Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Laukumu pie domes iztīra pirmo, bet lielveikala “Rimi Bauska” teritoriju nekopj neviens

Šīs nedēļas sākumā meteorologi izplatīja paziņojumu, ka laika apstākļi snigšanas dēļ var kļūt bīstami. Bauskā otrdien, 13. decembrī, sniega sega pieauga līdz 23 centimetriem. Lai tiktu galā ar šo sniega segu, naktī uz otrdienu negulēja pašvaldības uzņēmuma SIA “Vides serviss” sniega tīrītāju vadītāji un daudzi sētnieki. Intensīvās snigšanas laikā ierindā bija visas uzņēmuma tehnikas vienības, apliecināja SIA “Vides serviss” tehniskais direktors Raimonds Bitins.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš atklāja, ka vairākas reizes nācies šķūrēt ielas un ietves, jo nemitīgi sniga klāt. Kaisīts ticis mazāk, jo šādos apstākļos, kad nokrišņi turpinās, šo darbu lietderība ir zema.

“Ietves izbrauc un izšķūrē, bet pēc divām stundām pāris centimetru sniega ir klāt, ja ir nokaisīts, tad viss paliek zem sniega segas, un šim pasākumam nav nekādas jēgas. Nākamajā nedēļā tiek solīts atkusnis, tad vairāk vajadzēs novērst slīdāmību, un kaisāmais materiāls noderēs daudz vairāk,” teic R. Bitins.

Rīta agrumā “Rimi” laukums netīrīts. Foto: www.bauskasdzive.lv

“Kāpēc Bauskas novada domes laukums tiek iztīrīts pirmais, bet lielveikala “Rimi Bauska” laukums tiek aizmirsts? Netīrīts un grūti izbraucams pats pilsētas centrālais laukums! Maksājam nodokļus, bet “uzpucē” domes priekšu, sanāk uzturam domniekus un rūpējamies par viņu ērtībām, bet par mūsējām tiek aizmirsts,” savu sašutumu portālam neslēpa baušķeniece Inta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domē norādīja, ka konkrētais stāvlaukums ir privātīpašums, līdz ar to par tā attīrīšanu no sniega ir atbildīgs īpašnieks.

“Pašvaldība jau ir sazinājusies ar uzņēmēju, kurš šobrīd nomā telpas Pionieru ielas 2 ēkā un ir atbildīgs par tai pieguļošās teritorijas sakopšanu, un lūgusi stāvlaukuma teritoriju no sniega attīrīt. Uzņēmējs solīja iespējami ātri radušos situāciju novērst.

Pašvaldība budžeta līdzekļus drīkst izlietot tikai īpašumā esošo ielu un ceļu uzturēšanai. SIA „Vides serviss” šobrīd ir pilnībā noslogots Bauskas pilsētas teritorijas kopšanas darbos. Par privātu teritoriju tīrīšanu īpašniekiem pašiem jāvienojas ar jebkuru privāto pakalpojuma sniedzēju,” paskaidroja Bauskas novada domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldībā šobrīd izstrādē ir saistošie noteikumi „Bauskas novada teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi”, kur būs atrunāts par īpašnieka pienākumu ziemas periodā attīrīt ietves, iekšpagalma un piebraucamos ceļus no sniega un ledus. Šobrīd spēkā esošu normatīvo aktu, kas šo jautājumu regulētu, pašvaldībā neesot.

Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (19)

 1. Paldies par skaidrojumu, es varu savu daļu netīrīt, jo tāpat mani nevar sodīt, jo noteikumi vēl tiek izstrādāti! SUPER!

  19
  1
 2. Atbrauciet un apskatiet laukumu pie DFC Strēlnieki, kur atrodas arī bibliotēka!!! Šo laukumu neviens nešķūrē, nabaga sētniece nošķūrē taciņu gar ēkas ieeju, jo fiziski nav iespējams tik lielu laukumu ar lāpstiņu nošķūrēt. Traktors ar šķūri nobrauc garām šķūrējot ceļu un autobusa pieturu, bet laukumu pie DFC nešķūrē, tur krājas sniega kaudzes . Iepriekšējos gadus vienmēr tika nošķūrēts reizē ar ceļa šķūrēšanu.

