Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Mazo benzīntanku īpašniekiem Bauskā sācies degvielas trūkums; iedzīvotāji steidz pildīt bāku un kannas

Ar nedēļas nokavēšanos, bet Krievijas iebrukuma Ukrainā sekas sasniegušas arī pārējo pasauli, tai skaitā Latviju – degvielas cenas tuvojas diviem eiro par litru. Un neviens neņemas prognozēt, kā tas beigsies, īpaši ņemot vērā neseno gāzes cenu kāpumu, kuru arī saistīja ar Krievijas ietekmi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
DUS “Bērzkalni” degvielas cenas trešdienā, 9. martā. Foto: www.bauskasdzive.lv

Bauskas novada degvielas uzpildes staciju īpašnieki cenas pašlaik nekomentē – var jau nosaukt, cik maksā konkrētajā momentā litrs benzīna vai dīzeļdegvielas, bet pateikt, ka jau tās pašas dienas laikā cena nemainīsies, nevar. «Bauskas Dzīves» lasītāju atsūtītajos apskatos redzamas cenas, kas jau tuvojas diviem eiro – līdz pat 1,97 eiro par litru degvielas.

«Pats brīnos katru dienu. Ko tālāk gaidīt – grūti pateikt. Tas atkarīgs no cenām visā pasaulē. Kā naftas cena ceļas, tā ceļas arī degvielas cena. Naftas cena pieaug gandrīz katru dienu par sešiem septiņiem centiem, un ceļas arī degvielas cena. Izbēgt no tā nekur nevarēs – cenas ietekmē valūtas kursi, degvielas biržas cenas. Var būt nobīdes valsts mērogā, bet salīdzinoši nelielas. Paredzēt te neko nevar – tad jābūt zīlniekam,» tā Valts Linde no SIA «Bērzkalni».

Daudzi iedzīvotāji pēdējās dienās sākuši veidot degvielas rezerves.

Mazo degvielas staciju īpašniekiem ir vēl arī citas problēmas – sācies degvielas trūkums. «Nedod degvielu, neved. Mazākajiem piegādātājiem nedod. Nozarē ir liels haoss un apjukums. Tagad neviens nezina, kas te būs, bet izskatās, ka būs katru dienu dārgāk,» stāsta «RR Plus» degvielas uzpildes stacijas īpašnieks Andris Rutkis. Viņa stacijā pašlaik var uzpildīt benzīnu, bet dīzeļdegvielas nav. Uzņēmējs gan ir degvielas meklējumos un cer, ka izdosies atrast.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikmēr iedzīvotāji steidz gādāt degvielas rezerves. Jau pagājušās nedēļas nogalē pie vietējām DUS, kur brīvdienās ir piemērotas atlaides, automašīnas virknējās rindās, lai sagādātu savu kārtu degvielas tvertnes uzpildīšanai. Daudziem autovadītājiem līdzi bija arī degvielas kannas, kuras arī pildīja līdz “lūpai”. “Visam mūžam jau tāpat nesapirks, bet kādam laikam pietiks. Šobrīd jau ir tā, ka degvielas cenas mainās nevis pa dienām, bet pa stundām, turklāt ievērojami,” teic DUS uzrunātais baušķenieks Dzintars.

Eksperti degvielas cenu kāpumu saista ar jaunajām sankcijām un embargo pret Krievijas naftas nozari. Apzinoties, ka tieši naftas imports ir galvenais finanšu avots Krievijas armijas uzturēšanai un attīstībai, Amerikas Savienotās Valstis plāno pārtraukt naftas iepirkšanu no Krievijas un uz to aicina arī citas valstis. Sadarbību pārtraukuši daudzi pazīstamākie naftas pārstrādes uzņēmumi. Krievijas pazīstamā opozicionāra Alekseja Navaļnija līdzgaitnieks Vladimirs Milovs norāda, ka ASV ir gatava uz to, ka degvielas cenas dubultosies un, visdrīzāk, tas sagaida arī visas pasaules valstis.

