Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Katru nedēļu pārtikas ziedojumus Vecumnieku pusē saņem 40 ģimenes

Jau divus gadus SIA “Rimi Latvia” ziedoto pārtiku labdarības iniciatīvas – pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” ietvaros grūtībās nonākušiem Latvijas iedzīvotājiem palīdz reģionālās nevalstiskās organizācijas. Vecumnieku daudzbērnu ģimeņu biedrība “Saulgrieze” regulāri dodas uz “Rimi” veikaliem Bauskā, lai saņemtu ziedoto pārtiku un tālāk nodotu to trūkumā nonākušām novada saimēm. Kopumā katru nedēļu pārtikas ziedojumus saņem līdz pat 40 ģimenes no Vecumnieku pagasta un citiem Bauskas novada pagastiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Iepriekš uz “Rimi” veikalu Bauskā pēc ziedotās pārtikas devāmies reizi nedēļā, nu to darām divas reizes nedēļā. Parasti “Rimi” ziedoto pārtiku izdalām uzreiz, jo ir daudz cilvēku, kam tā nepieciešama. Mēdz būt, ka dienā varam palīdzēt pat līdz 40 ģimenēm. Lai spētu palīdzēt pēc iespējas vairākiem, ziedotās pārtikas nogādāšanā un izdalē iesaistās arī brīvprātīgie, jo pati strādāju pamatdarbā un ne vienmēr varu operatīvi pieslēgties lietām. Tad man ļoti palīdz citas daudzbērnu ģimenes, kas iesaistās un palīdz tikt ar visu galā,” stāsta Vecumnieku daudzbērnu ģimeņu biedrības “Saulgrieze” vadītāja Olga Černišova-Stūriška.

Biedrība ar pārtikas banku “Paēdušai Latvijai” sadarbojas jau sen, savukārt “Rimi” ziedotās pārtikas nogādāšanā iesaistījās 2021. gadā.

“Ikdienā mēs, pārtikas bankas labie gariņi, mēdzam aizmirst, cik milzīgs dzinējspēks esam un cik ļoti spējam ietekmēt lietas un to virzību. Nevalstiskās organizācijas reģionos sniedz neatsveramu ieguldījumu sabiedrības attīstībā un labklājības uzlabošanā. Divu gadu laikā, kopš “Rimi” ziedo pārtiku un reģionālās organizācijas iesaistās tās izdalē, esam spējuši pozitīvi ietekmēt daudzu ģimeņu un vientuļo cilvēku dzīvi. Tādēļ ir svarīgi ik pa brīdim sanākt kopā, piemēram, kā šajā forumā, lai uzlabotu veidu, kā vēl labāk un efektīvāk palīdzēt cilvēkiem, kas piedzīvo trūkumu,” uzsver Agita Kraukle, pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Rimi Latvia” šogad ziedojis jau vairāk nekā 330 tonnu pārtikas, ko ikdienā nevalstiskās organizācijas visā Latvijā nogādājušas tiem, kam tas visvairāk nepieciešams.

“Pārtikas ziedošana notiek 30 pilsētās 107 “Rimi” veikalos, no kuriem 58 veikalos ziedojumi pieejami trīs reizes nedēļā vai biežāk. No mūsu puses esam gatavi ziedot vēl vairāk pārtikas, lai tā nonāktu pie trūkumcietējiem, nevis tiktu utilizēta likumdošanā noteiktajā kārtībā, tāpēc kopā ar Pārtikas banku strādājam pie organizācijas kapacitātes palielināšanas, lai varētu sniegt atbalstu vēl plašākam cilvēku lokam visā Latvijā,” skaidro SIA “Rimi Latvia” sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.

Augusta izskaņā teju 30 organizāciju pārstāvji no visas Latvijas, kas ikdienā nodrošina pārtikas ziedojumu nokļūšanu pie trūkumcietējiem, tikās “Paēdušai Latvijai un “Rimi” nevalstisko organizāciju forumā. Foruma mērķis kopā ar Zemkopības ministrijas ekspertiem bija iepazīstināt pārtikas ziedošanas procesā iesaistīto organizāciju pārstāvjus ar sasniegto, apgūstot jaunākos kvalitātes standartus pārtikas ziedošanā, kā arī iezīmēt projekta turpmāko attīstību.

Foto: Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.