Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas pilsētas pamatskolas 9.b klasē mācās talantīgi audzēkņi; daudziem labi zināmi nākotnes plāni

Bauskas pilsētas pamatskolas 9.b klasē mācās talantīgi audzēkņi; daudziem labi zināmi nākotnes plāni

Bauskas pilsētas pamatskolas 9.b klasē šogad mācās 18 jaunieši, ideāla proporcija – deviņas meitenes un deviņi zēni. Klases audzinātāja ir skolas bibliotekāre un latviešu valodas skolotāja Inga Briede.

Arī 9.b klases kolektīvā vairākums jauniešu Bauskas pilsētas pamatskolā izglītojas jau no pašas pirmās klasītes. Skolēni sevi raksturo kā saliedētu, draudzīgu un aktīvu jauniešu grupu.

Pašiem sava mūzikas grupa
Vissaliedētākā klase ir brīžos, kad jāpiedalās skolas pasākumos un dažādos konkursos. Kolektīvs kopīgi piedalījies arī skolas diskotēkās, dažādos koncertos, dzejas dienās un citās aktivitātēs. Ārpus skolas jaunieši laiku pavada dažādi – kāds mācās mūzikas skolā, kāds nodarbojas ar cīņas mākslu. Starp hobijiem izskan arī skeitošana, dziedāšana skolas korī, ātrumlaivu sports, svaru zāles apmeklēšana, kolekcionēšana un citas nodarbes. Daži no klases jau ir absolvējuši arī Bauskas mūzikas un mākslas skolu.

Klasei ir savs instrumentālais ansamblis, kurā Kristers Pērkons spēlē bungas, bet Raimonds Priluckis un Markuss Liks ģitāru. Brīvajā laikā puiši kopā apgūst populāru rokgrupu skaņdarbus, un šogad ar dziesmām skolas zēnu ansamblis uzstājās arī skolas koncertā Mātes dienā. Nikola Šikova ir aktīva skolēnu pašpārvaldes vadītāja.

Izbraucienos klase ir devusies uz Siguldu, uz «Labirintiem» tepat novadā – Iecavā, batutu parku «Jump Space», lāzertagu, Botānisko dārzu un daudz kur citur. Vismīļākais kolektīvam bijis «Labirintu» apmeklējums Iecavas pagasta Zorģu ciemā, jo tur netrūkstot aktivitāšu, spēļu un citu atrakciju.

Eksāmenu laiks izraisot dalītas izjūtas, un visvairāk klase uztraucas par matemātikas un latviešu valodas eksāmenu. Pamatskolas gadi jauniešiem atmiņā palikšot ar skolotājām, klasesbiedriem, dažādiem konkursiem un ikdienas dzīvi. Ar klases audzinātāju jauniešiem esot labas attiecības, jo I. Briede esot saprotoša un izpalīdzīga skolotāja, kurai arī humors neesot svešs.

Intereses, kas nāk no ģimenes
«Pēc pamatskolas absolvēšanas plānoju mācīties Bauskas 2. vidusskolā un pēc tam studēt universitātē,» par plāniem stāsta Džastina Šūba, «vēlos studijas saistībā ar ekonomiku, jo man patīk skaitļot. Arī skolā man patīk ekonomika, arī sociālās zinības, ķīmija un matemātika. Mazāk patīk vizuālā māk-sla, dizains un tehnoloģijas.» Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā mācības turpināt plāno Krista Jakuška, jo vēlas izmācīties par fotogrāfi. Ikdienā viņa izmēģina roku fotografēšanā, skolā vislabāk viņai patīk matemātikas un latviešu valodas stundas, vismazāk sociālās zinības un krievu valodas stundas. «Es vēlos mācīties Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā, jo šī skola mani ļoti piesaistīja. Mani interesē māk-sla, jo mācījos arī Bauskas mākslas skolā,» par sevi pastāsta Nikola Šikova, «skolā man mīļākās ir vizuālās mākslas, fizikas, matemātikas un angļu valodas stundas.»

Bauskas 2. vidusskolā turpināt mācības plāno Kristiāna Dambe, pēc tam viņa vēlas studēt psiholoģiju. Skolā jaunietei patīk matemātika un latviešu valoda, taču ne pārāk saista krievu valodas stundas. «Mācīšos Jelgavas tehnikumā, lai apgūtu automehāniķa profesiju. Šajā iestādē ir bezmaksas mūzikas stundas, kas ir viens no maniem mīļākajiem priekšmetiem arī skolā,» stāsta Markuss Liks. «Mācības turpināšu tehnikumā Saulainē, lai mācītos zemkopības nozarē. Mani vienmēr ir interesējuši zemes darbi, jo mūsu ģimenei pieder zemes īpašumi,» par sevi stāsta Kristers Pērkons, «skolā man vienlīdzīgi patīk visi mācību priekšmeti.»

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.