Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kanādas latvietis uzdāvina Bauskas pilsētai 3,67 ha zemes gabalu ar nosacījumu tur ierīkot parku

Bauskas novada domes deputāti atbalstījuši lēmumu, kas paredz pieņemt dāvinājumā no privātpersonas tai piederošo nekustamo īpašumu – zemes gabalu Bauskā, Rīgas ielā 62A 36 725 kvadrātmetru kopplatībā, portālu informēja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība šī gada septembra sākumā saņēma Korneliusa Kampes  iesniegumu, kurā viņš piedāvāja uzdāvināt sev piederošo nekustamo īpašumu Bauskā ar noteikumu, ka tajā jāizveido parks, kas jānosauc par Kampes parku. Īpašuma prognozētā kadastrālā vērtība no 2023. gada noteikta 26 382 eiro apmērā.

Saskaņā ar Bauskas novada domes teritorijas plānojumu nekustamā īpašuma izmantošanas veids ir mazstāvu dzīvojamās apbūves un dabas un apstādījumu teritorija.

Mazstāvu dzīvojamās apbūves teritorijā viens no tās papildizmantošanas veidiem ir labiekārtota publiska ārtelpa, kas ietver publiski pieejamus pagalmus, apstādījumus un labiekārtojumu infrastruktūru, tai skaitā nedzīvojamās ēkas un inženierbūves, atpūtas, veselības un fizisko aktivitāšu nolūkam un citu publiskās ārtelpas funkciju nodrošināšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domē paskaidroja, ka šobrīd šis īpašums nav labiekārtots, tāpēc pašvaldība nekustamo īpašumu varēs izmantot likuma «Par pašvaldībām» noteiktās autonomās funkcijas realizēšanai – savas teritorijas labiekārtošanai (parku, skvēru un zaļo zonu ierīkošanai un uzturēšanai).

Bauskas novada domē precizēja, ka rekreācijas teritorijas Bauskas pilsētā ir vairāk kā 20 hektāru platībā. Kad varētu sākties darbs šīs teritorijas labiekārtošanas plāna izstrādē un ieviešanā dabā, pašvaldībā pagaidām precizēt nevarēja, norādot, ka šādas aktivitātes vēl nav uzsāktas. Vēl esot pāragri spriest, kas parkā atradīsies. «Sabiedrība tiks informēta, un lūgsim arī iedzīvotājus izteikt ierosinājumus, kas parkā varētu atrasties,» norādīja pašvaldībā.

Korneliuss Kampe kopā ar sievu Ilzi dzīvovienā no skaistākajām Jaunskotijas provinces daļām – Vulfvilas pilsētiņā Anapolisas ielejā, kur Korneliuss ilgus gadus bijis profesors Akadijas (Acadia) universitātē, Ilze – zobārste, abi ir pensionējušies, ceļo, daudz lasa, Ilze joprojām spēlē tenisu. Kanādā dzīvo arī viņu bērni ar savām ģimenēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Korneliuss Kampe Buskas pils apskates laikā. Foto: no arhīva.

Gan Korneliuss, gan viņa kundze Ilze dzimuši Bauskā, ģimenes devās prom no Latvijas bēgļu gaitās 1944. gadā, kad abi bija vēl bērni. Tikai pēc 49 gadiem – 1993. gada jūnijā atkal ieraudzīja Bausku, kad te ieradās uz toreizējās rajona valdes rīkoto novadnieku saietu. Pēc tam katru gadu abi Kampes brauca uz Latviju un Bausku, dažkārt kopā ar viņiem bija arī bērni un mazbērni.

Zemes gabals, kas nodots dāvinājumā mūsu pilsētai, piederējis Korneliusa mammai Irmai, kura apprecējās ar Kārli Kampi. Tēvs Kārlis strādājis par tiesnesi vairākās Latvijas pilsētās. «Bauskas Dzīvei» Korneliuss Kampe pastāstīja, ka par lēmumu dāvāt zemi pilsētai esot apspriedies ar brāļiem Ansi un Kārli un viņu ģimenēm. Viņš atklāja, ka domas par īpašuma pārdošanu neesot bijušas, vajadzība pēc naudas neesot, jo dzīvojot pietiekami labi. Svarīgāk esot uzturēt saikni ar dzimteni, atstāt kaut ko Bauskai. Visiem pieejams parks, kas nestu Kampes vārdu, būtu viņu dzimtas vārda un piemiņas saglabāšanai. «Varbūt būs interese bērniem un bērnubērniem te braukt un skatīt vietas, no kurienes nākuši viņu senči un kur dzīvs viņu vārds,» piebilst I. Kampe.

Kampes zina arī par pilsētas problēmu ar kapavietu trūkumu, tālab sava īpašuma to zemes «robu», kas ir pie tā sauktajiem brāļu kapiem, viņi atvēl kapsētas iekārtošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īpašu prasību, kādam jāizskatās parkam, viņiem nav, galvenais, lai tas iedzīvotājiem būtu brīvi pieejams no visām pusēm – gan no upmalas, gan Biržu ielas. Kā to aprīkot – tas lai ir pilsētnieku un domes deputātu un administrācijas speciālistu ziņā.

