Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Mūspuses izglītības iestādēs norisinās Rīcības dienas

No 7. līdz 13. novembrim 62 466 Latvijas bērnu un jauniešu no 144 izglītības iestādēm apvienos spēkus, lai pievērstu sabiedrības uzmanību klimata pārmaiņām, bioloģiskās daudzveidības izzušanai un vides piesārņojumam, portālu informēja Vides izglītības fonda pārstāve Anna Luīze Pētersone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad pasākumam izvēlēts sauklis ”Mazas rīcības – liela ietekme”. Skolēni, skolotāji un izglītības iestādes izvirzītos mērķus aktualizēs ar dažādiem pasākumiem un aktivitātēm.

“Šogad Rīcības dienas ir jo īpaši liels notikums, jo notiek jau desmito gadu un starptautiski iesaistīs vairāk nekā 750 000 bērnu no 104 valstīm. Rīcības dienas arī sakrīt ar Ēģiptē notiekošo 27. ANO Klimata konferenci, kur politiķiem un ekspertiem jāvienojas par straujāku rīcību klimata pārmaiņu krīzes ierobežošanai.

Prieks, ka Ekoskolas un citas izglītības iestādes gan Latvijā, gan visā pasaulē ir kā labās prakses piemērs, kas šajā dienās īstenos dažādas aktivitātes un piedāvās risinājumus globālām vides problēmām, īstenojot vietēja mēroga rīcības. Izglītības iestādes šajās dienās parādīs, ka ar mazām rīcībām, ja mēs darām tās visi kopā, varam panākt lielas pārmaiņas,” teic Ekoskolu programmas vadītājs Latvijā Daniels Trukšāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dažādas Rīcības dienu aktivitātes norisināsies arī deviņās Bauskas novada izglītības iestādēs, apstiprināja Bauskas novada pašvaldībā.

Rīcības dienas ietvaros Uzvaras pamatskolas skolēni sakops skolas apkārtni – grābs sakritušās koku lapas un zarus. No savāktajām lapām plānots veidot kompostu, kurš tiks likts dārza koka kastēs. Pavasarī šajās kastēs skolēni stādīs un sēs zaļumus, pupas, zirņus, kartupeļus.

Šajā nedēļā Iecavas pirmsskolas izglītības iestādē (PII) “Dartija” bērni izstrādās bukletu par enerģijas taupīšanu, lai pēc tam par taupīšanas iespējām informētu vietējo kopienu, apmeklējot sabiedriskas vietas un uzrunājot sastaptos cilvēkus. Enerģijas lietošanas paradumu izzināšanai tiks rīkota iestādes vecāku un darbinieku aptauja. Lai taupītu elektrību, vienas dienas garumā tiks organizētas dažādas aktivitātes ārā. Tumsa tiks kliedēta, ar lukturīšiem sagaidot Jāņtārpiņu rītu, bet vakarā izveidojot Svecīšu aleju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Misas pamatskolā skolēni apgūs prasmes, kā mazāk piesārņot vidi mums apkārt.

Vecumnieku vidusskolā skolēnu uzmanība tiks vērsta uz klimata pārmaiņām. Tiks organizēts bateriju konkurss un sveču darbnīca, kurā būs iespēja izgatavot sveces gan Ukrainai, gan Lāčplēša dienai, lai nav jāpērk plastmasas. Skolēni piedalīsies ilgtspējīgas domāšanas konkursā, veidos papīra banku un zīmuļu banku, atjaunos taupības norādes, izstrādās elektroenerģijas taupīšanas plānu.

Vecsaules pamatskolas 1. klases skolēni dosies uz bērnudārza piecgadīgo un sešgadīgo bērnu grupiņu un mācīs šķirot atkritumus. 2., 3. un 4. klašu skolēni gatavos plakātus par apkārtējās vides saudzēšanu un izliks tos pagastā redzamās vietās: pie veikala, pagastmājas, skolas, doktorāta u. c.  5., 6. un 7. klašu skolēni videoformātā vēstīs, kādas ir viņu apņemšanās, lai saudzētu, koptu, aizsargātu vidi. 8. un 9. klašu skolēni veidos infografikas “Maza rīcība – liela ietekme” un izsūtīs tās citām ekoskolām, vietējai avīzei un pašvaldībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rundāles PII “Mārpuķīte” notiks izzinošas rotaļnodarbības par bioloģisko daudzveidību, tās samazināšanās iemesliem un saglabāšanas iespējām. 9. novembrī ieplānota akcija “Brauc videi draudzīgi!”, 10. novembrī sešgadnieki aicinās uz teātra izrādi “Ziedu salonā…”, bet 11. novembrī noritēs akcija “Mūsu mazajiem kaimiņiem būs mājas!”.  Rīcības dienu nedēļa noslēgsies ar ģimeņu apņemšanos saglabāt bioloģisko daudzveidību.

Bauskas PII “Pasaulīte” bērni veidos kolāžas par vides piesārņojumu sabiedrības informēšanai. Rīcības dienu aktivitāšu plānā ir arī vides uzkopšana, atkritumu šķirošana, pārtikas atkritumu svēršana un samazināšana. Bērni dosies arī ekskursijā: iepazīs uzņēmumu “Vides serviss” un apskatīsies, kā notiek PET pudeļu nodošana taromātos.

Bauskas pirmsskolas izglītības iestādē «Zīlīte» notiks plakātu konkurss, bet pēc tam plakāti izvietoti arī Bauskas pilsētas bibliotēkā. Tāpat tiks organizēta vecāku aptauja par enerģijas taupīšanu un īstenots projekts, kurā bērni noskaidros, cik enerģijas var ietaupīt, pareizi lietojot elektroierīces. Iecerēts arī dalīt atgādnes pilsētas iedzīvotājiem par enerģijas taupīšanu.

Skaistkalnes vidusskolā notiks makulatūras vākšanas akcija un konkurss starp klasēm.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.