Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Lauma Lancmane saņem Ministru kabineta Atzinības rakstu, bet Imants Lancmanis īpašo KM Atzinības rakstu

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) pirmdien godināja izcilas kultūras personības – Ministru kabineta (MK) Atzinības rakstus un Kultūras ministrijas (KM) atzinības rakstus par mūža ieguldījumu vai nozīmīgu devumu saņēma 11 ilggadēji nozares darbinieki, portālu informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministru kabineta Atzinības rakstu par ieguldījumu zinātniskajā darbā Rundāles pils muzejā, Rundāles pils dārza izveidē un attīstībā, kā arī kultūras pieminekļu saglabāšanas un atjaunošanas veicināšanā Latvijā kultūras ministrs pasniedza Laumai Lancmanei.

 KM atzīmēja, ka L. Lancmane izveidojusi vienu no visskaistākajiem vēsturiskajiem baroka dārziem Eiropā, ko apliecina arī pērn iegūtā “Eiropas Dārza balva”. Palīdzot brālim Imantam Lancmanim īstenot trako vīziju par skaistās pils ansambļa atjaunošanu nebijušā krāšņumā, gadu desmitiem ilga un rūpīga pētnieciska darba rezultātā no senajiem dokumentiem un rasējumiem atdzimis un rūpīgi restaurēts pils franču dārzs kā pils ansambļa nozīmīga sastāvdaļa.

Ministru kabineta Atzinības rakstu par ieguldījumu zinātniskajā darbā Rundāles pils muzejā, Rundāles pils dārza izveidē un attīstībā, kā arī kultūras pieminekļu saglabāšanas un atjaunošanas veicināšanā saņēmusi Lauma Lancmane. Foto: Kultūras Ministrija

Īpašais KM Atzinības raksts par ieguldījumu Latvijas kultūras un mākslas pētniecībā un spilgtu radošo veikumu, kas vainagojies ar vērienīgu personālizstādi, tika pasniegts māksliniekam, mākslas zinātniekam un ilggadējam Rundāles pils direktoram Imantam Lancmanim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministru kabineta Atzinības raksts par mūža ieguldījumu leļļu teātra darbības nodrošināšanā un attīstībā tika pasniegti ilggadējam Latvijas Leļļu teātra valdes loceklim un direktoram Vilnim Beķerim. Ministru kabineta Atzinības raksts par nozīmīgu ieguldījumu nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā, pētot apģērba, rokdarbu tehniku un amatniecības attīstības vēsturi Latvijā, nonāca vēstures doktores, etnogrāfes Aijas Jansones rokās.

Ministru kabineta Atzinības raksts tika pasniegts arī Krāslavas Svētā Ludvika draudzes un Piedrujas Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas draudzes prāvestam Eduardam Voroņeckim par nozīmīgu ilggadēju ieguldījumu kvalitatīvas restaurācijas Latgales reģionā īstenošanā un sakrālā mantojuma saglabāšanā Latvijā.

Kultūras ministrs Ministru kabineta Atzinības rakstu pasniedza Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Koka mākslas un metālmākslas nodaļas vadītājam, pedagogam, koktēlniekam, stila mēbeļu meistaram un ekspertam Arvīdam Verzam par nozīmīgu ieguldījumu pedagoģiskajā darbā Latvijā un Latvijas sakrālā mantojuma interjeru atjaunošanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Henkuzenes kundze ir kokļu spēles tradīcijas mantiniece un attīstītāja, pedagoģe, pētniece un aktīva repertuāra paplašinājuma rosinātāja. Bez viņas neatsveramā ieguldījuma šodienas bagātajā mūzikas vidē kokle neskanētu tik krāšņi un sadzirdami. Foto: Kultūras Ministrija

Ministru kabineta Atzinības raksts par ilggadēju un pašaizliedzīgu pedagoģisko darbu un nozīmīgu ieguldījumu kokles spēles un Dziesmu svētku tradīcijas kopšanā un attīstīšanā tika pasniegts kokles spēles skolotājai un pasniedzējai Teiksmai Jansonei-Henkuzenei.

Par nozīmīgu ieguldījumu latgaliešu rakstu valodas apmācībā, popularizēšanā un apguves attīstīšanā, kā arī latgaliešu kultūrvēstures zināšanu tālāknodošanā, stiprinot latgalisko identitāti Latvijā Ministru kabineta Atzinības rakstu kultūras ministrs N.Puntulis pasniedza latgaliešu valodas, literatūras un kultūrvēstures skolotāju asociācijas vadītājai, latviešu un latgaliešu rakstu valodas skolotājai, Latviešu valodas institūta pētniecei Veronikai Dundurei.

Ar Ministru kabineta Atzinības rakstu par ieguldījumu latviešu un suitu kultūras ilgtspējīgā attīstībā tika apbalvota arī suitu sabiedriskā darbiniece, etnogrāfisko ansambļu “Suitu sievas,” “Maģie suiti” un folkloras kopas “Suitu vīri” vadītāja, suitu kultūrtelpas pārstāve Ilga Leimane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

KM Atzinības raksts par ieguldījumu Jelgavas mūzikas vidusskolas attīstība un vadībā nonāca pie Artūra Puķīša; KM Atzinības raksts par ieguldījumu Jelgavas Mūzikas vidusskolas attīstībā – Inārai Puķītei.

Svinīgo pasākumu ar muzikāliem priekšnesumiem bagātināja Nacionālās mākslu vidusskolas audzēkņi – 2. kursa klavierklases audzēkne Anna Linda Rūtenberga, 3. kursa audzēkņi – čellists Rainers Liekniņš un Anna Marija Kubecka, kā arī pianiste Aija Kuzmane.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.