 3. SUPER, jo tev pieder vien “p—-e un dvēsele” un “tavu daļu” tīra par pašvaldības līdzekļiem, no VS piešķirtās budžeta naudas

 4. kaut kā pārmīcīsimies, pārčāposim, teica Bitins, vērojot savas iestādes līdz bruģim “nokasīto” durvju priekšu. Bet, vai labas pārvaldības ietvaros “durvju priekšu” savam uzņēmumam un tā “jumtam”- domei nevajadzētu uzkopt vien pēc tam, kad visi uzticētie darbi paveikti? Ja skaidri redzams, ka “sētnieku brigādes” nevelk šādos, ziemas apstākļos, kā agrāk, kad katram sētniekam bija uzticēts konkrēts trotuāru posms, ko apkopt sāka jau no plkt.6 rītā un pat agrāk, līdz asfalts vai bruģis bija redzams. Nevis kā patlaban, kad sētnieku brigāde līdz apkopjamajam posmam tiek vien pēc dienas, vai pat nedēļas, kad sniegs jau piemīts, piesalis un ar brigādei pieejamajiem instrumentiem vairs nav notīrāms. “Ziediņus” šādai, trotuāru un ielu kopšanas politikai mēs redzēsim tikai pēc neilga atkušņa, kad viss pārvērtīsies “kunkuļu kunkuļos” līdz beidzot piesals. Nu ko, novēlēsim līdzpilsoņiem un sētnieku brigādēm priecīgus svētkus, bez poliklīnikas apmeklējuma.

  16
 5. Nākošajā nedēļā mums sola uz 1m2 jumta slapja sniega svaru 100 kg. Būtu labi izvilkt lielveikalu projektus un pārbaudīt, cik lielai slodzei jumti ir rēķināti.Vēl liels jautājums, vai celtnieki nav nomainījuši materiālus uz vislētākajiem, visplānākajiem, vistievākajiem. Var derēt, ka lielveikalu jumtus neviens netīrīs, jo tas droši vien reāli nav iespējams jumtu konstrukcijas, jumta materiālu, jumta platības dēļ. Daugavpilī viens jumts jau esot iebrucis. Stāvvietas ir štrunts, salīdzinot ar jumtiem.

  15
 6. Traktors nevar nošķūrēt pie DFC Strēnieki, bet sētnieks var, jo ir buldozers. Lai tik strādā

  1
  6
 7. Ko tur runāt par auto stāvvietu pie RIMI,katru gadu jau netiek tīrīta ietve no Pionieru ielas puses,sētnieks aīmredzot notīra durvju priekšu,un pārējo neliekās ne zinis.

 8. VAI TAD NAV SKAIDRS- RIMI TAČU NEVIENS DEPUTĀTS VAI ADMINISTRĀCIJAS DARBINIEKS NESTRĀDĀ 🙂

  7
  4
 9. Arī Ziedoņu iela ietilpst Bauskas pilsētas teritorijā!Tikai šajā ielā sniegs tiek ,,šķūrēts ” ļoti reti.Un tā tas notiek vairāk kā 40 gadu garumā.Tai pat laikā uz Rītausmām un Bērzkalniem,ielas ir nošķūrēts! Jautājums:Ar ko Ziedoņu iela ir sliktāka par citām pilsētas ielām???

 10. Bauskas Dzīve.
  Vissliktāk,manuprāt ir invalīdu stāvvietas pie Rimi.
  Pati tagad ik pa laikam vedu iepirkties cilvēku ar kustību traucējumiem.
  Sniegs metra dziļumā,nemaz nerunājot par to,ka viss sniegs,kas notīrīts pie Rimi ieejas,ir sakrauts kaudzē tieši invalīdu stāvvietā.
  Katrā pusē ir pa 2 tādām stāvvietām,bet reāli,tikai vienu (labi ja vienu) mašīnu var nolikt.

 11. Forši! Var netīrīt jo nav vajadzības, laukums pilns, veikals pilns. Nauda nāk bet ja būtu vēl kāds lielveikals situacija mainītos ar kārtīgu tīrītu laukumu. Tā problēma ar sniegu ir katru gadu, vēl spgaismojums kā 70gados.

 12. tīrīja sniegu no rimi jumta ,bet tas bija pāris gadu atpakaļ! tur obligāti tagad jātīra!! var izveidoties milzīgs smagums !Kas par to atbild?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.