Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kooperatīvās sabiedrības “Saimnieks-V” apgrozījums pērn palielinājies par 16,4%

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Saimnieks-V” pagājušajā gadā strādāja ar 7,516 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 16,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa samazinājās par 25,3% un bija 137 389 eiro, liecina “Firmas.lv” publiskotā informācijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gada pārskata vadības ziņojumā apgrozījuma kāpums skaidrots ar produkcijas cenu svārstībām, kā arī ar realizācijas apmēru pieaugumu.

Pērn “Saimnieks-V” pārtīrīšanai un kaltēšanai pieņēma kopumā 36 844 tonnas graudu, rapša un pupu, kas ir par 14,5% mazāk nekā 2022.gadā. Vienlaikus kooperatīvs pērn realizēja kopumā 27 181 tonnu produkcijas, kas ir par 52% vairāk nekā gadu iepriekš, kooperatīva ienākumiem par realizēto produkciju palielinoties par 17,2% – līdz 6,642 miljoniem eiro.

Pērn “Saimnieks-V” biedri saražoto produkciju realizēja kooperatīvā “Latraps”, AS “Ageronai”, AS “Agrochema” AS “Elagro Trade” un “AS Dobeles dzirnavnieks”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā gadā “Saimnieks-V” no kooperatīva biedriem iepirka 93,3% no kopējā graudu, rapša un pupu apmēra, savukārt 6,7% iepirkti no citām saimniecībām. Produkciju pārstrādei piegādāja 113 fiziskās un juridiskās personas, no kurām 60 nav kooperatīva biedri.

Vadības ziņojumā teikts, ka kooperatīvs ir nodrošinājies, lai arī nākotnē varētu sekmīgi iepirkt un realizēt biedru produkciju, kā arī nodrošināt biedrus ar nepieciešamajām izejvielām. 2024.gadā kooperatīvam prognozēti pozitīvi finanšu rādītāji.

2022.gadā “Saimnieks-V” strādāja ar 6,456 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 27,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa palielinājās par 9,5% un bija 183 988 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kooperatīvs reģistrēts 1993.gadā, un tā pamatdarbība saistīta ar lauksaimniecības pakalpojumu sniegšanu, tostarp lopbarības graudu malšanu, lauksaimniecības izejvielu tirdzniecību, graudu un rapšu tirdzniecību, kā arī glabāšanu.

Foto:saimnieks.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.