Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Latviešu skaits Latvijā samazinājies, bet īpatsvars palielinājies; Bauskas novadā lielākais latviešu īpatsvars Vecumniekos

Pēdējos desmit gados Latvijā latviešu skaits samazinājies, bet īpatsvars palielinājies, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2022. gada informatīvais apskats «Demogrāfija».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī gada sākumā Latvijā dzīvoja 1 182 000 latviešu. Latviešu skaits Latvijā kopš 2011.gada samazinājies par 74 300 cilvēku.

Savukārt latviešu īpatsvars Latvijā palielinājies. Ja 2011.gadā Latvijā no iedzīvotāju kopskaita latviešu bija 60,5%, tad šajā gadā latviešu īpatsvars sasniedzis 63%.

Kā norāda CSP, būtiski atšķiras iedzīvotāju etniskais sastāvs reģionos un valstspilsētās. 2022.gada sākumā Rīgā, Daugavpilī un Rēzeknē latviešu bija mazāk par pusi no šo pilsētu iedzīvotāju kopskaita.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daugavpilī latviešu bija 20,9%. Savukārt lielākais latviešu īpatsvars bija Valmierā – 85,4%. 

No reģioniem lielākais latviešu īpatsvars bija Vidzemē – 87,9%, bet mazākais – Latgalē – 46,5%.

Krievu īpatsvars Latvijā šī gada sākumā bija 24,2%, baltkrievu – 3,1%, ukraiņu 2,2%, poļu – 1,9%, lietuviešu – 1,1%. Pārējo tautību īpatsvars kopumā ir 4,5%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novadā lielākais latviešu īpatsvars šī gada sākumā ir Vecumniekos – 85%; mazākais – Rundālē – 68%. Iecavā dzīvo 77% latviešu, savukārt Bauskā 79% latviešu, šos faktus «Bauskas Dzīve» sameklēja CSP datu bāzē.

Latviešu vidējais vecums ir 40,5 gadi, krievu – 48,4 gadi, baltkrievu – 56,4 gadi, ukraiņu – 53,4 gadi, poļu – 52,1 gads, lietuviešu – 52,1 gads.  2022.gada sākumā vislielākais vidējais vecums Latvijā bija ebrejiem – 57,3 gadi, bet vismazākais vidējais vecums – indiešiem 27 gadi.

Izmantots ilustratīvs attēls no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. Nu nav jau runa par asnim…tautibas sen jau sajaukusas.. runa ir par to ka tu uzskati sevi par latvieti kaut ari kads no vecakiem piemeram ir cittautibniekst..ciena.valodu kulturu dziveszinu…

  2. Tas nemaina faktu , ka latvieši neglābjami izmirst , un redzot , ka pie varas paliek tas pats režīms , kura 30 gadus izvērstās politikas dēļ šāds process tika veicināts , nekas arī nemainīsies .

    7
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.