«Protams, būtu labi, ja labiekārtošanas darbi sāktos triju gadu laikā un lai mūs  iepazīstinātu ar izstrādāto plānu,» pauž Korneliuss un Ilze.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (15)

 1. tiesa, ne tik liels gājēju tiltiņam pār Mūsu galā, pilsētas pusē. Vai varat nosaukt to laimīgo uzvārdus, kam tagad pieder šis, tagadējais “parks”?

 2. Paldies tautiešiem! Nogāzi ierosinu atvēlēt ragavošanai\šļūkšanai, varbūt būs vēl kāda ziema… 😉

 3. Zemes izmantošanas veids- privātmāju apbūve. Var slēgt derības, ka Kampes parkam būs skvēra liktenis pie Mūsas gājēju tilta. Kādi ievilks nāsis negaidīto īpašumu. Varbūt pieklājības pēc kādus gadus pavilks gumiju pūšot ziepju burbuļus. Juridiski taču nav tāda pilsētnieku īpašuma, Kampes īpašums būs pašvaldības īpašums. Pašvaldības “izsoļu” stilu visi zina.

  13
  2
 4. Bauskas iedzivotājs kurš atšķirībā no salašņām maksā nodoklus saka:

  Tad jau drīzumā slēgtā izsolē Bauskas salašņu banda par neadekvāti zemām summām iepirks apbūves gabalus privātmāju būvniecībai. Tāpat kā tas savulaik notika ar vienu “parku” Bauskas pilsētā.

  12
 5. Tātad pilsētniekiem ir un būs visas tiesības savus suņus čurināt lepno un laimīgo parka privātmāju īpašnieku pagalmos un šūpot bērnus sūpolēs, rīkot piknikus un kultūras pasākumus un vispār justies kā Bauskas labākajā parkā- Kampes parkā! Garantijai pilsētnieki varētu sameklēt arī Kampes dzimtas advokātu kontaktus. Tiesa var būt nepatīkamāka par prastu izbalsošanu.

  4
  1
 6. Kā vienmēr pašvaldei nebūs naudas pieaicinās investorus! Bet vispār vieta drūma, kapi, pamatīgi aizlaista. Muiža arī nobrukusi galīgi. Lai tur ko izveidotu vajadzīgs cilvēks ar pieredzi, plašu izdomu, pat fantāziju.

 7. Kā apbūves gabals vieta ir laba. Rīgā tieši meklē vecas rūpnīcas un briesmīgākos dzungļus, bet labā vietā. Pirkšanas cena zema, peļņa liela.Pajautājiet ” izsoļu lauvām”.

  2
  1
 8. Kā pilsēta var uz privātīpašumā esošas zemes projektēt privātmāju apbūvi , ja zemes īpašnieks savu zemi nevienam nav pārdevis apbūvei? Savādi gan, kam tad tā zeme īsti pieder: īpašniekam vai tam, kas it kā paredz tās izmantošanas mērķus?

  5
  1
 9. Par detalplānojumu. Uz kāda pamata pašvaldības ierēdņi var patvarīgi noteikt kas kurā privātīpašumā ir atļauts vai aizliegts?! Kampes gadījumā cienījamais kungs ir skaidri norādījis savu gribu, kā galveno darījuma nosacījumu ar pašvaldību. Kā vispār no pašvaldības puses var atskanēt kaut kādi teksti par privātmāju apbūvi?!

 10. kauns par tautieshiem—cilveks uzdavinaja ar konkretu merki un ko jus??? kartejo reizi korupcijas shemas, krapshanas, izsaimniekoshanas. Vai tas ir ko jus sasniedzat 30 gados??? kauns

  2
  2
 11. Beidz te troļļot! Visos komentāros noniecini Latviju un iedzīvotājus, visur tev vajag nodarboties ar kūdīšanu , laikam jau gaidi no Putina atlīdzību par saviem komentāriem.

  3
  3
 12. kautkadi jampampini-
  viens pament piili, ka nu tik izsheptes davinatu zemi, nakoshie jau to apdzied ka esoshu faktu.
  Vai nu trolli vai idioti.

 13. Parks būs, nepārdos Bauskas ” vjetnamiešiem”, nelaimīgi būs tikai daži “laimīgie”. Tomēr ir nelielas bažas par parku. Piemēram, tā sauktais Priedīšu ceļš. Nesen bija raksti par veiksmīgu naudas apgūšanu, gandrīz pabeigšanu. Dabā ceļa klātne daļēji ir no turpat izraktas Zemgales grunts, drenējošais slānis, ja arī vietām skaitās, tad visticamāk tam ir neatbilstošs filtrācijas koeficients un nav atbilstības sertifikāta, ceļa klātne ir zemāka par blakus esošo lauku, virs caurtekām nav uzbērts normatīvos noteiktais smilts vai grants slānis, izgāztie krūmi nav pilnībā novākti, ceļa grāvīši ir tikai ieskicēti, divu caurteku iebūves augstumi uz aci neatbilst esošajam virsmas reljefam, šķembu segas nav. Līdz apgalvojumam, ka pavasarī tikai ” jānodarvo” ir patālu. Viltoto asfaltu taču neliks uz mālainas grunts. Kopsumma ir apmēram 250000, bet būvēts pārsvarā ir no tā, kas ir atrodams uz vietas-pa lēto.Tas. ir par apgalvojumu atbilstību realitātei.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.