Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kolekcionāra Jāņa Bites rotaļlietu kolekcija skatāma Bauskas muzejā; būs arī bezmaksas radošas darbnīcas bērniem

No 24. marta līdz 29. maijam Bauskas muzejā ir skatāma Jāņa Bites rotaļlietu kolekcijas izstāde «Rotaļlietu stāsti».Izstāde, ar kuru gan iepriecināt, gan palīdzēt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Publicitātes foto.

«Lai gan muzeja izstāžu plāni zināmi jau gadu iepriekš, šo divu gadu laikā muzejs ir iemācījies ātri pieņemt situāciju un rīkoties. Tā arī šoreiz, kad saņēmām ziņu, ka Bauskas kolekcionāri meklē veidu, kā atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus, sapratām – mēs kopā to varam,» stāsta Ieva Bronko-Pastore, Bauskas muzeja speciāliste

Muzeja lielajā zālē ir iekārtota kolekcionāra Jāņa Bites rotaļlietu kolekcija, kas patiesi pārsteidz ar savu dažādību un daudzskaitlību. Kolekciju veido ap 1500 priekšmeti, kuri ražoti laikā no 1890. līdz 1991. gadam. Tās lielāko daļu veido 70. gadu rotaļlietas, kas noteikti daudzos atmodinās bērnības atmiņas, ar eksponātu klāstu iepazīstina I. Bronko-Pastore.

Muzeja speciāliste uzsver, ka arī izstādes filozofija atšķiras no ierastās, muzejam raksturīgās didaktiskās pieejas. Izstādē apskatāmas rotaļlietas, kuras rūpīgi glabātas iesaiņojuma kastēs, kā arī tādas, kuras skāris laika zobs. Kolekcionārs rotaļlietas arī restaurē, bet ar to neaizraujas, jo uzskata, ka rotaļlietas, kurām ir redzamas nolietošanās pazīmes, ir daudz vērtīgākas. Tas nozīmē, ka rotaļlieta ir bijusi mīļa, interesanta, un bērni labprāt ar to ir spēlējušies. Jānim Bitem šķiet svarīgi izstāstīt arī to rotaļlietu stāstus, kuras, piemēram, izvilktas no ugunskura vai metāllūžņu kaudzes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baušķenieks Jānis Bite rotaļlietu kolekcionēšanai pievērsās par godu savam pirmdzimtajam dēlam Jēkabam. Kolekcionārs vēlējās dēlam parādīt savas bērnības rotaļlietas, kas izvērtās seno rotaļlietu kolekcionēšanā.

Rotaļlietas iegādātas izsolēs, no privātpersonām, gan arī saņemtas dāvinājumos no Latvijas un ārvalstīm.

Unikāla šīs kolekcijas sastāvdaļa ir rotaļlietas, kas ražotas Latvijā rūpnīcā “Straume”. Pēc kolekcionāra domām, tā ir lielākā šo rotaļlietu kolekcija Latvijā mūsu dienās.

I.Bronko-Pastore informē, ka, sākot ar aprīli un līdz pat izstādes beigām maijā, katru sestdienu muzejā notiks bezmaksas radošas darbnīcas bērniem (izņemot Lieldienu sestdienu). Sestdienās izstādi varēs apmeklēt bez maksas, veicot ziedojumu Ukrainas atbalstam. Ziedojumu vākšana notiks sadarbībā ar biedrību “Laiks jauniešiem”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Tas gan kas jauns un jauks sestdienās Bauskas muzejā! Šodien ne, bet nākošo sestdienu gan aiziesim!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.