Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

«Latvijas lepnuma» balvu TV3 ceremonijā 18. novembrī saņem iecavnieks Arnis Banga

Kanālā TV3 18. novembrī vērotā svinīgā godināšanas ceremonija «Latvijas lepnums» skatītājiem no Bauskas novada šoreiz sagādājusi īpašu prieku, jo «Latvijas lepnums» nominācijā «Cilvēks cilvēkam» šogad ir novadnieks no Iecavas Arnis Banga, kurš nesavtīgi palīdz grūtībās un sarežģītās situācijās, atkarībās nonākušiem bērniem un jauniešiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arnis palīdz jauniešiem atbrīvoties no atkarībām, kā arī sniedz atbalstu maznodrošinātām ģimenēm. Arnim vienmēr apkārt ir bērni. Pie viņa brauc jaunieši – viņa mājām jau vairāk nekā divus gadus ir viesģimenes statuss, lai bērni un jaunieši ik nedēļu motivācijas programmā varētu dzīvot pie viņa un redzētu, kāda ir ikdiena bez atkarībām.

Arnis Banga, foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Viņam zvana no bērnu namiem, kad kādam pusaudzim ir nepieciešama palīdzība, un uz visiem šiem palīgā saucieniem Arnis vienmēr nekavējoties steidz palīgā. Ved uz pasākumiem, zooloģisko dārzu, izklaides vietām, frizētavām, tērējot savus personīgos resursus. Arnis savas mājas pagalmā rīko plašus pasākumus maznodrošinātām ģimenēm, iepriecinot ar atrakcijām, spēlēm, zirgu izjādēm, koncertiem un vēl daudzām citām pozitīvām emocijām, kas šīm ģimenēm ļoti pietrūkst un ko viņi nevar atļauties.

Ar labdarību Arnis nodarbojas jau sen, un viņam ir sava labdarības biedrība “Savējie Latvijai”. Viņš lielākoties palīdz Zemgales ģimenēm, bet, ja palīgā saucieni atskan no kāda cita novada, viņš nekavējoties steidz palīgā arī šīm ģimenēm. Biedrība “Savējie Latvijai” jau ir atbalstījusi ap 1000 ģimeņu ar bērniem. Lai cik grūti neietu pašam, viņš vienmēr atradīs laiku un iespējas palīdzēt citiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarunā ar vienu no svētku sarīkojuma vadītājiem Ediju Bošu A. Banga atklāja, ka meklē katrā pusaudzī, kurš «iekritis bedrē», kaut ko īpašu un pozitīvu, jo mēs katrs esam īpašs, un pats svarīgākais – ikkatru jaunieti viņš uzskata par cilvēku. Tāpat viņš aicina saprast, ka bērni pie savām problēmām nav vainīgi, jāstrādā ar viņu ģimenēm.

Kad Arņa jauniešiem vaicāts, ar kādu dziesmu viņu svētku ceremonijā sveikt, jaunieši teikuši – ar dziesmu «Vēlreiz un vēlreiz», kurā ir vārdi «Es tev iemācīšu mīlēt/ Nokritušos augšā celt..» Šīs dziesmas vārdu autors ir Guntars Račs, un viņš svētku ceremonijā arī pasniedza «Latvijas lepnuma» balvu Arnim Bangam. Dziesmu izpildīja Ivo Fomins.

Katru gadu “Latvijas lepnums” pulcē īstus Latvijas patriotus, kuru labos darbus novērtējuši viņu līdzcilvēki. Lai arī katrs balvas saņēmēja stāsts ir unikāls un neatkārtojams, tos visus vieno labestība un vēlme padarīt Latviju labāku. Neskatoties uz krīzēm vai sarežģītiem apstākļiem, laureāti nav atkāpušies no saviem ideāliem, droši turpinot iesākto ceļu. Jāpiebilst, ka arī Latvijas iedzīvotāju atbalsts Ukrainai nav palicis nepamanīts, tāpat kā daudzi citi labie darbi, «Bauskas Dzīvei» vēsta Kārlis Pozņakovs, “TV3 Group Latvia” komunikācijas vadītājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad balvas piešķirtas nominācijās “Mediķis”, “Jaunietis”, “Cilvēcība un drosme”, “Dižģimene”, “Iedvesmotājs”, “Novadnieks”, “Sirdsdarbs”, “Skolotājs”, “Vairāk nekā prasa pienākums” un “Cilvēks cilvēkam”.

“Latvijas lepnuma” ceremoniju vadīja Edijs Bošs un Arnis Krauze. TV3 publicitātes foto

“Latvijas Lepnums” ir mediju grupas “TV3 Group” projekts, kas katru gadu svinīgā godināšanas ceremonijā apbalvo līdzcilvēkus, kuri ar savu darbu un pašaizliedzību padara Latviju labāku, veicinot pozitīvas pārmaiņas, vairojot iejūtību, iekļaušanu, uzlabojot cilvēku savstarpējās attiecības un sabiedrības domu, skaidro Kārlis Pozņakovs. Ikvienam no mums ir iemesls regulāri izteikt vārdus “Es ar Tevi lepojos!” Svinīgā godināšanas ceremonija ir kļuvusi par tradīciju, kas aicina novērtēt cilvēkus, kuri ik dienas ir mums līdzās, iepazīstinot ar stāstiem par izciliem, sirsnīgiem, labiem cilvēkiem, kuri ir tepat starp mums. Laureātiem apbalvojumu pasniedz gan Latvijā pazīstamas personības, gan arī balvu saņēmējiem svarīgi cilvēki, ar ko krustojušies dzīves ceļi.

«Bauskas Dzīve» iepriekš rakstījusi par A. Bangu:
https://bauskasdzive.lv/es-iesu-lidz-galam/
https://bauskasdzive.lv/iecavnieks-arnis-banga-sariko-atputas-un-piedzivojumu-dienu-freimanu-seta/

Video:
https://www.tv3.lv/latvijas-lepnums/latvijas-lepnums-arnis-banga-cilveks-kurs-citiem-atdod-sevi-visu/

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Par arni var teikt..dieva milestibas apgarots cilveks..kura sirds ir ka dimanta olina…tadi cilveki ir retums kuros majo tada pratam neaptverama cilvekmilestiba..paldies arni..jus tiesam esiet latvijas lepnums.

  2. Sai saksraa atceros ka bauska dzivoja kads bomzitis..kurs par baltu velti savaca pa ielam atkritumus lai bauska butu skaista…tad vinam tika samaksars par darbu bet vins visu naudinu atdeva bernunanam..vina vairs nav..bet labie darbi dziivo cilveku atminas

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.