Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Malinā skolēnus pārvadā ar Bauskas novada pašvaldības dāvāto autobusu; pašlaik akūti nepieciešami ģeneratori

Pagājušajā nedēļā Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis sazinājies ar Malinas pašvaldību Ukrainā. Sarunas laikā Malinas pašvaldības vadītājs Oleksandrs Sitailo izteicis lūgumu Bauskas novadam rast iespēju sadraudzības pilsētai ziedot elektrības ģeneratorus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Bauskas Dzīve” arī sazinājās ar O. Sitailo, viņš raksturo situāciju šonedēļ Malinā: “Mūsu pilsētas apkaimē tiešas karadarbības nav, tomēr raķešu apšaudes šad un tad Malinu sasniedz. Nepārtrauktu spriedzi uztur netālu uz ziemeļiem aiz Baltkrievijas robežas izvietotā krievu armija.

Elektrību ekonomējam, ir piegādes pārtraukumi. Pašlaik jānodrošina kritiskā infrastruktūra – katlumājas un sūkņu stacijas, kā arī sabiedriskie objekti – slimnīcas, skolas. Kopumā pašvaldības teritorijā ir 15 svarīgi infrastruktūras punkti un 20 skolas. Tam vajadzīgi benzīna vai dīzeļdegvielas ģeneratori ar jaudu 5 kW un vairāk, ar mazajiem sadzīves ģeneratoriem nepietiek. Dažus jau esam iegādājušies par pašu līdzekļiem, taču visiem naudas nepietiek, jo Ukrainā atbilstīgu ģeneratoru cena pašlaik ir ap 500 eiro, kamēr Polijā par 200 – 300 eiro lētāk.

Ģeneratori mums šobrīd ir svarīgākā vajadzība, jo sals ir tuvu. Ja salā pietrūks elektrības un paliksim bez apkures, cilvēki sals un bojāsies tehnika. Būsim pateicīgi arī par ceļu tīrīšanas un kaisīšanas tehniku vai kravas auto materiālu pārvadājumiem.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: no O. Sitailo albuma.

Viņš pateicās Bauskas pašvaldībai par iepriekš dāvāto autobusu – rotāts ar uzlīmēm, tas katru dienu ved bērnus uz skolām ārpus Malinas.

O. Sitailo atklāja, ka no Malinas, aizstāvot Ukrainu, krituši 29 cilvēki, 15 pazuduši bez vēsts. “Uzturam možu garu, dzīvojam, strādājam, mūsu mērķis – uzvara!” tā O. Sitailo.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis informēja, ka pašvaldība vērtēs un izzinās iespējas Malinas pašvaldībai nepieciešamos ģeneratorus sagādāt.

Pašvaldība ziedojumu vākšanas akciju, iesaistot novada iedzīvotājus, neplāno rīkot, taču biedrība “Laiks jauniešiem” gan palīdzību ukraiņiem atkal paredz organizēt. Organizācijas vadītājs Gints Jankovskis pastāstīja, ka pašlaik noliktavas telpā notiek jumta remonts, bet tuvāko nedēļu laikā darbs tur varētu atsākties. Tad arī iedzīvotāji tiks aicināti atkal ziedot ukraiņu atbalstam nepieciešamās preces. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Bauskas dome ar tàs vadìtaju priekšgalà varetu no savas darba algas noziedot ģeneràtoriem.Labs darbs bùtù izdarìts.

    21
  2. Ģeneratori mazi un lieli vairumā ir būvtehnikas nomas kantoriem. Vēl kaut kas ir Latvenergo, bet tur ir relatīvi maz un relatīvi ne tie. Attiecībā uz generatoriem vajag twitter ģeneratorkonvoju, tad droši vien sanāks. Ģeneratoriem būtiski ir arī pieslēguma kabeļi un uzlādēti akumulatori(nopietnākiem ģeneratoriem), veiktas apkopes un eļļas maiņas, citādi būs tikai lūzņi. Tehnikas nomas pieder krieviem, latviešiem un citiem.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.