Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Lielupes baseina upēs turpina paaugstināties ūdenslīmenis

Tā kā bijis daudz nokrišņu, Latvijas upēs turpina paaugstināties ūdenslīmenis, vietām svārstās vai pazeminās. Lielā daļā upju baseinu ūdenslīmeņa kāpums ir straujš, vietām applūdušas palienes un ūdens uzkrājies zemākajās vietās. Arī Lielupes baseina upēs ūdenslīmenis ceļas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielupē pie Mežotnes ūdenslīmenis paaugstinājies par 18 cm, bet posmā Staļģene – Sloka turpināja svārstīties, vēsta LVĢMC. Lielupes baseina upēs turpina paaugstināties ūdenslīmenis. Tērvetē, Mūsā pie Bauskas un Viesītē ūdenslīmenis paaugstinājās par 4…8 cm. Straujāka ūdenslīmeņa paaugstināšanās turpinājās Mēmelē, Svētē un Misā par 23…36 cm, bet Bērzē pat par 98 cm.

«Bauskas Dzīves» sastaptie laivotāji Lielupes krastā priecīgi stāstīja, ka beidzot labs ūdenslīmenis, varot pa Lielupi normāli airēt. Ūdens kāpums gājēju tiltiņu vēl vakar neapdraudēja, Mežotnes pilskalna pusē pie paša krasta tik tiltiņa gals nedaudz pārklājas ar ūdeni.

Diennaktī no 1. līdz 2. septembrim Daugavas posmā Verhņedvinska – Jēkabpils turpinājās ūdenslīmeņa paaugstināšanās par 1…8 cm. Daugavas baseina upēs daudzviet ūdenslīmenis sācis svārstīties, bet Dubnā pie Sīļiem, Aiviekstē pie Lubānas, Pededzē, Ogrē un Lielajā Juglā turpināja paaugstināties par 1…20 cm. Šonedēļ Ogrē pie Lielpēčiem kopumā ūdenslīmenis cēlies par ~80 cm, bet Lielajā Juglā pie Zaķiem par ~170 cm, ziņo LVĢMC.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gaujas un Salacas baseina upēs ūdenslīmenis sācis pazemināties vai svārstīties baseina upju augšteces posmos, bet atsevišķos upju posmos turpinās lēnāka ūdenslīmeņa paaugstināšanās. 

Sagaidāms, ka nākamnedēļ būs maz nokrišņu un ūdens līmenis upēs galvenokārt kritīsies.

Mežotnē, Lielupes krastā pie paša gājēju tiltiņa, gozējas kādu gādīgu roku atripinātas riepas. Mežotnes pils parka teritoriju riepas īpašnieks atzinis par gana labu vietu tās izmešanai. Vēl viena riepa nomesta otrpus Lielupei, pie kādreizējās senās ostas vietas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.