Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Karpa dārzā Bauskā nedarbojas strūklaka; dīķī par maz ūdens

Bauskā, Karpa dārzā, nedarbojas strūklaka. Iedzīvotāji vaicā, kāpēc tās darbība apturēta un vai to likvidēšot tāpat kā strūklaku Saules dārzā?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bauskas Dzīvei» novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļā pavēstīja, ka strūklaka pašlaik nedarbojas nepietiekama ūdens līmeņa dēļ.

«Ūdens uztvērējs atspiežas pret dīķa pamatni dubļos, kā rezultātā sistēmā var nokļūt dubļi un akmentiņi. Strūklaka tika atslēgta, lai mehānismam nenodarītu bojājumus. Tā tiks ieslēgta, kad pacelsies ūdens līmenis. Tad arī būs skaidrs, vai tā ir bojāta un strūklaku nāksies izcelt un iztīrīt vai tā darbosies bez traucējumiem,» skaidroja Bauskas novada pašvaldībā.

Kā liecina «Bauskas Dzīves» arhīvs, šī jaunā peldošā strūklaka, kas aprīkota ar krāsainu LED apgaismojumu, Karpa dārzā tika ierīkota 2018. gada vasarā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Sezonas beigās, demontējot veco Korfa dārza dīķa strūklaku, konstatējām, ka tā ir stipri nolietojusies un to vairs nebūtu lietderīgi atjaunot. Vecā strūklaka priecēja pilsētniekus vairāk nekā desmit gadus, tāpēc lēmām par jaunas strūklakas iegādi,» pirms pieciem gadiem «Bauskas Dzīvei» skaidroja «Vides servisa» tehniskais direktors Raimonds Bitins.

Karpa (Korfa) dārza strūklakas ūdens strūklas augstums regulējams, centrālais sprauslas augstums 3 – 5 metri, bet platums no 8 līdz 10 metriem.

2018. gadā no jauna ierīkota arī strūklaka atpūtas vietā pie Ziedoņu ielas; toreiz abas strūklakas uzstādīja SIA «Alvita strūklakas» – uzņēmums no Alūksnes. Kopējās izmaksas abām strūklakām – Korfa dārzā un Ziedoņu ielas atpūtas vietā – tolaik veidoja EUR 22 022 (ar PVN), liecina ieraksti “Bauskas Dzīves” arhīvā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. mazs ūdens līmenis- tad jau steidzīgi jāsauc Gabrāns ar trukstoru, lielā, fotogrāfijā redzamā “apauguma” likvidēšanai, kā arī kāda domei “lieka” tūkstoša apgūšanai

    12
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.