Eksperti cer, ka situāciju varētu atrisināt sankciju noņemšana no Irānas un Venecuēlas, bet arī šeit risinājums nav tik vienkāršs. Pusgadsimta laikā ir pierādījies, ka valstis ar «melno zeltu» nav spējušas izturēt naudas plūsmas sparu, kas nokļuva šajās valstīs, un varu pārņēma režīmi, kas izlaupa savu valsti un sponsorē agresiju un diversijas pret citām valstīm. Sabrukumu visai pasaules sistēmai solīja gan ar Irānas, gan pēc tam Venecuēlas embargo sākšanu, bet attīstītās valstis vienmēr pārvarēja kārtējo krīzi un turpināja attīstību, kamēr minētās valstis paliek noziedzīgu režīmu pārvaldībā un pasaulē izceļas ar vēlmi turpināt atbalstīt dažāda veida terorismu un agresiju. Jebkurā gadījumā paies vismaz pusgads vai gads, kamēr izveidosies jaunas transporta ķēdes un cenas stabilizēsies. Situāciju var atrisināt varas nomaiņa Krievijā, bet, kā rāda Venecuēlas un Irānas piemērs, režīmi stabilizējas un turpina pastāvēt, lai arī savu spēku vispārējā embargo apstākļos vairs neatgūst.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Degvielas cenas Somijā.

“Benzīns tūlīt būs divi eiro, gan jau būs arī trīs, situācijai turpinoties, tur nav arī milzīgi daudz veidu no tās cenas izvairīties – tas karš ir sācies,” TV24 raidījumā “Kur tas suns aprakts” komentāru sniedza politologs Pēteris Viņķelis.

Viņš stāsta, ka kara attīstības loģika šobrīd ir tikai eskalācija, kamēr nonāks pie kaut kāda rezultāta. Un ir jārēķinās, ka izmaksas būs.

“Tā cena ir jāapzinās, un arī jāapzinās, ka neko daudz mainīt mēs tur nevaram, jo tās alternatīvas nav daudz lētākas. (..) Līdz ar to četri eiro par litru benzīna nav nekas neparasts,” Viņķelis apgalvo.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (17)

 1. Diemžēl nepareiza rīcība. DUS ķēdes redzēs, ka ir pieprasījums un pacels cenas vēl augstāk. Pareizāk būtu visiem solidarizēties un 1 vai 2 dienas vispār nepildīt degvielu.
  Jēlnaftas biržas cena, ja nemaldos, jau otro dienu iet uz leju. Un visi globālie notikumi šobrīd iet uz to, ka šī tendence turpināsies. Bet no vieglas peļņas uz cilvēku uztraukuma un nezināšanas jau neviens neatteiksies.

  24
  1
 2. Nu vai tad nav skaidrs. Kariņš, komentējot degvielas cenas, pateica, ka tak jāmaina savi paradumi. Nu nebrauciet ar auto, brauciet ar velosipēdu vai sabiedrisko. Tikai, cik sabiedriskajam tagad biļete būs? Mūsu valstelei tak ienākumi mazināsies, ja samazinās PVN vai atcels akcīzi, spiedīs nost cik vien varēs.

  21
  5
 3. Ko lielie Ukrainas atbalstītāji, dabūjāt ko gribējāt…. Krievijas sankcijas pret Latviju būs graujošas, nebūs ne degvielas, ne gāzes. Atradusies plikā Latvija likt sankcijas Krievijai!!! Nepalīdzēs tā Eiropa mums. Un deputāti sev vēl algas pieliks..!!!!!!

  24
  40
 4. Tu ar tām trīs izsaukuma zīmēm virsrakstā esi nožēlojams ar savu sīkpilsonisko sāpi par degvielas cenu. Ukraiņi šobrīd atdod dzīvības arī par tavām tiesībām šeit nesodīti liet šļuru. Cik lielu asiņu piejaukumu vēlies savai “lētajai” degvielai?

