Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Lielākie Bauskas novada komersanti ar domes vadību un ekonomikas ministru tiekas «Uzņēmēju brokastīs»

Piektdien, 22. aprīlī, ar Bauskas novada uzņēmējiem tikās ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs. Vizītes mērķis – izrunāt pašreizējos uzņēmējdarbības vides aspektus, problēmas, izaicinājumus (šis vārds, ministra uzskatā, gan jau par daudz tiekot deldēts), atbalsta iespējas komersantiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā dienas gaitā ministrs mūsu novadā tikās ar 18 dažādu uzņēmumu vadību un pārstāvjiem, kā arī ar novada domes vadību, deputātiem un administrācijas speciālistiem.

No paša rīta J. Vitenbergs kopā ar Bauskas novada domes priekšsēdētāju Aivaru Okmani un Uzņēmējdarbības un mārketinga departamenta vadītāju Lauru Ārenti apmeklēja būvobjektu – atjaunojamo Mežotnes baznīcu, kur ar darbu procesu iepazīstināja SIA «Kaskāde būve» valdes loceklis Ēriks Pažemecks.

Līdz 20. aprīlim šis uzņēmums bija zināms ar nosaukumu «Kaskāde19», tagad noslēdzies darbs firmas attīstības koncepta izstrādē un konceptu sākuši īstenot ar nosaukuma maiņu. Šis nosaukums pietuvinot zīmola identitāti uzņēmuma deviņos pastāvēšanas gados apgūtai un izkoptai darbības jomai – būvniecības pakalpojumi un restaurācijas darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ē. Pažemecks parādīja arī, kādā tonī tiks krāsotas baznīcas ārsienas, kopā ar Imantu Lancmani izvēlējušies no trim piedāvātajiem baltās krāsas niansētajiem toņiem. Ēkas fasāde nebūs torņa dzeltenajā krāsā.

Pēc iepazīšanās ar būvniecības darbiem, tika apskatīta arī Mežotnes baznīcas tornī iekārtotā ekspozīcija, no augšas vērota Zemgales līdzenuma un Lielupes pavasarīgā ainava.

Pēc tikšanās ar SIA «Kaskāde būve» vadību ministrs devās uz SIA «Rundāles Dzirnavas» kompleksu, kur norisinājās «Uzņēmēju brokastis», kad 14 dažādu uzņēmumu vadītāji un pārstāvji uzklausīja pašvaldības speciālistu Lauras Ārentes un Ilzes Tijones, attīstības un plānošanas nodaļas vadītājas, informāciju par situāciju Bauskas novadā un ministra sagatavoto prezentāciju, kurā tika parādītas arī atbalsta iespējas komersantiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piedalījās gan abu lielo kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmumu vadītāji – SIA «Florabalt» Vallē valdes loceklis Gunārs Cankalisun AS «Agaris Latvia» Misā valdes priekšsēdētājs Renārs Skudra; gan abu lielo putnkopības uzņēmumu vadības pārstāvji – Andrejans Paučs, SIA “Lielzeltiņi” valdes loceklis, un Toms Auškāps, AS “Balticovo” valdes loceklis. Bija vairāki lauksaimniecības nozares uzņēmēji – SIA «Uzvara – Lauks» valdes priekšsēdētājs Arnis Vējš un priekšsēdētāja vietnieks Agris Mustermanis,  Arnolds Jātnieks no zemnieku saimniecības «Vaidelotes», viņš arī domes deputāts.

Kokapstrādes nozari pārstāvēja SIA «Piebalgas» un SIA «Arbora», piedalījās arī pārtikas ražošanas uzņēmuma «Kronis» vadītājs Aivars Svarenieks un vairāki citi komersanti, ar kuriem ekonomikas ministram un domes vadībai risinājās arī spraigas diskusijas, izskanēja gan jautājumi, gan ieteikumi.

Pēc «Uzņēmēju brokastīm» Rundālē ministrs devās uz tikšanos SIA «Iecavnieks & Co» un SIA «Linum Color» ražotnēs Iecavā, bet pēc tam – uz SIA «Keefa» Stelpes pagastā.

Plašāk lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā otrdien, 26. aprīlī.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. kāpēc tad Mežotnes baznīcas fasādes tagad nebūs dzeltenā (torņa vai ne-torņa) krāsā, ja tieši tādas tās bija pēc tam, kad pirmoreiz ieguva tagadējo izskatu ar barokālās formas torņa smaili – tātad, pārbūvē, kurā tika likvidēti 1915. gada postījumi un kura noslēdzās ar baznīcas iesvētīšanu 1930. gada 20. jūlijā? To, ka pēc minētās pārbūves baznīcas fasādes bija krāsotas dzeltenas ar baltiem stūru rustiem, apliecina gan 1931. gadā sastādītais baznīcas apraksts, gan vairākas pirms Otrā pasaules kara uzņemtas fotogrāfijas.

 2. Skaisti. Lai tak brauc biežāk TŪRISMA SPECIĀLISTS BEZ IZGLĪTĪBAS, KĀDAI BŪTU JĀBŪT EKONOMIKAS MINISTRAM. Ko tad mēs varam gribēt šaja valstelē, ja ministra amatus ieņem čomāki bez atbilstošas izglītības. Kārtējā PAKAZUHA, un nekas pilnīgi nemainīsies!!!!!!!!

  13
  4
 3. 2005. gadā absolvējis Latvijas Kultūras koledžu kultūras tūrisma gida specialitātē, 2008. gadā ieguvis profesionālo bakalaura grādu tūrismā Liepājas Universitātē.

 4. kā saprotams, tiek atjaunota baznīca, nevis ēka, kas kādreiz piederēja piederēja draudzei. Ja jau tā tiek saukta par baznīcu, tad Rundāles administrācijas draudze ar tās “ganu” Okmani ir palielinājusies apmēros, padarot par draudzi jau visu Bauskas novadu, vismaz tās administrāciju

 5. Tā gan viena iespaidīga izglītība – tūrisms. Nu, gandrīz tikpat vērtīga kā komunikāciju zinātne. Vismaz Latvijā šo divu “profesiju” pārstāvji jau stabili izvirzījušies vadošajās pozīcijās, un tas vēl tikai sākums. Nesapratu vienīgi, ko šajā tūristu un pīāristu tusiņā darīja tie Bauskas puses komersanti.

 6. Vai kāds zina, ar ko Bauskas novada pašvaldībā nodarbojas Uzņēmējdarbības un mārketinga departamenta vadītāja? Māca gudrāk saimniekot Vides servisam un Bauskas ūdenim, vai mēģina kaut ko notirgot?

  17
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.