Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Maģiskā Leģendu nakts jau šonedēļ! Pārsteigumus sestdien sola Svitenes pils

Jau divpadsmito reizi šī gada 28.oktobrī notiks Latvijas Piļu un muižu asociācijas (LPMA) organizētais notikums “Leģendu nakts 2023”. Šāgada pasākuma tēma – atklājumi. Tēma, kas palīdzējusi veidot plašu un daudzveidīgu notikumu programmu un sniegs iespēju pilīs un muižās atklāt vēl neredzētas vietas, nedzirdētus stāstus vai nepiedzīvotas sajūtas, portālam apliecina Latvijas piļu un muižu asociācijas prezidents Roberts Grinbergs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš atzīmē, ka “Leģendu nakts” notikumā šogad piedalās rekordliels piļu un muižu skaits, aicinot ikvienu iepazīt to atklājumus. Vairums piļu un muižu savus ciemiņus uzņems bez maksas, bet atsevišķas aktivitātes būs pieejamas tikai iepriekš piesakoties vai iegādājoties biļeti. Leģendu nakts notikumu plašo programmu iespējams atklāt interneta vietnē pilis.lv.

Piemēram, Pelču pilī tiks atklāti vēsturiskās bibliotēkas “Stāstu skapji”; Dobeles pilī atklās jaunu ieeju, bet Lielvircavas muižā būs iespēja atklāt 19.gs. mūziku.

Plaša programma paredzēta arī Bauskas novada Svitenes pilī. Uz pils salona sienām nesen atklātais dekors, daļa no apjomīgās gleznu kolekcijas, sajūtu istaba un radošās darbnīcas, 3D video filma, pils ķēķa gardās pankūkas, iespaidīgs uguns šovs un citi pārsteigumi gaida ikvienu “Leģendu nakts” pasākuma apmeklētāju Svitenes pilī jau šo sestdien.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā informēja, ka Svitenes pils apmeklētāji varēs izstaigāt un apskatīt pils telpas. Šī gada pasākuma tēma ir cieši saistīta ar Svitenes pili, jo, pateicoties Rundāles pils muzeja veiktajai ekspedīcijai, uz Svitenes pils otrā stāva stūra salona sienām ir daļēji attīrīti tēlnieciski dekoratīvie veidojumi. Apskatei ir atklājies brīnišķīgs dekors – klasicismam raksturīgās skaidrās līnijās veidotas baltas ziedu vijas un rozetes, auna galviņas un citi ornamenti uz zilgani krāsota fona. Pašvaldībā norādīja, ka šie ir atklājumi, kuri pārliecina, ka Svitenes pils atjaunošanā ir vērts ieguldīt darbu, laiku un līdzekļus. Oriģinālo krāsu un dekoratīvo veidojumu paraugi tagad ļauj labāk novērtēt šā objekta nozīmīgumu Latvijas arhitektūras un mākslas vēstures kopainā. “Leģendu naktī” to varēs novērtēt visi apmeklētāji.

Mākslas zinātniece Kristiāna Ābele apmeklētājiem piedāvās atklāt leģendu par grāfienes Cecīlijas fon Anrepas – Elmptas gleznu kolekciju. 

Pasākumā varēs aplūkot daļu no Svitenes gleznu kolekcijas, kas tapusi 12 gadu laikā un atspoguļo
gan pašu Svitenes pils graciozitāti un skaistumu, gan muižas parka noskaņas. Kolekcijā ir vairāk nekā
220 darbu, kuri ar laiku varēs tikt eksponēti pils telpās. 28. oktobra vakarā būs apskatāma daļa kolekcijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajā stāvā pils viesi varēs apmeklēt Sajūtu istabu, kā arī iesaistīties vairākās darbnīcās. Tiem, kas
vēl nav redzējuši, tiks piedāvāta iespēja noskatīties 3D video filmu par Svitenes muižu. Par piemiņu no Svitenes pils apmeklējuma paliks pastkarte.

Viesi varēs mieloties ar gardajām pils ķēķa pankūkām. Otrajā stāvā būs iespēja fotografēties speciāli izveidotā stūrītī, baudīt dažādus muzikālus (un ne tikai) pārsteigumus. Vakars noslēgsies ar uguns šovu pils priekšā. Pasākumā jārēķinās ar ieejas maksu – 5 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.