  37
  14
 5. tagad jums tur rašā gan savs Hitlers, gan nacistiskais režīms, ko Latvijas iedzīvotāji nepieņems kaut arī pieci eiro par litru degvielas būs jāmaksā

  23
  4
 6. Nu izskatās, ka tas pats ar sāli, tūlīt pat vēl mākslīgu deficītu radīs un nav jau brīnums, ka prasīs 4 vai 5 eiro par litru. Tad gan varēs visi ar kājām staigāt!

  10
  4
 7. Arī gāzes balonus grābj ko var padzirdot baumas par cenas palielināšanu.Dažam ir vairāki tukšie baloni un apmaina visus rezervei atstājot citus bešā.Vajag limitēt nevis par peļņu domāt.

  10
  2
 8. Ja nevari uzreiz pāris tonnas nopirkt un glabāt, tad kāda jēga no pilnas bākas???🤣😅🤣🤣ieekonomēsi pāris eiro😆tā arī var ieekonomēt aizejot ar kājām,tur kur kādreiz brauci ar auto😆😅🤣 šito stulbo paniku es nesaprotu, nekur tāpat nespruksiet no cenām😅🤣

  25
  1
 9. 1. No sankcijām visvairāk cietīs parastā tauta, ne jau miljardieri 🙂
  2. Puse no degvielas sastāda nodokļi un pārējās nodevas 🙂

  21
 10. Valter-degvielu glabājot ilgāk par pusgadu tā strauji zaudē savas īpašības.Tikpat labi pēc tam bākā var liet petroleju.

 11. Saucot Latviju par “valsteli” un “pliko Latviju”, apņirdzot mūsu atbalstu Ukrainai, Jūs lieliski atklājat, kas esat paši –
  primitīvi bezdomu radījumi, kuri ar asarām acīs tūlīt sūkstīsies, ka viņiem pietrūkst lētā krievu šņabja, Baltkrievijas
  kontrabandas cigarešu un Krievijas TV kanālos ik vakarus skatītās asiņainās “černuhas”. Jūsu vaimanas par šiem “smagajiem zaudējumiem” brīdī, kad Ukraina cīnās par visas civilizācijas nākotni, ir necienīga un nožēlojama, bet tas, ka zākājat valsti, kurā dzīvojat un baudāt demokrātiskās brīvības, ir vienkārši pretīgi…

  19
  3
 12. Gudrās pamācības par to, ka nevajadzēja kaitināt Krieviju, veči, paturiet pie sevis, jo skaidri redzams, ka vēstures stundas savās palīgskolās neesat apmeklējuši. Krievija, kurā šobrīd jau pilnībā atgriezies staļinisms, savos nebeidzamajos tīkojumus pēc arvien jaunām zemēm neapstāsies nekad, pareizāk sakot tikmēr, iekams kāds neizlauzīs viņas asiņainos ilkņus. Ceru, ka to jau tuvākajā laikā izdarīs varonīgā Ukrainas tauta.

  18
  2
 13. Zini – nepietrūks gan, krievu šņabis ir iepirkts ar baigo rezervi un vēl dāvanās saņemts, bet tā kā grādīgo tik svētku reizēs, tad jau atliku likām. Seriālus kā rādīja tā rāda satelīta šķīvis, nekādu problēmu černuhas skatīties, a vot no cigaretēm esmu paguvis atteikties, veselības labā un pilnīgi pie kājas tevis pieminētā kontrabanda. No valsts patiesībā vairs sen neko negaidu!

  9
  8
 14. Izskatās, ka tas ar lielu rezervi iepirktais krievu šņabis tev arī ir smadzenes pārvērtis pavisam citā masā.

  5
  4
 15. Krievu komunistiskā fašisma svētki tuvojās Latvieši gadiem lec uz vienas kājas svinot šos svētkus.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.