Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Karpa dārzs no pirmdienas uz divām nedēļām ieslīgs gaismas un skaņas brīnumā

Karpa dārzs Bauskā svinīgi ietērpies ziemas baltumā un priecē jau tagad ar savu daiļumu. Bauskas Kultūras centrs (BKC) ir parūpējies, lai Karpa dārzs arī šogad iemirdzētos īpaši krāšņi. No pirmdienas, 19. decembra, te divu nedēļu garumā apmeklētājus priecēs jau pērn pieredzētais vides noformējums “Mirdzošā simfonija kokiem”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Simfonija – ciklisks skaņdarbs, kurā vērojams mērķtiecīgs dinamikas kāpinājums. Par galveno izteiksmes līdzekli tiks izmantota gaisma. Līdz svētkiem parkā valdīs mierīga noskaņa, skanēs instrumentālā mūzika, krāsu gamma tiks ieturēta zilos, zaļganos un gaišos toņos. Taču, nākot tuvāk īstajām svinību dienām, simfonija kļūs arvien lustīgāka un tiks paplašināta arī izmantoto gaismas krāsu palete.

Tā kā Karpa dārzu ieskauj kuplas koku galotnes, mirdzošo gaismas staru un muzikālā noformējuma simfonija veltīta šiem kokiem, kas, dāvādami baušķeniekiem svētku līksmi, noturēs apaļās gaismas šūpoles. Iesēžoties šūpolēs un uz mirkli atraujot kājas no sniegotās zemes, ikvienam parka apmeklētājam būs iespēja kļūt par daļu no simfonijas,” skaidro Bauskas Kultūras centrā.

BKC pārstāve Kristiāna Paula Lībiete atklāja, ka šogad gaismas instalācijas “Mirdzošā simfonija kokiem” koncepts paliks tāds pats, taču vizuāli ieņems nedaudz citas aprises. Tāpat šī gada muzikālajā noformējumā līdztekus visiem pazīstamām melodijām izskanēs arī Bauskas Mūzikas un mākslas skolas ieskaņotas kompozīcijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Gaismas instalācija baušķeniekus un pilsētas ciemiņus Karpa dārzā priecēs katru dienu no plkst. 16 līdz plkst. 23. Šogad Karpa dārzā plānots izvietot izgaismotu gada skaitli “2023”. Foto: no arhīva

Vaicājot, vai šo divu nedēļu laikā, kad Karpa dārzā būs aplūkojamas gaismas instalācijas, varēs uz vietas iegādāties siltu dzērienu, našķi vai kādu citu mājražotāju labumu, K.P.Lībiete atbildēja, ka pagaidām neviens tirgotājs interesi nav izrādījis. Ja kāds no vietējiem tirgotājiem šajās dienās vēlas parka apmeklētājiem piedāvāt iegādāties karsto dzērienu, piparkūkas vai citus tematiskus labumus, viņa aicina interesentus sazināties ar Bauskas Kultūras centru.

Tāpat kā pagājušajā gadā gaismas instalāciju veidos kompānija SIA “Full Stage”. Pērn “Mirdzošā simfonija kokiem” kopumā izmaksāja 42 000 eiro (ieskaitot PVN). Informāciju par vides noformējuma šī gada izmaksām BKC sola sniegt pēc norises beigām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (19)

 1. Un atkal kā pirmais šo meties komentēt kāds klasisks Bauskas vientiesis, kas nekādi nevar atteikties no pasakas par Korfu. Ja ja tas ir Korfa dārzs, tad pastāsti ko vairāk par tā radītāju!

  4
  11
 2. Labākā argumentācija noteikti ir vecu, sen atmaskotu muļķību kladzināšana.

  1
  3
 3. vismaz tagad atjaunota “vēsturiskā taisnība” un dārzs nosaukts manas vecvecmātes , kura tolaik muižā strādāja par ķēkšu, vai kalponi “draudziņa” vārdā.

  4
  2
 4. vismaz daudziem šī atrakcija atgādina savulaik gada beigās izmaksātās prēmijas kādam domes “kantorim”

  6
  5
 5. Ja pagājušajā gadā izmaksāja 42 tūkstoši, tad jau šogad visi 62 tūkstoši. Tad nu brēc, ka egle par desmit tūkstošiem par dārgu un viens izgaismots burts uzrakstā Bauska 1000 eiro. Burtus tad vismaz varēs izmantot, bet simfoniju kā izmantosim?

  14
  3
 6. Jaunajā gadā novēlu, investējiet naudu savā izglītībā, hobijos un pilnveidē, tad nekad vairs nebūs nedz laika, nedz naudas pie katra raksta komentēt šos seklos, skaudīgos, nepamatotos izteikumus.

  22
  3
 7. te, viena otra izpratnē, tā “izglītotā sabiedrība” ir tā, kur no sabiedrības kabatas daži vienā mierā gada laikā “izvelk” simtus tūkstošu, un šī sabiedrība “neklapē ne ar ausīm” , naivā muļķišu labsirdībā pat aplaudē, skatoties uz par desmitiem tūkstošiem pirktiem štruntiem un lūkojoties tiem zibinātās gaismiņās. Vien daļai iedzīvotāju pat lielas grūtības līdz tiem “brīnumiem” tikt pa netīrītajām ielām un slidenajiem ceļiem, kaut vai invalīdiem un māmiņām ar bērnu ratiņiem. Bet, nekas, aplaudējam, ne jau jūs tā “banka” apzaga

  2
  2
 8. būtu arī citiem novada iedzīvotājiem tādi “hobiji” ,kā attiecīgajiem domes departamentiem un nodaļām

 9. un kapec ši skaistums aizslepts kaut kur nomalē, caurbrauceji un pilsetas viesi tak neredz šo skaitumu/?! vai lietderigak nebutu bijis to visu ambarāžu taisīt lejā Rtslaukumā, vai Slavenajā laukumā–pleķī pie Rimi!??

  5
  5
 10. Par īri 62 000? Pagājušajā gadā mēs spīguļus laikam šiem nopirkām par 42 000. Šogad mums tos iznomā. Spīguļi tie paši ar sīkām izmaiņām. Varbūt par Korfa dārza izmantošanu “biznesa dzīšanai” būtu jāprasa nomas maksa kādi 42000 no emociju biznesmeņiem?

  3
  1
 11. tas “dīkis” priekš treknajām karpām atrodas domē, “karpām” ar attiecīgo zivs smadzeņu daudzumu galvā, jo nekas prātīgāks tajās rasties nevar, kā budžetā vēl gada beigās palikušās naudas “apgūšanas” ietvaros vietējiem plebejiem rādīt to pašu pagājušā gada “simfoniju”, tikai jau 62 tūkstošu vērtē. Kā saka- apetīte rodas ēdot.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.