Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Lieldienu ieskaņā Rundālē koncertē vietējie un iecavnieki

Lielajā piektdienā, 15. aprīlī, Rundāles multifunkcionālajā centrā izskanēja vietējā sieviešu kora «Runda» un iecavnieku vokālās grupas «Eternum» koncerts, kam burvīgu noskaņu fonu veidoja rundālietes Ļenas Brazjules fotoattēlu kolekcija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iecavnieku vokālā grupa “Eternum”. Foto – Ivars Bogdanovs

Lieldienu ieskaņas gaisotni radīja koris «Runda» diriģentes Ingrīdas Zemļinskas vadībā, koncertmeistare Irēna Saltā. Piemērots repertuārs ar labu skanējumu atbalsojās klausītāju sirdīs.

Koris “Runda” un diriģente Ingrīda Zemļinska. Foto – Ivars Bogdanovs

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat sanākušie varēja baudīt vokālās grupas «Eternum» daudzbalsīgu sniegumu, duetus un solo. Koncertprogramma daudzkrāsaina – no garīgiem dziedājumiem, Mocarta līdz mūsdienu komponistu darbiem. Klausītāji Rundālē iecavnieku uzstāšanos novērtēja ļoti augstu.

2021. gada nogalē Iecavas biedrība «Oranta» nodibināja vokālo grupu «Eternum» (tulk. no latīņu val. – ‘mūžīgi’), kurā dzied un muzicē seši Iecavas pilsētas iedzīvotāji,  mākslinieciskais vadītājs Māris Drēviņš. Visi viņi ir  draugi un domubiedri mūzikā, darbojas neatkarīgi un uz brīvprātības principiem.

Iesnieguši projekta pieteikumu Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējumam, kas nepieciešams grupas dalībnieku vokālo prasmju pilnveidošanai, lai paplašinātu koncertdarbību. Ansamblis strādā uz pašfinansējuma bāzes, tāpēc nevar atļauties finansēt vokālo pedagogu.

Jāmin, ka Bauskas novada pašvaldība līdz šim piešķīrusi līdzfinansējumu septiņām sabiedrisko organizāciju iniciatīvām. Pašlaik izvērtēšanas process beidzas vēl septiņiem organizāciju projektiem. To vidū ir arī projekts, ko īstenot plāno biedrība «Oranta», kas organizē kultūras, mākslas un labdarības pasākumus, kā arī popularizē kultūrvēsturisko mantojumu mazākaizsargātākai novada iedzīvotāju daļai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.