Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kalna ielu Bauskā «pucē» pa vairākiem lāgiem, Bērzkalnos ietves tīrītāju neredz visu dienu

Brīvdienās Bauskas pilsētas ielas plati izšķūrētas, nokaisītas, sakopti arī gājēju celiņi. Sniega «stihija», kas valdīja pirms dažām dienām, jau šķietami piemirsusies. Tomēr pilsētniekiem arvien ir rūgtums par atbildīgo dienestu laikus neiesaistīšanos ielu un gājēju celiņu uzturēšanā, pārmetot, ka daļā teritorijas tīrīšana tiek organizēta vairākas reizes dienā, bet vietām ielas un ietves uzkopšanas tehniku nav redzējušas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Gājēju ietve Bērzkalnos.

Tā, piemēram, Bērzkalnos gājēju celiņš piektdien nebija notīrīts līdz pat vēlai vakara stundai. «Bauskā, Kalna ielā, tehnika ietvi slauka un «pucē» pa vairākiem lāgiem, bet līdz Bērzkalniem netiek. Māmiņām ar bērnu ratiņiem pārvietošanās apgrūtināta, šī krasta pilsētas iedzīvotājiem jāriskē ar savu dzīvību un jāiet pa ielu, jo brist pa sniegu ir diezgan smagi,» cilvēki neapmierinātību pauda sociālajā tīklā «Facebook». Pulksten 22 celiņš joprojām nebija tīrīts, un sniegputenis uzņēma apgriezienus, pārliecinājās arī «Bauskas Dzīve».

Ietve Pionieru ielā Bauskā.

Tās pašas dienas pēcpusdienā viena puse ietves sniegā bija arī Pionieru ielā, līdz pusei bija notīrīts Upmalas ielas gājēju celiņš. Līdzīga situācija bija arī citviet pilsētā.

Piektdienas, 21. janvāra, rītā Bauskā un tuvākajā apkārtnē zemi klāja aptuveni desmit centimetrus bieza sniega kārta, informēja Latvijas Vides un meteoroloģijas centrā. Sniegputenis jau nakts vidū lika sarosīties atbildīgajiem dienestiem. Pašvaldības uzņēmuma SIA «Vides serviss» tehniskais direktors Raimonds Bitins pastāstīja, ka ap pulksten 3 sākta pilsētas ielu tīrīšana, šajā pašā laikā divas mobilās brigādes iesaistījušās arī ietvju atbrīvošanā no sniega, sētnieki darbu sākuši ap pulksten 5.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Uzvaras iela Bauskā piektdienas rītā.

«Tīrīja pa trīs lāgiem, darbi turpināsies arī vakarā. Nav lielas jēgas kaisīt, ja nepārtraukti turpina pieaugt sniega sega, tālab koncentrējamies vien uz tīrīšanu. Jāsaprot, ka šādos apstākļos, kad stiprais vējš dzenā sniegu, ietvju tīrīšana ir apgrūtināta, nepieciešamības gadījumā organizējam atkārtotu gājēju celiņu tīrīšanu,» teic R. Bitins. Viņš steidz paskaidrot, ka ielās, kur tikai puse gājējiem paredzētās daļas sakopta, tas darīts ar nolūku, jo šādi iespējams aptvert lielāku teritoriju. «Kad snigšana beigusies, iztīrām pilnīgi visu,» apgalvoja R. Bitins.


Piektdienas rītā sastaptie sētnieki pukojās par atkal atnākušo ziemu. «Jupis viņu rāvis to ziemu, mums jau te gadalaiki mainās ne pa dienām, bet pa stundām,» smēja sastaptā Bauskas sētniece.
 

Sinoptiķi prognozē, ka turpmākajās dienās intensīvi nokrišņi Bauskas pusē nav gaidāmi. Pavisam neliela snigšana gaidāma pirmdienas, 24. janvāra, vakarā, bet sniega segas pieaugums būs maznozīmīgs – ap puscentimetru. Snigšana tiek prognozēta arī naktī uz otrdienu, bet 25.janvārī, gaisa temperatūrai pakāpjoties līdz plus 3 grādiem, Bauskas pusē atgriezīsies atkusnis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Taupīsim uz gaismu, uz ielām, uz ietvēm. Loģiski ir tikai ziema, gaidīsim, kad sniegs nokusīs un bēdu nebūs.

  2. Darbaspēks dārgs,sāls cena kosmosā,degviela jau zelta vērtē, nu kas tev nomalē kaut ko tīrīs, pietiek pa centru ar šķūri pabraukāt.

  3. Pirms nedēļas, kad nebija sniegs, tik dažas pārslas un apledojums bija, traktoriņš pa Bērzkalnu celiņu braukāja šurpu turpu, ne lāgā slaucīja, ne ko tīrīja, ne kaisīja. Īsti nesapratu, kāpēc braukā, lai kilometri uzskaitīti un imitēta darbība, lai varētu priekšniekam atskaitīties?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.