Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Koncentrējas savās jomās; Bauskas Valsts ģimnāzijas 9.c klases skolēniem ir augsti individuālie panākumi

Bauskas Valsts ģimnāzijas 9.c klases skolēniem ir augsti individuālie panākumi

Katram savas intereses, savi sasniegumi, savi mērķi, kuru dēļ jau mainītas skolas un iezīmēti lieli nākotnes plāni – tā var raksturot Bauskas Valsts ģimnāzijas 9.c klasi, kurā šogad izglītojas 22 skolēni – deviņi zēni un 13 meitenes.

Par to, ka jauniešiem ir lieli mērķi, liecina kaut vai tas, ka pirms gada klasē palika par vienu mazāk – Artis Duklavs devās mācīties uz Jelgavu, lai var labāk trenēties hokejā. Tāpat arī pārējiem – lai arī liela daļa plāno palikt ģimnāzijā, tomēr citiem jau ir zināms, ko grib darīt nākotnē, un viena meitene jau iestājusies ļoti prestižā izglītības iestādē.

Olimpiāžu līmenis
Stāstu par labākajiem sekmju sarakstā jāsāk ar Kitiju Kampiņu – meiteni, kas aktīvi piedalās dažādās olimpiādēs, arī valsts mērogā. Uzvara novada matemātikas olimpiādē, un valsts līmenī pietrūka tikai dažu punktu līdz atzinībai. Dalība fizikas un programmēšanas nodarbībās. Atklātajā Latvijas matemātikas olimpiādē izcīnīta pirmā vieta valstī. Piedalījās Eiropas Jauniešu informātikas olimpiādē, kas notika 2023. gada 8. – 14. septembrī Kutaisi Gruzijā, kur Latviju pārstāvēja trīs dalībnieki. «Ar mērķtiecīgu darbu Kitija dažu mēnešu laikā sasniedza tādu zināšanu līmeni, ka valsts olimpiādē bija viena no trīs labākajām savā vecuma grupā, nodrošinot iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskā mērogā,» tā par K. Kampiņu teica Raivis Ieviņš, Pirmās programmēšanas skolas pasniedzējs. «Olimpiādēm gatavojos ļoti nopietni. Citos pasākumos piedalos, ja sanāk,» stāsta K. Kampiņa.
Stipendijas par labām sekmēm klasē saņem Kitija Kampiņa, Haralds Lujāns, Līga Annemarija Vērmane, pēdējā semestrī viņiem pievienojās Ģirts Zubovs. «Visi saņems gan skolas stipendiju, gan novada stipendiju,» stāsta klases audzinātāja Jeļena Bulīga. Līdz stipendijai nedaudz pietrūka Kristiānam Ķēniņam, Lizetei Linnai Ozolai un Robertam Jakubonim. «Mācību ziņā stipra klase,» tā J. Bulīga.

Beāte Sietiņa piedalījās angļu valodas olimpiādē, skolas posmā iegūstot trešo vietu. Skolas programmēšanas pulciņā darbojas Haralds Lujāns, Anrijs Rutkovskis un Kitija Kampiņa. Viņi piedalās olimpiādēs, konkursos un atzīst, ka šajā jomā vajag labu angļu valodu un matemātikas prasmes.

Lai muskuļi jūt
Labus vārdus jaunieši velta klases audzinātājai Jeļenai Bulīgai. «Māca matemātiku, izpalīdzīga, labākā skolotāja. Ļoti saprotoša, gudra, taisnīga, māk labi iemācīt, vienmēr palīdzēs. Allaž pārliecināsies, ka visi ir iemācījušies, nevis tikai viens saprot,» tā jaunieši. Savukārt skolotāja atceras, ka jau 12 klases skolēni ir kopā no pirmās klases, bet skolotāja ir viņu audzinātāja no piektās klases un turpināja strādāt arī pēc pārmaiņām 7. klasē.

Skolēni kā vienu no klases mīļākajām stundām piemin sportu. Pie sporta skolotāja Armanda Segliņa puišiem vislabāk paticis spēlēt futbolu. «Tā kārtīgi, lai muskuļi jūt,» smaida zēni. Meitenes gan nav tādā pašā sajūsmā, bet puišiem paticis. Pie sirds gājušas arī fizikas stundas pie skolotāja Kārļa Lazdovska.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.