Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kā tad tā? Vienam Bauskas bērnudārzam moderns rotaļu laukums, bet otram novecojis

Bauskas bērnudārzu āra rotaļu laukumos pieejamais aprīkojums ir nevienlīdzīgs, uzskata baušķeniece Rūta. Viņas jaunākā atvase apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi “Pasaulīte” Saules ielā Bauskā, kur spēļu un aktivitāšu iekārtas ir pagalam žēlīgas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vai nav nožēlojami, ka pašvaldības līdzekļi tiek ieguldīti dažādu sarīkojumu, festivālu rīkošanai, to zaudējumu segšanai, vietvaras darboņu algu paaugstināšanai, bet “Pasaulītes” rotaļu laukuma iekārtas nav atjaunotas gadiem. Vecāki no paletēm kaut ko ir uzmeistarojuši. Bērni haotiski skraida, jo nav nekādu risinājumu, rotaļu elementu, kur varētu pievērst uzmanību. Vai tiešām Bauskas novada dome ir tik nabaga, ka nespēj jaunajai paaudzei nodrošināt arī pilnvērtīgu brīvā laika pavadīšanu bērnudārzā? Varbūt vadītājai ir kauns iet palūgt kādu “grasi”, lai rotaļu laukumi būtu pienācīgi iekārtoti? Kāpēc vienā Bauskas bērnudārzā var būt pienācīgs, moderns laukums, bet otrā nekā tāda nav?” nesaprašanā ir Rūta.

Bauskas pirmsskolas izglītības iestādes “Pasaulīte” vadītāja Daina Kadiševska norāda, ka bērnudārzam Saules ielā 8 ir viena hektāra plaša zaļā zona, kur katrai grupai iedalīta sava rotaļu teritorija.
“Te ir daudz koku, kas nodrošina labvēlīgu klimatu vasarā un ziemā, laukumi tiek kopti. Rotaļu ierīces tiek apsekotas, uzturētas tādā kārtībā, lai būtu drošas bērniem. Novecojušās tiek demontētas.

Remontstrādnieks pastāvīgi atjauno esošās iekārtas, smilškastes, izgatavo vienkāršas iekārtas bērnu kustību aktivitātēm. Laukumu labiekārtošanu atbalsta arī audzēkņu ģimenes. Piemēram, rotaļu zonu papildina bērnu vecāku gatavotās “virtuvītes”, ceļa zīmes riteņbraucējiem, dārzeņu un puķu dobes, iestādīti jauni koki u.c.,” pieejamo uzskaita vadītāja D. Kadiševska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa papildina, ka bērnu aktivitātēm laukumos tiek nodrošināts sporta inventārs, smilšu rotaļlietas, skolotājas organizē daudzveidīgas āra nodarbības, rotaļas, sporta aktivitātes.

“Bērns attīstās kustībā. Mūsu iestādes teritorija nodrošina plašas iespējas bērniem izkustēties, skriet un spēlēties pēc mācīšanās grupu telpās. Pašreiz turpinās iepirkuma process iestādes teritorijas labiekārtošanas projekta izstrādei. Tā veiksmīgs noslēgums būs sākums mūsdienīgas un daudzveidīgu bērnu aktivitāti nodrošinošas rotaļu teritorijas izveidei mūsu “Pasaulītē”,” atklāj D. Kadiševska.

Bauskas novada administrācijas izglītības nodaļas vadītājas Baiba Šumina atzīst, ka pieejama teritorija ir gana plaša un bērniem ir daudz brīvas vietas aktīvām kustībām un vides izzināšanai. “Jā, pietrūkst modernas iekārtas un rotaļu ierīces. Izglītības iestāde to izprotot, ierīču iegādi izvirza par vienu no savas attīstības prioritātēm, taču tam nepieciešami lieli finansiāli ieguldījumi.

Apskatot citu novadu pieredzi un arī izzinot citu valstu pieredzi, ne visur ir moderni rotaļu laukumi un tas nebūt nav iemesls, lai mazinātos bērnu labbūtība. Galvenais ir būt kustībā, saskaņā ar dabu – to pētot, izzinot un esot tajā. Tāpēc kopumā atbilde ir īsa un vienkārša – problēma ir apzināta un tiek risināta!” tā B. Šumina.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (16)

 1. Visam piekrītu. Protams, arī vecajos laukumos var spēlēties, bet diemžēl ir liela atšķirība- kad ir nolijis lietus, vecajā Pasaulites teritorijā bērni neiet dubļos spēlēties, skraida vairākas grupas pa terasi, kas ir maza jau divām grupiņām (1,5gadīgs knapi tenterē, bet 6gadnieks kā virpulis. Iedomājaties, kas tur darās tādās attīstošās āra aktivitātēs), bet Saules ielā tāda problema nav – segums atbilstošs un bērni turpina baudīt svaigu gaisu. Briesmīgi tas. Reizēm riebjas par to domāt- gaidu, kad bērns izaugs, lai par to varētu aizmirst.

