Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Mainīgo laikapstākļu dēļ mūspuses copmaņiem slikti lomi

Makšķernieki Jānis Maskals, Raitis Čekšs un Kaspars Brazovskis šī gada zemledus makšķerēšanas sezonu vērtē kā sliktu mainīgo laikapstākļu dēļ.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz ledus kāpj zināmās vietās

Codietis Kaspars Brazovskis atklāja, ka šogad sanācis mazāk kāpt uz ledus nekā citus gadus. «Laikapstākļi ir mainīgi, tajās vietās, kur labi ķeras, ir nepietiekams ledus biezums. Necenšos uz ledus kāpt par katru cenu. Šosezon esmu makšķerējis Varkaļu ostā un Bauskas novadā. Tagad, manuprāt, uz ledus var kāpt tikai zināmās vietās un tur, kur ir stāvošs ūdens,» teic K. Brazovskis.

Foto: K. Brazovskis

Viņš makšķerē jau 40 gadu, un vislabāk pie sirds iet vasaras cope. Ja izdosies sakārtot finanses, šogad codietis plāno piedalīties pasaules čempionātā fīdermakšķerēšanā klubiem, kas notiks Itālijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Vasarā augstas konkurences apstākļos sacensībās noķert brekšus ar kopsvaru- 16 kilogrami- ir diezgan labs rezultāts. Sestā ziema ir tāda, ka upēs īsti uz ledus nelienu. Braucu uz Peipusa ezeru Igaunijā,» stāsta K.Brazovskis.

Makšķernieks vērtē šo sezonu kā ne pārāk labu, jo ledus nav noturīgs. «Stāvošos ūdeņos zivīm trūkst skābekļa, ja ir ledus. Manai dvēselei pietiek vien ar to, ka esmu pie dabas,» paziņo K. Brazovskis.

Cope Peipusa ezerā Igaunijā. Foto: no albuma.

Nepatīk laikapstākļu svārstības

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Makšķernieks Jānis Maskals sacīja, ka labākie lomi bijuši tad, kad upē ceļas ūdens līmenis. «Sanācis noķert raudas, vimbas atvarā pie Mežotnes pilskalna. Makšķerēju Mēmelē pie Lodiņa alus fabrikas. Vispār jāgaida februāris, kad laikapstākļi stabilizēsies. Zivīm nepatīk krasas ūdens temperatūras un līmeņa svārstības,» zina teikt Jānis Maskals, «daudzi brauc makšķerēt uz Peipusu Igaunijā. Šogad slikta asaru sezona. Ir jāpagaida trīs dienas pēc ūdens pacelšanās vai krišanās, līdz zivis pielāgojas. Citādāk upē nav, ko darīt.» Makšķernieks piemin, ka ziemas sezonā nav sanācis noķert nevienu līdaku. «Atvarā pie Mežotnes pilskalna ir daudz zivju, ja ūdens līmenis ceļas. Vajag stabilu -5 grādu temperatūru, un viss būs labi. Ja temperatūra «lēkā», tad labu lomu nav,» sacīja J. Maskals, kurš ir ķēris arī ar dzīvām zivtiņām. «Kad lomā ir mazās zivtiņas, ar tām ķeru asarus. Agrāk varēja noķert sānpeldes, ar kurām bija labi lomi, tagad nekur tās vairs nevar atrast,» saka Jānis Maskals, kurš makšķerē kopš bērnības.

Sezona varētu būt labāka

Raitis Čekšs pēdējo reizi uz ledus šosezon kāpis 31. decembrī. «Mēmele vietām ir aizsalusi, tur var droši kāpt, bet Mūsā lomi šosezon nav bijuši nekādi dižie. 31. decembrī Mēmelē bija labs loms – 28 centimetrus liels asaris. Tā tik ir bauda! Uz Peipusu gan nebraucu, Latvijā ir daudz vietu, kur makšķerēt. Esmu braucis uz Latgales pusi. Makšķerēju arī ar pludiņu, ja sals nav stiprs,» «Bauskas Dzīvei» pastāstīja R. Čekšs. Pagājušajā gadā Raitis copējis arī Rundāles dīķī. «Izdevās noķert mazas līdaciņas, bet palaidām tās atpakaļ. Viņam lielāko baudu sagādā prasme no ūdens izvilināt lomu. Mazākas zivis parasti cepu eļļā, bet lielās lieku cepešpannā vai žāvēju,» teic Raitis Čekšs. Viņš šo sezonu vērtē kā ne tik labu. «Mainīgo laikapstākļu dēļ ir grūti ko prognozēt. Mūsā un Mēmelē ledus jau divreiz ir izgājis,» saka makšķernieks.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.