Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kaucmindes mežu nodos Zemkopības ministrijas īpašumā

Arī Kaucmindes pils ēka un parks, kas ir valsts nozīmes arhitektūras pieminekļi, atrodas meža teritorijā.

Valdība šodien lēma valsts nekustamo īpašumu “Kaucmindes mežs” nodot Zemkopības ministrijai (ZM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kaucmindes mežs” atrodas Rundāles pagastā, Bauskas novadā. Tā kopplatība ir 51,09 hektāri, no kuriem 47,81 hektāru ir mežs. Savukārt īpašuma tiesības ir nostiprinātas Latvijai Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) personā.

Atbilstoši Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas datiem daļā “Kaucmindes meža” reģistrēti apgrūtinājumi, piemēram, aizsargjoslas gar gāzesvadu, pazemes elektronisko sakaru tīklu līniju un kabeļu kanalizāciju, kā arī aizsargjoslas gar naftas produktu cauruļvadu. To mērķis ir aizsargāt dažāda veida objektus no nevēlamas ārējās iedarbības, nodrošināt to ekspluatāciju un drošību vai pasargāt vidi un cilvēku no kāda objekta kaitīgās ietekmes.

Tāpat teritorijā atrodas arī no desmit līdz 25 kilometriem garas dabiskas ūdensteces vides un dabas resursu aizsardzības aizsargjoslas, ūdensnotekas, kā arī uz tās esošas hidrotehniskas būves un ierīces ekspluatācijas aizsargjoslas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Arī Kaucmindes pils ēka un parks, kas ir valsts nozīmes arhitektūras pieminekļi, atrodas meža teritorijā.

IZM vērtējumā, minētie apgrūtinājumi ir viens no kadastrālo vērtību samazinošiem faktoriem.

Kā skaidroja IZM, Kaucmindes meža teritorija ministrijas un tās padotībā esošo iestāžu funkciju nodrošināšanai nav nepieciešama, tādēļ valsts meža zeme ir nododama ZM. Ministrija norādīja, ka ZM ir vadošā valsts pārvaldes iestāde lauksaimniecības, meža un zivsaimniecības nozarēs, un tās viena no funkcijām ir organizēt un koordinēt lauksaimniecības, meža nozares un zivsaimniecības politikas īstenošanu.

Savukārt saskaņā ar Meža likumu, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) nodibināta valsts meža īpašuma pārvaldīšanai un apsaimniekošanai un tā nodrošina valstij piekrītošās un valsts īpašumā esošās uz valsts vārda ZM personā zemesgrāmatā ierakstītās meža zemes apsaimniekošanu un aizsardzību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašlaik meža zemi apsaimnieko Bauskas novada pašvaldība. Saskaņā ar starp ministriju Bauskas novada pašvaldību noslēgtās vienošanās noteikumiem, pašvaldība varēs lietot nekustamo īpašumu līdz nekustamā īpašuma īpašnieka vai valdītāja maiņai.

Vienlaikus pēc Kaucmindes meža nodošanas ZM un LVM pārvaldīšanā, IZM ir jānoslēdz ar LVM servitūta līgums jeb īpašuma tiesības par zemes apgabalu ar tiesībām izbūvēt ceļus piekļuves nodrošināšanai teritorijā. Tas nepieciešams, lai turpmāk LVM varētu nodrošināt teritorijas apsaimniekošanu un aizsardzību.

Paredzēts, ka nekustamā īpašuma īpašuma tiesību maiņas reģistrāciju zemesgrāmatā veiks LVM par saviem līdzekļiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Kultūras mantojums un valstij pie kājas! Visam citam nauda ir, bet saglabāt tiešām ko vērtīgu…..ne graša neatrodas. Mūdži!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.