Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Lauksaimniecības uzņēmuma “Uzvara-Lauks” peļņa samazinājusies 28,6 reizes

Lauksaimniecības uzņēmuma SIA “Uzvara-Lauks” apgrozījums pagājušajā gadā bija 9,188 miljoni eiro, kas ir par 18,1% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās 28,6 reizes – līdz 106 531 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā apgrozījuma kritums skaidrots ar realizācijas cenu strauju samazinājumu biržā, zemajām graudu un rapša realizācijas cenām tirgos, augstajām iepirkuma cenām minerālmēsliem un enerģētiskajiem resursiem, kā arī augstajām cenām lauksaimniecības tehnikai un to rezerves daļām.

Vienlaikus pērn uzņēmums investēja līdzekļus tehnikas iegādē, piesaistot “SEB līzinga” aizdevumu, kā arī atpūtas kompleksā “Miķelis” tika sākts Eiropas Savienības (ES) atbalsta projekts tūrisma aktivitātēm, kura realizācija ir jāpabeidz līdz 2024.gadam.

Uzņēmums paredz turpināt ražošanas efektivitātes paaugstināšanu, produkcijas kvalitātes uzlabošanu, samazinot SEG emisijas, ražojot augkopības produkciju ar vidi saudzējošām metodēm, izmantojot progresīvas augkopības produkcijas audzēšanas un novākšanas tehnoloģijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma vadība arī norāda, ka “Uzvara-Lauks” uzdevums ir rast veidu, kā saimniekot apkārtējai videi saudzīgāk, tajā pašā laikā nodrošinot peļņu nesošu saimniekošanu.

Jau vēstīts, ka 2022.gadā “Uzvara-Lauks” apgrozījums bija 11,221 miljoni eiro, kas ir par 40,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa palielinājās 2,9 reizes – līdz 3,045 miljoniem eiro.

“Uzvara-Lauks” audzē graudus un rapsi, kā arī lauku pupas, zirņus, nodarbojās arī ar lauksaimniecības tehnikas pakalpojumu sniegšanu un izaudzētās graudu produkcijas pirmapstrādi, uzglabāšanu un pārdošanu. Kompānijai pieder arī viesnīca, muzejs un kafejnīca atpūtas kompleksā “Miķelis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kompānija “Uzvara-Lauks” ir izveidota uz kādreizējā kolhoza agrofirmas “Uzvara” bāzes. Kompānijas pamatkapitāls ir 2,377 miljoni eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Arnis Vējš.

Foto: lsm.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. ja jau tagad termins “apgrozījums” pat tādā prestižā preses izdevumā kā Bauskas Dzīve tiek vērtēts kā līdzvērtīgas terminam “peļņa”, tad jājautā, vai tiešām šādus “ekonomiskus” rakstus jau uztic driķelēt apkopējām, jeb sakarīgākus speciālistus jau jāmeklē “konkursa kārtībā”. Apgrozījums , mīlīši nu nava tās pats kas peļņa.

  18
  3
 2. Muldēšana par “rast veidu, kā saimniekot apkārtējai videi saudzīgāk” ir tāds tematiņš par ko pašiem paņirgt savā labi baroto zemnieku vidū.

  13
  7
 3. 1. komentāra autoram jautājums – tekstu izlasīji? Viss ok, apgrozījums rakstā ir komentēts pret apgrozījumu un peļņa pret peļņu, nesaprotu pamatu sašutušajam komentāram..

  12
  3
 4. Peļņa Latvijā ir kas līdzīgs miglai. Peļņu var vadīt un regulēt ja ir sadalīti uzņēmumi, veiktas, lielas investīcijas utt. Galu galā ir jāmaksā peļņas nodoklis, kurš gan negrib “optimizēt nodokļus”? Protams, pasaules caurvējš un dabas kaprīzes nav noliedzamas. Lielākā daļa deputātu kandidātu arī laikam regulē savu nākotnes “peļņu” uzrādot milzu parādus vai milzu aizdevumus. Raksts ir informējošs, bet nav analītisks.

  7
  1
 5. tekstu izlasīju, bet pirms vēl tika “piekoriģēta” raksta pirmā rindkopa

 6. Tā ir kad iespējami sievas bizness jāuztur,vēl kāda sporta komanda iespējami jānosponsorē…

  2
  6
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.