Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kooperatīvās sabiedrības «Saimnieks-V» apgrozījums pērn samazinājies par 11%

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība «Saimnieks-V», kas bāzēta Bauskas novada Codes pagastā, pagājušajā gadā strādāja ar 5,055 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa palielinājās 3,7 reizes un bija 167 965 eiro, liecina «Firmas.lv» publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
LPKS «Saimnieks-V». Attēls no bauska.lv arhīva.

Gada pārskata vadības ziņojumā apgrozījuma samazināšanās skaidrota ar cenu svārstībām produkcijas pārdošanā, savukārt peļņas pieaugums skaidrots ar pieņemto ražas daudzumu un ražošanas izmaksām. 

2021.gadā “Saimnieks-V” pārtīrīšanai un kaltēšanai pieņēma kopumā 33 868 tonnas graudu, rapša un pupu, kas ir par 9,7% mazāk nekā 2020.gadā.

Vienlaikus kooperatīvs pērn realizēja kopumā 16 972 tonnas produkcijas, kas ir par 27,1% mazāk nekā gadu iepriekš, kooperatīva ienākumiem par realizēto produkciju samazinoties par 13,5% – līdz 4,378 miljoniem eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kooperatīva vadība min, ka pērn par 12,8% palielinājās ienākumi no kalšu pakalpojumiem, lai gan pirmapstrādē pieņemto tonnu daudzums samazinājās, kas skaidrojams ar to, ka 2021.gadā tika mainīti pakalpojuma izcenojumi saistībā ar straujo cenu kāpumu dabasgāzei un elektrībai.

Pērn “Saimnieks-V” biedri saražoto produkciju realizēja kooperatīvā “Latraps”, AS “Dobeles dzirnavnieks” un AS “Scandagra”.

Pagājušajā gadā 94,2% no kopējā graudu, rapša un pupu apmēra iepirka no “Saimnieks-V” biedriem, savukārt 5,8% – no citām saimniecībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vadības ziņojumā teikts, ka pērn pamatlīdzekļos investēti 20 782 eiro. Tostarp iegādāts graudu izmetējs par 6133 eiro, uzkarināmais kauss par 3460 eiro, konteiners atsijām par 1220 eiro, laboratorijas iekārta par 600 eiro, darba instrumenti kopsummā par 1113 eiro, datori un printeris par 1976 eiro, kā arī veikts asfaltētā laukuma remonts un iegādātas iekārtas pirmapstrādes punktā kopsummā par 6279 eiro.

“Saimnieks-V” vadība norāda, ka arī 2022.gadā prognozēti pozitīvi kooperatīva finanšu rādītāji.

2020.gadā “Saimnieks-V” strādāja ar 5,678 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 36,7% vairāk nekā gadu iepriekš, kā arī kooperatīvs guva peļņu 46 015 eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

Kooperatīvs reģistrēts 1993.gadā, un tā pamatdarbība saistīta ar lauksaimniecības pakalpojumu sniegšanu, tostarp lopbarības graudu malšanu, lauksaimniecības izejvielu tirdzniecību, graudu un rapšu tirdzniecību, kā arī glabāšanu. Patlaban kooperatīvā ir 57 biedri.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.