošanai kā kurināmo komersants izmanto šķeldu (67,9% īpatsvars) un dabasgāzi (32,1% īpatsvars). Tarifa izmaiņas saistītas ar dabasgāzes iepirkuma cenas samazināšanos, konkursa kārtībā noslēdzot jaunu dabasgāzes piegādes līgumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

AS “Olaines ūdens un siltums” siltumenerģijas tarifs Olainē un Pārolainē no 2.jūnija samazināsies par 2,2% un būs 84,55 eiro par MWh. Tarifs samazinājies kurināmā (dabasgāze) cenas un iepirktās siltumenerģijas cenas izmaiņu dēļ. 

SIA “XO Energy” siltumenerģijas tarifs Strenčos no 10.jūnija samazināsies par 11,4% un būs 98,73 eiro par MWh. Tarifs samazinājies saistībā ar kurināmā (šķeldas) cenas izmaiņām.

Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.