Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Līdz 13.decembrim Bauskā iespējams nodot nolietotās automašīnu riepas par samazinātu maksu

Akcijas ietvaros līdz šā gada 13. decembrim pašvaldības uzņēmums SIA “Vides serviss” aicina autovadītājus par samazinātu maksu nodot nolietotās automašīnu riepas, portālu informēja uzņēmumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nolietotas auto riepas ir klasificējamas kā videi kaitīgi atkritumi, tādēļ riepu novietošana līdzās sadzīves atkritumu konteineriem, atstāšana dabā vai citās nepiemērotās vietās nav pieļaujama. Auto riepu izgatavošanā pamatā tiek izmantoti naftas produkti, tekstils un metāls. Šīs sastāvdaļas var pārstrādāt otrreizējās izejvielās, iegūstot vērtīgus resursus jaunu izstrādājumu ražošanai – piemēram, gumijas granulas.

Laika gaitā un vides apstākļu ietekmē riepas noveco, kļūstot trauslākas, to sastāvā esošie naftas produkti izgaro no riepu materiāla, padarot tās nepiemērotas pārstrādei. Šāds materiāls, kas ir gadiem glabāts šķūnī vai mētājies mežā, kļūst mazvērtīgs, jo ir derīgs vien reģenerācijai, sadedzinot speciālās iekārtās. Tāpēc ir būtiski nodot nolietotās auto riepas pārstrādei uzreiz, kad tās kļuvušas nederīgas, nezaudējot visu potenciālu, ko šis resurss spēj sniegt, norādīja uzņēmumā SIA “Zaļā josta”.

Bauskas novada domes un SIA “Vides serviss” kopīgi rīkotajā riepu nodošanas akcijā autovadītājiem pašiem nolietotās riepas jāved uz dalīto atkritumu šķirošanas laukumu Bauskā, Biržu ielā 8b. Jāņem vērā, ka no viena automobiļa tiks pieņemtas četras riepas. Ierasto 2,35 eiro vietā par vieglā auto riepu būs jāmaksā 70 eirocentus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Vides serviss” paskaidroja, ka šādas akcijas tiek rīkotas divas reizes gadā – laikā, kad jāgatavojas mainīt ziemas un vasaras riepas  – ar mērķi, lai tās netiek izmestas mežā, grāvjos, vai atstātas pie atkritumu konteineriem.

Riepu tālāku pārstrādi nodrošina SIA “Vides serviss” sadarbības partneris  SIA “R Recycling”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Dabas resursu nodokļa likumā riepas ir kvalificētas kā bīstamais atkritums.Nodokli valsts budžetā par bīstamajiem atkritumiem maksā bīstamā atkrituma ražotājs-tirgotājs.Nodoklis par jaunām riepām ir noteikts 0,66 eiro par kilogramu. Nodoklis tiek iemaksāts valsts budžetā. Dabas resursu nodoklis faktiski ir ražotās vai ievestās preces utilizācijas nauda. Daudzi tā sauktie atkritumi vienlaicīgi ir arī jaunu produktu izejviela vai enerģijas avots. Rodas jautājumi VS. Kādu naudu VS prasa par atkritumiem, ja ražotājs -tirgotājs ir jau samaksājis dabas resursu nodokli? Kāpēc VS neveic utilizāciju par šo dabas resursu nodokļa naudu? Vai VS pieprasītie maksājumi par riepām un citiem atkritumiem vispār ir likumīgi? Kur pazūd, tiek izlietota citiem mērķiem vai tiek nozagta dabas resursu nodokļa nauda? Kas, kur un kā mūs krāpj, nepilda savu darbu, melo, konkrēti riepu gadījumā?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.