Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

«Klaidonis» ar plašu koncerttūri svinēs grupas solista Māra Slokas 60 gadu jubileju

Svinot grupas «Klaidonis» solista Māra Slokas 60 gadu jubileju, šā gada decembrī Latvijas koncertzālēs izskanēs mūziķa jubilejas tūre «Kantrī un šlāgermūzikas svētki. Mārim Slokam 60». Koncerttūre sāksies 2.decembrī ar koncertu Valmieras Kultūras centrā, Bauskā koncerts paredzēts 17. decembrī, portālu informēja pasākuma producents Sandis Mohovikovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzēts, ka sarīkojumos piedalīsies arī jubilāra draugi. Bauskā kopā ar grupu «Klaidonis» uzaicināts muzicēt mūziķis Mārtiņš Jātnieks. Koncertā skanēs «Klaidoņa» labākās dziesmas: «Zarus nelauz», «Aizvijas ceļš» , «Mazā dvēselīte» u.c

Māra Slokas (dzimis 1962.gada 28.novembrī) pirmais skaļais talanta apliecinājums bija dziesma «Mazā dvēselīte» ar Elīnas Zālītes vārdiem, kas ieguva labākās dziesmas titulu 2005.gada Bauskas kantrimūzikas festivālā, pārliecinoši – «Šlāgeraptaujā 2005», kā arī tajā pašā gadā saņēma «AKKA/LAA» Bezgalības balvu kā gada visvairāk atskaņotā dziesma Latvijā.

Celtniecība un mūzika Māra Slokas dzīvē iet roku rokā. «Esmu lauku cilvēks, man patīk vienkārša melodija, vārdi – lauku mūzika, un tas pats kantrī,» saka populārais mūziķis. Iespējams, viss būtu citādi, ja mūziķa bērnība neaizritētu Popē. Māra vecāki nebija mūziķi, bet labi dziedātāji, un, uzsācis skolas gaitas, zēns 2.klasē sāka apgūt mežraga spēli Ventspils bērnu mūzikas skolā. Taču pēdējais autobuss uz Popi devās, pirms stundas bija beigušās, tā nu izglītošanās mūzikā gāja secen.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Popes pamatskolai sekoja Mālpils Lauksaimniecības tehnikums un Lauksaimniecības akadēmijas Lauku celtnieku fakultāte. Jau Mālpilī mācoties, Māris Sloka privāti mācījās dziedāšanu pie pedagoģes Maigas Grietēnas. Viņa ieteica jaunietim balss dotumus izkopt Tautas estrādes ansamblī «Sigulda», kur tolaik dziedāja arī Nauris Puntulis. 1979.gadā Bauskas rajona Vecsaulē M. Sloka dibināja savu pirmo grupu, ko nosauca par «Relako» (vārdu savienojuma «reti laba kompānija» saīsinājums).

Māra Slokas pēc skaita sestā grupa veidojās, gatavojoties pirmajam Bauskas kantrīmūzikas festivālam Bauskā 1999. gadā, un 2001. gadā tai tika dots nosaukums «Klaidonis», kas likās muzikāls un viņu dziesmām atbilstošs. Iepriekš Māris Sloka divus albumus – «Sestdienas vakarā» un «Klaidonis» – izdevis ar nosaukumu «Dace un Māris», dziedot gan tradicionālas, gan paša sacerētas dziesmas arī duetā ar toreizējo dzīvesbiedri Daci Sloku.

2004. gadā klajā nāca grupas «Klaidonis» debijas albums «Gaidot mājās», kurā iekļautās Māra Slokas dziesmas «Ceru, gaidu», «Nedaudz tuvāk, māt» un citas joprojām ir iemīļotas un populāras. Taču slavas virsotne tika sasniegta, pateicoties dziesmai «Mazā dvēselīte», kas vairākus gadus «Latvijas Radio 2» bija visspēlētāko dziesmu sarakstā. 2005. gadā klajā nāca otrais grupas «Klaidonis» albums «Tik ātri aizskrien laiks». Tam sekojuši albumi «To jau nepateiks neviens» (2007), «Pārdomu laiks» (2009), «Pieskāriens» (2015),  «Ar smaidu saulrietā» (2016), kam lielāko daļu dziesmu radījis Māris Sloka, kurš ir arī grupas «Klaidonis» galvenais solists un dziesmu autors. CD «Ar smaidu saulrietā» 2017.gadā ieguva Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu «Zelta mikrofons». 2007. gadā Māris Sloka piedalījās TV šovā «Dziedi ar zvaigzni» pārī ar psiholoģi Ainu Poišu, pēc tam ieskaņojot kopīgu dziesmu «Es gaidīšu».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopā ar saviem mūziķiem Māris aktīvi muzicē dažādos pasākumos visā Latvijā, ik pa laikam brauc ciemos pie tautiešiem Lielbritānijā, Īrijā, uzstājas arī Lietuvā, ar labiem panākumiem piedalījies Latvijas TV «Šlāgeraptaujā» un «Amigo Dzintara dziesmu aptaujā».

Dziesmas Māris Sloka sacer arī savai meitai Evijai Slokai, ar kuru dziedāti arī dueti.  Savukārt šobrīd paralēli darbam studijā ar «Klaidoni», Mārim Slokam ir izveidojusies laba sadarbība ar ģitāristu – aranžētāju Jāni Misiņu, un, iespējams, jau nākamgad klajā nāks studijas albums.

Māra Slokas un «Klaidoņa» koncerti notiks:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2.decembrī plkst. 19 Valmieras Kultūras centrā (viesos «Kantoris 04»)

3.decembrī plkst. 18 Rēzekne, Latgales vēstniecība GORS (viesos «Apvedceļš)

4.decembrī plkst. 18 Liepājas Latviešu biedrības namā (viesos «Zelta kniede»)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

9.decembrī plkst. 19 Rojas Kultūras namā (viesos «Dakota»)

10.decembrī plkst. 18 Ventspils teātra namā «Jūras vārti» (viesos «Dakota»)

11.decembrī plkst. 16 Jelgavas Kultūras namā (viesos «Zelta kniede»)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

16.decembrī plkst. 19 Smiltenes Kultūras centrā (viesos Ineta Rudzīte)

17.decembrī plkst. 18 Bauskas Kultūras centrā (viesos Mārtiņš Jātnieks)

11.februārī plkst. 18 Rīgā, VEF Kultūras pilī (viesos «Apvedceļš», «Dakota», «Zelta Kniede» u.c.)

14.februārī plkst. 19 Kultūras centrā «Ulbrokas Pērle» (viesos «Zelta kniede»)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. R. Paulam koncerta noslēgumā Dūmiņa kantoris uzdāvināja vienu rozi, pat lūgtās benzīna kannas nebija. Ka tik atkal neizgāžas….

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.