Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Līdz gada beigām apkures tarifu Bauskā sola nemainīgu

Neraugoties uz ieilgušo siltumu, apkures sezona strauji tuvojas. Jaunajā sezonā SIA „Bauskas novada komunālserviss”  klientiem Bauskā apkures tarifs līdz gada beigām būs nemainīgs – 74,88 eiro par megavatsundu (MWh) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Bauskas novada komunālserviss” valdes loceklis Dzintars Cāzers paskaidro, ka no kopējām izmaksām 55% sastāda energoresursu izmaksas. Mainoties energoresursu cenām, mainās arī siltumenerģijas tarifs. Elektrības un šķeldas cenas ir nostabilizējušās, bet dabasgāzei, tuvojoties ziemas periodam, cena pieaug.

SIA “Bauskas siltums” šī gada aprīļa beigās Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) iesniedza jaunu noteikto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu jaunajiem tarifiem. Laika periodā no 1.- 31. maijam tika piemērots tarifs 88,06 EUR/MWh, bet no šī gada 1. jūnija noteikts jauns beztermiņa tarifs 74,88 EUR/MWh. Dz. Cāzers apliecināja, ka uzņēmums līdz gada beigām izmaiņas tarifā neplāno.

SIA „Bauskas novada komunālserviss” siltumapgādes darbības zona aptver Bauskas pilsētas administratīvo teritoriju un 65 % iedzīvotāju tiek nodrošināti ar centralizēto siltumapgādi. Vaicājot, vai uzņēmums mērķtiecīgi strādā pie tā, lai samazinātu un stabilizētu apkures tarifu, Dz. Cāzers norāda, ka uzņēmumam ir dažādas ieceres.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ņemot vērā tirgus konjunktūru, atjaunojamo energorsursu  izmantošanu siltuma ražošanas procesā ir ekonomiski izdevīgāka nekā dabasgāzes izmantošana. Tādejādi uzņēmums primāri siltuma ražošanas procesā plāno izmantot šķeldu, un tikai gadījumā, ja šķeldas katla jauda nav pietiekoša, lai nodrošinātu pieprasījumu, tiks izmantota dabasgāze vai propāna gāze.

Lai nodrošinātu stabilu apkures tarifu būtu  jāizmanto modernas un efektīvas siltumapgādes tehnoloģijas, nodrošinot efektīvu ražošanu un administratīvo vadību. Uzņēmums izvērtē iespēju par alternatīvo energoresursu (saules kolektoru, foto voltāžas paneļu) izmantošanu siltumapgādes procesā. Eiropas Savienības struktūrfondi atbalsta pāreju uz alternatīvo energoresursu izmantošanu, un pozitīva izvērtējuma rezultātā uzņēmums šādu projektu var realizēt ar ES fondu līdzfinansējumu.

Viens no galvenajiem centralizētās siltumapgādes elementiem ir maģistrālie un sadales siltumtīkli. Tieši no siltumtīklu un to elementu tehniskā stāvokļa ir atkarīga centralizētās siltumapgādes efektivitāte, t.sk. zudumu īpatsvars. Šobrīd uzņēmums strādā pie siltuma zudumu samazināšanas siltumtrasēs,” stāsta Dz. Cāzers.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunajā apkures sezonā SIA „Bauskas novada komunālserviss” pats pēc savas iniciatīvas uzsāks pieslēgt apkuri tad, kad āra diennakts vidējā temperatūra trīs dienas nepārsniegs +8 grādus.

Ja kāds ieinteresēts pieslēgt apkuri ātrāk vai vēlāk, jāvēršas ar pieteikumu e-pastā: info@bnks.lv. Iestāžu un organizāciju vārdā šādu pieteikumu paraksta vadītāji vai to pilnvarotās personas, savukārt daudzdzīvokļu mājās – pārvaldnieks, vai dzīvokļu īpašnieku vairākums (vismaz 50% + 1 balss).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. Jā,bet kā bija 53 MWh vairs kkā izskatās ka nebūs!Centrālapkures klienti nerenovētās dz mājās ir kā sistēmas “upuri”,nevar regulēt apkuri,nevar atsevišķās telpās noslēgt uz minimālo temperatūru vispār nekā nevar ietekmēt!Kā arī jāņem vērā,ka cilvēkiem ir atšķirīga izjūta pret temperatūrām un to vajadzības tādas vai šādas!

 2. Tā tikai vēl trūka,lai teiktu, ka domā pacelt tarifu,ja šķelda sen vairs nemaksā cik maksāja pagājušo gadu,kā arī elektrības un gāzes cenas ir būtiski zemākas. Lej tikai te ūdeni, ka energoresursu cenas,cenas!!!!!

  16
  1
 3. 2021g-45€ MWh,2022-53€ MWh,tā kā padārdzinājums ir krietns no šīm summām,lūk ja varētu tml nodrošināt tad tas būtu kādas uzslavas vērti,bet šeit teiksim tā vilšanās,šis komunālais pats par sevi ir par dārgu!

  7
  1
 4. Piekrītu,kāpēc cenu neturēt gana augstu,ja ir iespēja to darīt,pamatojoties uz elektrības viena posma cenām,tā arī tas ir,arī ja būtu iepirkuma cena smieklīgi zema tik un tā atgriezties atpakaļ nevēlētos!

  10
 5. Apkures sezona nebeidzas ar šī gada decembri. Skaidrs, gaidām cenu pieaugumu ar 2024.gada janvāri!

 6. Nu bet protams, ka 01.01.2024. ļoti daudz rēķini palielināsies. Un atradīs jebkuru vismazāko iemeslu, lai attaisnotu šos paaugstinātos tarifus un maksājumus. Kad šaujam Jaungada salūtu, tad par to nedomājam, bet 2. janvārī iestājas paģiras. Tā taču ir bijis katru gadu …

  10
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.