Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Klaiņojošos dzīvniekus Bauskas novadā izķers nodibinājums “dzivniekupolicija.lv”

Klaiņojošu suņu un kaķu, kā arī apdzīvotās vietās ieklīdušu citu dzīvnieku izķeršanu Bauskas novada administratīvajā teritorijā un nogādāšanu dzīvnieku patversmē nākamos trīs gadus nodrošinās nodibinājums “dzivniekupolicija.lv”, liecina pašvaldības noslēgtais līgums ar pakalpojuma sniedzēju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes izsludinātajā iepirkumu konkursā nodibinājums “dzivniekupolicija.lv” ar piedāvāto kopējo līgumcenu 57 960 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli, bija vienīgais pretendents.

Bauskas novada pašvaldības iepirkumu komisijas gala ziņojumā skaidrots, ka iepirkums netika pārtraukts, jo tirgū darbojas pietiekams atlases prasībām atbilstošu pakalpojuma sniedzēju klāsts. Pasūtītājs (Bauskas novada dome) uzskata, ka izvirzītās pretendentu atlases prasības ir objektīvas un samērīgas un nepamatoti neierobežo konkurenci. Neviens ieinteresētais piegādātājs arī nav apstrīdējis nolikumā ietvertās atlases prasības. Tālab komisija lēmusi piešķirt līguma slēgšanas tiesības nodibinājumam “dzivniekupolicija.lv”.

Atbilstoši līgumam pakalpojuma sniegšanas termiņš no nākamā gada 1. janvāra ir 36 mēneši vai līdz laikam, kad kopējā sniegtā pakalpojuma summa sasniedz līguma summu, atkarībā no tā, kurš no apstākļiem iestājas pirmais.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldībā norādīja, ka lauku teritorijās biežāk tiek novēroti un izķerti klaiņojoši suņi, bet pilsētā – kaķi. Pilsētās klaiņojošu suņu ir diezgan maz. Visbiežāk iedzīvotāji zvana par dzīvniekiem, pašvaldības policija attiecīgi reaģē uz izsaukumu. Ikdienas patrulēšanas laikā arī ik pa laikam kāds klaiņojošs dzīvnieks tiek ievērots un nogādāts patversmē.

Oktobrī un novembrī Bauskas novada pašvaldības policija sadarbībā ar nodibinājumu „Dzīvnieku policija” organizēja akciju dzīvnieku īpašniekiem un turētājiem (Bauskas novada maznodrošinātām personām un trūcīgām personām, kā arī pensionāriem virs 65 gadu vecumam) visā Bauskas novada teritorijā. Līdz 29. novembrim bija mikročipēti aptuveni 50 suņi, kas vietvaras skatījumā nav maz, bet dati vēl tiek apkopoti un skaits var mainīties.

Bauskas novada domē skaidroja, ka nav vienota reģistra, kur varētu apskatīt datus par to, cik daudz mājdzīvnieku Bauskas novadā ir mikročipēti vai nav, taču kopumā tendence rādot, ka iedzīvotāji nav apzinīgi un joprojām daudz suņu ir neidentificējami.

Nodibinājums «dzivniekupolicija. lv» arī pērn apkalpoja Bauskas novadu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.