Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Līdz aprīļa vidum pie administratīvās atbildības saukti seši deputāti; viņu vidū arī Arnolds Jātnieks

Pie administratīvās atbildības no šī gada 9.janvāra līdz 13.aprīlim saukti seši Saeimas deputāti. Par to ziņojumu Saeimai trešdien, 17.maijā, sagatavojusi Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, pamatojoties uz Iekšlietu ministrijas Informācijas centra sniegto informāciju, «Bauskas Dzīvei» vēsta Saeimas Preses dienests.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centra ziņām no Sodu reģistra deputāte Ieva Brante pie administratīvās atbildības saukta par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, ja tas izdarīts vietā, kas apzīmēta ar ceļa zīmēm “Apdzīvotas vietas sākums” vai “Dzīvojamā zona”.

Deputātam Arnoldam Jātniekam administratīvā atbildība piemērota par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā attiecībā uz valsts amatpersonas mantu, darījumiem, finanšu instrumentiem, parādsaistībām, aizdevumiem, skaidrās un bezskaidrās naudas uzkrājumiem vai citiem ienākumiem, kas pārsniedz 20 minimālās mēnešalgas, vai par valsts amatpersonas deklarācijas neiesniegšanu pēc tās valsts institūcijas brīdinājuma, kura ir tiesīga pieprasīt šādas deklarācijas iesniegšanu.

«Bauskas Dzīve» lūdza Saeimas deputātam, bijušajam Bauska novada domniekam atklāt, ko viņš nav norādījis amatpersonas deklarācijā. A. Jātnieks arī parāda no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) saņemto vēstuli un īsi atklāj tās saturu: «Neesmu norādījis amatu Latvijas Agronomu biedrības valdē, kur algu nesaņemu. Neuzrakstīju, ka esmu Saeimas deputāts (šķita tas tāpat saprotami, jo, jau aizpildot deklarāciju viss redzams). Neesmu uzrādījis nolietotos traktorus, Valsts Tehniskās uzraudzības aģentūras sistēma nav savienota ar VID datu bāzi. Domāju, ka vecuma dēļ mani traktori neuzrādās, jo no visiem citiem reģistriem tie izņemti.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat arī VID vēstulē rakstīts, ka, uzrādot darījumu – automašīnas „Mitsubishi Pajero”  noņemšana no uzskaites izvešanai no Latvijas Republikas – valsts amatpersonai ir pienākums izvērtēt, vai minētais darījums ir rakstāms punktā „Darījumi”.

Piemērotais naudas sods par šo pārkāpumu ir 70 eiro, paziņo A. Jātnieks. Bet viņš arī min, ka nav sakārtotas deklarēšanas lietas. Valsts ir ieguldījusi milzīgu naudu e lietu sakārtošanā, bet daudz no tā nestrādā (kā piemērs jau iepriekš minētais par VTUA un VID).

Vēl pie administratīvās atbildības saukts deputāts Ģirts Lapiņš. Sods piemērots par Rīgas domes noteikumos par pašvaldības teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu noteikto prasību neievērošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt deputātei Lindai Liepiņai administratīvā atbildība piemērota par noteikto izolācijas, pašizolācijas, karantīnas vai mājas karantīnas, vai pulcēšanās ierobežojumu, kā arī tirdzniecības vai citu saimniecisko pakalpojumu sniegšanas prasību neievērošanu.

Par valsts amatpersonas deklarācijas neiesniegšanu noteiktajā termiņā, deklarācijas aizpildīšanas un iesniegšanas kārtības neievērošanu vai par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā pie administratīvās atbildības saukts deputāts Harijs Rokpelnis.

Deputātam Andrejam Svilānam administratrīvā atbildība piemērota par iepirkuma līguma vai vispārīgās vienošanās noslēgšanu vai cita tāda darījuma veikšanu, kas atbilst iepirkuma līguma vai vispārīgās vienošanās būtībai, ja nav piemērota šajā likumā noteiktā iepirkuma procedūra vai cita šajā likumā noteiktā līguma slēgšanas tiesību piešķiršanas kārtība, kas bija jāpiemēro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā „Bauskas Dzīvei” apliecina Saeimas Preses dienests, par pārkāpumiem deputātiem piemērots naudas sods. Mandātu komisijas ziņojums vēl jāskata Saeimas sēdē. 

Izmantotie foto: Ernests Dinka, Saeimas kanceleja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Man smieklis nāk – uzliek 70 eiro naudas sodu, bet visādās kompensācijās par kancelejas precēm, reprezentācijas izdevumiem u.tml. lietām samaksā daudzas reizes vairāk!

    15
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.