Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ķekavas novadā, pie robežas ar Bauskas novadu, grib būvēt vēja parku

Ķekavas novada domes vadība tikusies ar SIA “Latvijas vēja parki” pārstāvjiem, lai pārrunātu vēja enerģijas attīstības iespējas Ķekavas novadā, mājaslapā informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts enerģētiskās neatkarības un klimatneitralitātes veicināšanas nolūkos AS “Latvijas valsts meži” un AS “Latvenergo” kopuzņēmums līdz 2030.gadam plāno uzbūvēt vēja parkus ar kopējo jaudu vismaz 800 megavatu (MW). 

Vēja parki un tiem nepieciešamā infrastruktūra tiks projektēta, izbūvēta un ekspluatēta valsts īpašumā esošās meža teritorijās, iespējami samazinot ietekmi uz ainavu, vietējiem iedzīvotājiem un vidi.

Vēja parku attīstības teritorijas un piemērotākās vēja turbīnas tiek noteiktas, atbilstoši konkrētajā reģionā veiktajiem vēja mērījumiem. Ķekavas novadā vēja elektrostacijas iecerēts izbūvēt novada dienvidu daļā, pie robežas ar Bauskas novadu, kopumā uzstādot no astoņām līdz 15 vēja turbīnām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā informē SIA “Latvijas vēja parki” pārstāvji, projekta realizācija pašvaldībai sniedz vairākus ieguvumus, tostarp mājsaimniecību apgādi ar atjaunīgo enerģiju, jaunas darba vietas novada iedzīvotājiem, kā arī Elektroenerģijas tirgus likumā noteiktos kompensācijas maksājumus vietējai sabiedrībai par vēja elektrostaciju radīto diskomfortu. 

Atbilstoši likumam iekārtas uzstādītājs vai īpašnieks par vēja elektrostacijas darbību, ja tās uzstādītā jauda ir vismaz viena megavatstunda, ik gadu veic diskomforta kompensācijas maksājumu par katras iekārtas uzstādīto kopējo jaudu. Kompensācija 100% apmērā tiek ieskaitīta konkrētās pašvaldības budžetā.

Tikšanās laikā Ķekavas novada domes vadība aktualizēja jautājumu par projekta ietekmi uz pašvaldības ceļu tīklu, nepieciešamību veikt ģeoloģisko novērtējumu un informēt par zaļās enerģijas attīstības plāniem kaimiņu novados. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašlaik tiek veikts ietekmes uz vidi novērtējums un plānotas sabiedriskās apspriešanas iedzīvotāju viedokļa noskaidrošanai. 

Ja pašvaldība atbalstītu vēja parku izbūvi, pirmās vēja turbīnas varētu tikt uzstādītas 2028.gadā.

Kā ziņots, AS “Latvenergo” un AS “Latvijas valsts meži” (LVM) kopuzņēmums vēja parku attīstībai – “Latvijas vēja parki” – tika reģistrēts pērn 22.jūlijā. Kompānijas pamatkapitāls ir divi miljoni eiro, un 80% uzņēmuma kapitāldaļu pieder “Latvenergo”, bet 20% – LVM.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latvijas vēja parku” statūtos norādīts, ka kompānija attīstīs jaunus stratēģiskās nozīmes vēja parkus ar kopējo jaudu vismaz 800 MW, tostarp projektēs, izbūvēs un ekspluatēs ar to saistīto infrastruktūru uz Latvijas īpašumā esošām zemēm, kuru apsaimniekošanu veic LVM, un uz LVM īpašumā esošām zemēm, kuru apbūves tiesības ir ieguvis uzņēmums.

Foto: Ventasbalss.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. Cienījamie raksta autori! Pārlasiet vēlreiz virsrakstu un ievietojiet komatus, tiem paredzētajās vietās!

 2. Perspektīvā Latvijas ” peizāža “‘ – cilvēku pamestajās teritorijās un mežu kailcirtēs sliesies propelleri , bet pa apakšu saules paneļu plantācijas , un galvenais , nauda ( peļņa ) plūdīs kā pa reni .

  4
  1
 3. Dānijā vēja ģeneratorus uzstādīja jau 25 gadus atpakaļ. Tagad valsts sastopas ar milzīgu problēmu, kur likt ģeneratorus- milzīgu daudzumu nederīgu pārstrādei atkritumu? Pie mums Latvijā milzīgos spārnus nav kur likt, rok turpat zemē un tā turpina joprojām, arī ģeneratorus nepārstrādā. Cik zaļa enerģija!

  4
  1
 4. Nevajag jaukt visumā metāliskos ģeneratorus ar ģeneratoru propelleriem, kas ir kompozītmateriāli. Propelleru utilizācija esot problēma, bet tā ir tikpat liela problēma kā migrantu problēma uz neapsargātām robežām, tas ir, tā ir prāta, gribas, naudas problēma.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.