  15
  2
 2. Diemžēl Vecumniekus nepārspēs. Viens slidkalniņš, padomju laiku metāla režģi uz kuriem bērni sasit, kājas, pieres un citas vietas…
  Viena mājiņa ar jumtiņu (kādi 7-8m2) un smilšu kaste uz 2 grupām, apmēram 60 bērniem. Citām grupām vispār nav, jāstāv lietū, caurvējā, tagad aukstajās rudens dienās. Drēbes arī nav kur izžāvēt, jo cik saliksi uz radiatoriem, tikai cimdus, kuri arī bieži vien vēl vakarā ir mitri.
  Mēs, vecāki, esam vākuši parakstus, lai Bauskas novada pašvaldība rod risinājumu, bet viss tā arī palicis ar atrunām, jo jāceļ skolas. Bet bērniem vajag tagad, nevis pēc gadiem 10 un diez vai skola vēl būs…
  Skolai ir miljoni, ziedojumiem arī, bet laukumiņam dažus tūkstošus nevaram atrast.

  22
 3. Kas tad nu noticis? Naudas cirpšana beigusies bērnudārzos? Kad dēls gāja dārziņā un tuvojās izlaidums, tad tik sākās pasūtījumu gūzma, mums grupiņā vajadzīgs televīzors, linolejs, paklājs un dāvanu karte katrai pa 100 latiem. Ko vairs neko vecāki nepērk!

  7
  3
 4. Visi mani bērni (3) apmeklējuši Pasaulīti, savu grupiņu laukumiņus labiekārtojām atbilstoši vecāku vēlmēm un finansiālajām iespējām. Kad runājām ar direktori par pašvaldības līdzekļu piesaistīšanu, viņas atbilde bija ļoti pamatota – kamēr nav sakārtotas komunikācijas, kas ir teritorijā, nevar plānot ilgtermiņa iekārtas. Tieši tā arī ir – ja teritoriju sāk sakārtot, tad sākot no “pamatiem”, lai pēc 3-5 gadiem nav jārok, lai caurules vai kabeļus nomainītu.

  4
  2
 5. Gan Zīlīte, gan filiālē Pasaulīte viss ir moderns, diemžēl ne Pasaulītes lejas pii. Kā padomju laikos…..
  Dubļi, Dubļi, Dubļi….tajos līdz ausīm un tā katru rudeni/pavasari.
  Paletes, ieraktās gumijas riepas….nopietni, tik nožēlojami. Protams, ka bērni tur skrien un rotaļājas, jo viņiem nav citu variantu.

  16
 6. Nu re, jēdzīgāk būtu bijis Bauskas identitātes meklējumiem nelietderīgi iztērētos 11 tūkstošus ieguldīt bērnu rotaļlaukumā.

  42
 7. Tas ir Bauskas stilā.Paskatieties kādas skolas.Uzvara grimst,vēl bērnu dārzu liks.Kas ar to ēku būs?
  Apkārt skolai nedroša vide ar bedrēm un tieņiem.Skolas koridoros tajā daļā kur nav pabeigts remonts vecas lampas mētājas,bīstamas.
  Gadu gadiem.Kas atbild??Neviens.

 8. Vai mūsu pašvaldība nav braukusi uz citām Latvijas pilsētām pieredzes apmaiņa un redzējuši ka citās pilsētās ir domā par bērniem un ģimenem (pilsētas bērnu laukumi, ka piemēram Jelgava jaunais laukums.) nerunasim nemaz par pilsētas kopējo izskatu un izteikti Pilsētas vecpilsētu. Esat taču Kuldīga, Cēsīs, Saldū, Ventspils. Bauskai būtu tik liels potenciāls, bet ne Sausmu parks mūsu identitāte…

  17
 9. Ko var gribèt bērniem sakārtotus laukumiņus, ja elementāti dārziņā vārtu kodi nestrādā. Attaisi un ej tik iekšā. Kur drošība?Atrunas būs vienmēr. Visu laiku uz kaut ko jāgaida.

 10. Pašreiz turpinās iepirkuma process iestādes teritorijas labiekārtošanas projekta izstrādei. Tā veiksmīgs noslēgums būs sākums mūsdienīgas un daudzveidīgu bērnu aktivitāti nodrošinošas rotaļu teritorijas izveidei mūsu “Pasaulītē”,” atklāj D. Kadiševska.

  2
  3
 11. Interesanti, vai ” LIELĀS ” mājas dardoņi lasa komentārus, jo varbūt viņi nemaz nav lietas kursā par situāciju?
  Ja zinätu, tad noteikti tos “identitātes” tūkstošus ieguldītu uzreiz bērnu āra atpūtas laukumiņiem.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.