
Iestājoties sausam un siltam laikam, kūlas svilināšana Bauskas novadā uzņem apgriezienus – aizvadītās nedēļas nogalē mūspusē izcēlušies pieci kūlas ugunsgrēki, portālu informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Gribuste.
Sestdien, 8. martā, Krasta ielā Bauskā pērnā zāle degusi 40 kvadrātmetru platībā, Brunavas pagastā liesmas izplatījušās 100 kvadrātmetru platībā, Rundāles pagastā un Miera ielā Bauskā pērnā zāle svilusi 30 kvadrātmetru platībā.
Svētdien, 9. martā, VUGD saņēma izsaukumu uz Vecumniekiem, kur Rīgas ielā degusi kūla 200 kvadrātmetru platībā.
VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta, sodāma un bīstama. Kūlas dedzināšanas rezultātā iet bojā kukaiņi, putni un dzīvnieki, sadeg ēkas un automašīnas, kā arī cieš un dzīvību zaudē cilvēki. Lai gan daudzi kūlas dedzinātāji domā, ka viņi uguns liesmas spēs kontrolēt, diemžēl ikgadējā skarbā statistika liecina par pretējo – nodedzinātās ēkas un automašīnas, cietušie cilvēki un izdegušie vairāki desmiti hektāru teritorijas liecina par to, ka uguni un ugunsgrēku nav iespējams kontrolēt.
Varbūt vajadzētu likties mierā un mēģināt tai dedzināšanai piešķirt Nacionālā kultūras mantojuma statusu!?Tai padomei vajadzētu papētīt,vai kas līdzīgs pasaulē vispār pastāv.Dzirdēts,ka zviedri tikuši slaveni ar kaut kādas salmu lelles dedzināšanu pa Ziemassvētkiem,bet tā ka kūp un dūmo visās malās diez vai citur kur ir…Ēkas jau tāpat visur mūra un tik viegli nenosvils,bet laukos ja kāds šķūnītis nokūpēs nav liela bēda,tur jau tāpat viss jūk un brūk,bet toties pasaule atkal kaut ko par mums uzzinās un varēs brīnēties…
kūlas dedzināšana ir aizliegta sodāma un bīstama, jo tieši dedzināšanas dēļ aiziet bojā mums mīļas ērcītes un bez viņām mūsu vakcinēšanas pakalpojumam kirdikt. Vien, kurš ir redzējis kaut vienu beigtu putnu vai dzīvnieku nodegušās kūlas vietās? Māšīnas, mājas nodeg, tad cik cilvēku peldoties noslīkst, neskaitot zem ledus pakļuvušos virsledus makšķerniekus? Vienkārši zaļais stulbums jau sen kā pārņēmis daudzus jo daudzus prātus. Toties, cik daudz suņu tepat pilsētā jau ir gājuši bojā pēc inficētas ērces kodiena? Toties neviens no viņiem nav sadedzis kūlas “ugunsgrēkā”.
Gliemeži un ērces. Ļoti nopietnas problēmas. Cik saprotams, sterilajā Eiropā ērču nav un Eiropa mūs nesaprot. Turklāt kūlas uzkrāšana vairāku gadu garumā palielina vispārējo ugunsbīstamību mežiem, ēkām. Uzskatīt, ka visa Latvijas pustukšā lauku teritorija tiks perfekti izpļauta ir naivi. To apliecinās lielākā daļa pensionāru, emigrējušie un nedzimušie.