Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Meklē karotītes un izvēlies vietējos produktus

Otrdien, 3.oktobrī, sāksies ikgadējā “Zaļās karotītes” un “Bordo karotītes” kampaņa kvalitatīvu vietējo pārtikas produktu patēriņa veicināšanai, portālu informēja Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) pārstāvis Miks Lūsis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šoruden vēlamies uzrunāt ne tikai patērētājus un atgādināt viņiem, kāpēc ir svarīgi izvēlēties vietējos pārtikas produktus, bet gribam uzrunāt arī pārtikas ražotājus, kuri vēl nav spēruši soli, lai pieteiktos Pārtikas un veterinārajā dienestā, veiktu sertifikāciju un iegūtu savai produkcijai “Zaļās” vai “Bordo” karotītes kvalitātes zīmi. Mēs esam uzrunājuši četru uzņēmumu vadītājus, kuri piekrituši kļūt par Karotītes vēstnešiem,” šā gada kampaņas ieceri atklāj Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

Kampaņas vēstneši būs maizes ceptuves “Lāči” saimnieks un maizniekmeistars Normunds Skauģis, A/s “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils, zemnieku saimniecības “Zūmaņi” īpašniece Digna Skrodere un Bauskas novada uzņēmuma SIA “Kronis” vadītājs Aivars Svarenieks.

“Izvēloties Latvijā ražoto, mēs naudu atstājam mūsu valsts ekonomikā. Šāda rīcība ir ne tikai patriotiska, bet arī labāka klimatam, jo tas nozīmē, ka mēs izvēlamies īsākas pārtikas piegādes ķēdes, nevis produktus, kas ceļojuši pāri pus-Eiropai vai pat pāri okeāniem. Aicinām pircējus sekot līdzi produktu izcelsmes valstij, jo latviskais zīmols ne vienmēr būs Latvijā ražots,” atgādina LPUF padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Izcili produkti nes mūsu valsts slavu pasaulē. Izmantojot Zaļo karotīti, mēs apliecinām mūsu produktu ražošanu saskaņā ar paaugstinātām kvalitātes prasībām. Aicinu arī citus ražotājus pievienoties, jo kopā mēs varam celt Latvijā augstas kvalitātes pārtikas līmeni!” uzsver maizniekmeistars Normunds Skauģis.

“Karotītes mums dod priekšrocības startēt valsts un pašvaldību iepirkumos,” vienu no svarīgākajām “Zaļās” un “Bordo” karotītes priekšrocībām norāda AS “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils. Zemnieku saimniecības “Zūmaņi” īpašniece Digna Skrodere akcentēja, ka arī daudzi lauksaimnieki ir pievienojušies Nacionālajai pārtikas kvalitātes shēmai.

SIA “Kronis” vadītājs Aivars Svarenieks pircējiem atgādina, ka uzņēmuma produkcija, kas marķēta ar izcilības zīmi “Bordo karotīte”, tiek ražota tepat, Bauskā. “Bordo karotīte apliecina to, ka viss produktu pārstrādes cikls ir veikts tepat Latvijā,” uzsver Aivars Svarenieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nacionālajai pārtikas un kvalitātes shēmai turpina pievienoties jauni ražotāji, un man ļoti patika, kā pateica “Pūpolu maizes” ražotājs, kurš pavisam nesen pievienojās karotīšu saimei. “Zaļās karotītes” iegūšanu “Pūpolu maize” nodēvēja par viņu ceptās maizes kvalitātes “legalizāciju”, cerot uz lielāku atpazīstamību ne tikai Ziemeļkurzemē, bet arī citviet Latvijā,” stāsta Ināra Šure.

Saglabājot maizes cepšanas tradīcijas un recepti, Talsu uzņēmums SIA “ZJC” piedāvā svaigi ceptus maizes un konditorejas izstrādājumus jau vairāk nekā 30 gadus. Viņu ražotā produkcija pēc sastāva vienmēr esot atbildusi Zaļās karotītes kvalitātes standartiem, taču maizes ceptuve ir maza un attīstās pakāpeniski, izaugsmē investējot tikai pašu nopelnīto. Līdz ar to nākamais izaugsmes solis un Pārtikas un veterinārā dienesta sertifikācija vairākiem produktiem veikta tikai nesen, skaidro LPUF padomes priekšsēdētāja.

“Rudens ir ražas laiks, kad veikalu plauktos nevajadzētu būt problēmām ar latviešu produktiem. Izvēloties preces, kas marķētas ar “Zaļās” un “Bordo” karotītes kvalitātes zīmi, vari būt drošs, ka izvēlies Latvijā ražotu pārtiku. Būsim modri un dosim priekšroku vietējai pārtikai,” aicina Ināra Šure.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd “Zaļā karotīte” ir piešķirta 134 uzņēmumu 593 produktiem, bet “Bordo karotīte” – 52 uzņēmumu 279 produktiem. “Zaļā karotīte” tiek piešķirta produktiem, kuri tiek ražoti Latvijā no vietējām izejvielām un atbilst paaugstinātām kvalitātes prasībām. Savukārt “Bordo karotīti” piešķir produktiem, kuru pilns ražošanas cikls tiek veikts Latvijā, produkts atbilst paaugstinātas kvalitātes prasībām, bet ražošanai nepieciešamās izejvielas var nebūt vietējās.

LPUF ir vienīgā Latvijas pārtikas pārstrādes daudznozaru nevalstiskā organizācija, kas apvieno pārtikas uzņēmumus un profesionālās asociācijas, pārstāv ražotājus valsts un nevalstiskajās organizācijās, aizstāv biedru intereses starptautisko normatīvo aktu izstrādē, kā arī sniedz LPUF biedriem informatīvu atbalstu. Federācijā ir apvienojušies uzņēmumi, kas aizņem vairāk nekā 60% no visa Latvijas pārtikas ražošanas tirgus. Tajā ir pārstāvētas gan nozaru asociācijas, gan vairāki desmiti lielu, vidēju un mazu uzņēmumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.