Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Latvijā sākas starptautiskas militārās mācības; pa ceļiem arī Bauskas novadā pārvietosies militārā tehnika

Tuvākajā laikā Latvijā ieradīsies ievērojams skaits sabiedroto valstu karavīru un militārās tehnikas, lai piedalītos iepriekš plānotās kopīgās militārās mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Kopīgas militārās mācības dos iespēju pilnveidot sabiedroto valstu militāro vienību savietojamību taktisko operāciju laikā, tostarp demonstrējot spējas izpildīt uzdevumus ziemas apstākļos, kā arī trenēt izlūkošanas spējas, pārbaudīt Nacionālo bruņoto spēku infrastruktūras spēju uzņemt ienākošās vienības un veikt pretgaisa aizsardzības vienību treniņus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: NBS

Latvijā ieradusies Itālijas bruņoto spēku vienība100 karavīru sastāvā. Piektdien, 18. februārī, sākās ASV Bruņoto spēku pavēlniecības Eiropā vadītās starptautiskās militārās mācības «Saber Strike 22», kas turpināsies līdz pat 23. martam. Pa koplietošanas ceļiem ar konvojiem ieradušies aptuveni 400 ASV karavīru un aptuveni 100 tehnikas vienības, kā arī 22 kaujas helikopteri «AH-64 Apache», informē Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Gunta Krevica.

Laikā līdz 28. februārim pa koplietošanas ceļiem virzienā no Lietuvas ieradīsies aptuveni 800 ASV karavīri un līdz 250 militārās tehnikas vienības. Visā valsts teritorijā, arī Bauskas novadā, militāro mācību laikā iespējama pastiprināta militārā transporta kolonnu kustība. «Vēršam uzmanību, ka militārā transporta kustība tiek organizēta veidā, lai pēc iespējas mazāk ietekmētu ikdienas satiksmi. Transporta kolonnas pavada militārā policija vai atbalsta vienības, kā arī transporta kustība tiek koordinēta ar Valsts policiju.

Mācību ietvaros ir plānoti militārie pārlidojumi, kas nekādā veidā neietekmē iedzīvotāju drošību vai veselību. Kopīgas militārās mācības sniedz iespēju pilnveidot sabiedroto valstu militāro vienību savietojamību militāro vingrinājumu laikā, pārbaudīt Nacionālo bruņoto spēku infrastruktūras spēju uzņemt ienākošās vienības un veikt pretgaisa aizsardzības vienību treniņus,» skaidro Iveta Bērziņa Zemessardzes 1. Rīgas brigādes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: NBS

Savukārt no 28. februāra līdz 11. martam notiks arī Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes organizētās starptautiskās militārās mācības «Crystal Arrow 22». Plānots, ka šajās abās mācībās kopumā piedalīsies aptuveni 2800 karavīru un zemessargu no Latvijas un ASV, kā arī vēl no desmit valstīm, kuru vienības veido Latvijā izvietoto NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu – Kanādas, Albānijas, Čehijas, Itālijas, Īslandes, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas. Tāpat būs iesaistītas vairāk nekā 300 sauszemes un gaisa spēku tehnikas vienības.

ASV Gaisa spēku Eiropā mācību laikā martā katrā no Baltijas valstīm uzturēsies gaisa tankeri «KC-135», lai aizvadītu kopīgus treniņus ar Igaunijā izvietotajiem ASV gaisa spēku iznīcinātājiem «F-15».

Virkne militāro mācību ir plānotas maijā, kad Speciālo spēku krīzes pārvārēšanas mācību «Trojan Footprint North» laikā ASV Speciālo uzdevumu spēki kopā ar Latvijas Speciālo operāciju pavēlniecību un Zemessardzi attīstīs savstarpēju sadarbību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt mācību «Swift Response» laikā ASV, Latvijas, Polijas un Čehijas bruņotie spēki trenēs izlūkošanas spējas, sabiedroto spēku iefiltrēšanās operāciju atbalstu un pretdesanta operācijas, iesaistot vairāk nekā desmit ASV Gaisa spēku militārās tehnikas vienības.

Militārās mācības «Defender Europe» tiks organizētas, lai pārbaudītu Nacionālo bruņoto spēku infrastruktūras spēju uzņemt ienākošās vienības un izvērtētu NATO spēku integrācijas vienību Latvijā. Šim nolūkam Latvijā uzturēsies vairāk nekā 700 ASV karavīru un vairāk nekā 20 ASV Sauszemes spēku un Gaisa spēku militārās tehnikas vienības.

Maija beigās un jūnija sākumā plānotajās mācībās «Astral Knight» uzsvars tiks likts uz gaisa operāciju treniņiem, piedaloties ASV Gaisa spēkiem ar kaujas lidmašīnām un pretgaisa aizsardzības sistēmām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sabiedroto klātbūtne Latvijā demonstrēs NATO dalībvalstu kaujas gatavību un stiprinās NATO kolektīvās aizsardzības principus.

Militāro mācību laikā notiks ASV Bruņoto spēku lidaparātu, tostarp kaujas helikopteru «AH-64 Apache» lidojumi Latvijas gaisa telpā, kā arī paredzēta militārās tehnikas pārvietošanās pa Latvijas galvenajiem un reģionālajiem ceļiem. Mācību sagatavošanās ietvaros pirmie lidojumi un militārās tehnikas pārvietošanās sākusies jau no 13. februāra.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Latvijas iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret notiekošajām militārajām mācībām, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju uzlabošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.