Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Labi cilvēki ar labām sirdīm; Iecavas vidusskolas 9.d klasē izteikti jūtama vīrišķā enerģija

Iecavas vidusskolas 9.d klasē izteikti jūtama vīrišķā enerģija

Vidusskolas 9.d klasē, kas ir noslēdzošā klase Iecavas vidusskolas absolventu klašu aprak-stu sērijā, mācās daudzpusīgi jaunieši ar dažādām interesēm.

Mācību iestādes 9.d klasē izteikta ir vīrišķā enerģija, jo no 21 skolēna 16 ir puiši un tikai piecas – meitenes. Klases audzinātāja ir sporta un veselības mācības skolotāja Īrisa Korčagina.

Daudz braukuši ekskursijās
Jaunieši atzīst, ka ir draudzīga, izpalīdzīga, radoša un jautra klase. Klasesbiedri cits citu atbalsta, kad nepieciešams. Saliedētākie viņi mēdz būt tajos brīžos, kad kopā kas jāīsteno. Pirms pandēmijas jaunieši esot čakli talkojuši Iecavas parkā, pie baznīcas un arī skolas teritorijā.

Kopā klase devusies ekskursijā uz Poliju, kur apskatīja un izzināja tā saukto Vilku midzeni, kas Otrā pasaules kara laikā bija Ādolfa Hitlera Austrumu frontes militārais vadības centrs. Redzēta arī Malborkas pils, bet kārtīga atpūta pirms mājās braukšanas izbaudīta «Tropikanas» atrakciju parkā Mikolaikos. Dažādi izbraucieni aizvadīti arī Latvijas robežās, kad apskatīta Ziedoņa istaba, spēlēts boulings, pabūts arī Alsungā, Ventspilī un citās interesantās vietās. Pagājušajā gadā visi kopā devušies arī uz Sāremā salu Igaunijā. Klases vakarus kolektīvs īpaši nerīko, taču ārpus mācībām laiku pavada kopā savu draugu lokā.

Sastāvs gadu laikā mainījies
Daļa jauniešu mācās arī Iecavas mūzikas un mākslas skolā, kādi iesaistās folkloras kopā. Vēl klasē ir arī dejotāji, sportisti – hokejisti un basketbolisti –, mūziķi, BMX sporta entuziasti un citu hobiju pārstāvji. Meitenēm savukārt ārpus skolas patīk pastaigāties dabā, lasīt grāmatas un pavadīt laiku radošāk. Glītākais rokraksts klasē esot Annai Jankunei, tāpēc kartīšu rakstīšana vai citi rakstu darbi visbiežāk tiek uzticēti tieši viņai. Ja kaut ko vajag uzzīmēt, tad to vislabāk prot paveikt Evelīna Trimakaite. Labi zīmētāji klasē esot arī Kristaps Gatis Caunītis un Kvinde Mao, taču viņiem nekad neatliekot laika to darīt.

Uztraukums par eksāmenu tuvošanos kolektīvā mazliet ir jūtams, taču daļa cer uz labāko un lieki sevi nesatrauc. Pamatskolas posmu Kvinde atcerēšoties tieši ar septīto klasi, jo tolaik klasē vēl mācījās viņa laba draudzene, kura nu izglītojas Vecumnieku vidusskolā. Skolotāja papildina, ka klasē sākotnēji esot mācījušās vairākas meitenes, taču šo piecu gadu laikā klases sastāvs ir krietni pamainījies. Klases audzinātāju Ī. Korčaginu jaunieši raksturo kā nopietnu, jautru un saprotošu – attiecības viņiem esot labas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.