Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Deju kopas “Mēmelīte” jubilejā sadanco lieli un mazi

Sestdien, 21. maijā, Bauskas novada Bērnu un jauniešu centra (BJC) deju kopa «Mēmelīte» svinēja 30 gadu jubileju, kas bija jau pērn un ko ierobežojumu dēļ pirms gada nevarēja svinēt. Pasākumā piedalījās deju kopas «Mēmelīte» visu vecuma grupu dejotāji, skatītāju pulks piepildīja Īslīces kultūras nama lielo zāli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par godu 30 + 1 gada jubilejai koncertā tika izpildīta 31 deja, ko atrādīja mazie «Dārtas grupas» dejotāji, «Gerdas grupas», «Adeles grupas» un «Tīnas grupas», «Rūtas grupas» un «Elzgates grupas» audzēkņi, kā arī «Kārļa grupas» un «Esteres grupas» dalībnieki. Uzstājās arī deju kopa «Suvartukas» no Pluņģes Lietuvā. «Mēmelītes» dalībnieki pirms pandēmijas apciemoja kaimiņvalsts draugus, pēdējo reizi Pluņģē jaunieši bija šī gada martā. Draudzība starp kolektīviem pastāv jau astoņus gadus. Šī draudzība esot izveidojusies pavisam nejauši, kad bijušie deju kopas dalībnieki kaimiņus satikuši Cēsīs un nolēmuši viens otru apciemot.

Svinību laikā tika izpildītas dažādas dejas, cita par citu jestrāka. Skatītāju ovācijas liecināja par to, ka dejas tīk visiem un koncerti pandēmijas laikā trūkuši. Koncerta dalībnieki smaidīja, ritmiski aplaudēja līdzi teju visām dejām. Pēc koncerta noslēguma BJC direktores vietniece Veronika Puķe sveica kopas vadītāju Ligitu Irbīti un koncertmeistares Gunitu Ūdri un Diānu Siliņu.

«Paldies jums par dejotprieku, paldies vecākiem un vecvecākiem! Attālināto mācību laikā jūs kļuvāt vēl saliedētāki un stiprāki, jūs atradāt visdažādākos veidus, kā dejot un būt kustībā,» gandarījumu pauda V. Puķe. Nepazaudēt mīlestību pret deju novēlēja arī Lietuvas pārstāvji no  deju kolektīva «Suvartukas». Pateicības tika izteiktas arī Īslīces kultūras namam un Aigai Kirilovai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta vadītāja Antra Ozoliņa uzrunā sacīja: «Prieks baudīt, prieks skatīties un prieks priecāties!» A. Ozoliņa Bauskas novada domes priekšsēdētāja Aivara Okmaņa vārdā pasniedza pateicību deju kopas «Mēmelīte» vadītājai L. Irbītei par ilggadēju, augstu un kvalitatīvu darbību kultūrā.

«Mēs tikai marta beigās uzzinājām, ka jubilejas koncertu varēsim rīkot, tāpēc sagatavošanās bija ļoti ātra, bet bērni un vecāki visu darīja ar prieku, jo nekas tāds sen nebija bijis,» atklāja L. Irbīte, «jubileju gribējās atzīmēt, jo 30 gadi nav mazs skaitlis nevienam kolektīvam.»

Attālināto nodarbību laikā deju kopas «Mēmelīte» dalībniekiem mēģinājumi bija platformā «MS Teams»,  dejotāji strādāja individuāli un dažādās grupās. «Kad bija pirmais lielais «lokdauns» pagājušā gada ziemā, daudzi bērni aizgāja sportot, jo tas vienīgais bija atļauts, bet sūdzēties, ka nav dejotāju, nevar – dejotāji ir,» pauž L. Irbīte. Ļoti sirsnīgs un aizkustinošs bijis dejotāju sagatavotais videosveiciens kopas vadītājai, kuru viņa atzina par patīkamu pārsteigumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Mēs esam kā viena liela ģimene, dejotāji ir atsaucīgi, atraktīvi, izdomas bagāti,» atzīst L. Irbīte, «protams, jāpateicas mazo dejotāju vecākiem, kuri bērnus izvadā un kādā brīdī arī mudina nepamest dejas.»

«Dejoju jau trīs gadus, un tautas dejas man nozīmē daudz, mēģinājumos satieku draugus, kopā darām to, kas mums vislabāk patīk – dejojam,» stāsta dejotājs Kristers Kalējs, «mūsu kolektīvs un tā vadītāja ir vislabākie, vienmēr cits citam palīdzam un pamācām, ja nepieciešams.» Kristers atzīst – arī tad, ja mēģinājumā reizēm sanāk maz dejotāju, uz koncertiem ierodas visi un ar smaidu nodejo visas dejas līdz galam.

Nikola Smirnova «Mēmelītē» dejo jau 14 gadus un atzīst, ka deja ir viņas ikdiena, jo dejo ne tikai kolektīvā, bet arī mājās un uz ielas. «Deja ir mana lieliskā iespēja iegūt neaizmirstamas emocijas un palaist visu to, kas mani satrauc, jo deja ir kā mana meditācija,» atzīst Nikola, ««mēmelēni» ir lieliski jaunieši, kuri zina, ko grib panākt un pierādīt, dejojot kolektīvā. Mēs vienmēr atbalstām cits citu, palīdzam un baudām dejas mirkli kopā.» Nikola atzīst, ka kolektīvā viņus lieliski pavada skolotāja Ligita, kura esot skolotāja ar lielo «S» burtu, jo spēj samīļot, sabučot, sniegt atbalstu tad, kad tas ir visvairāk nepieciešams. «Es ļoti novērtēju to, ka Ligita ir pacietības pilna un izliek sevi dejā uz visiem 100!» pateicīga ir dejotāja.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.