Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Meža īpašniekus sestdien aicina uz semināru Kurmenē

Sestdien, 5.novembrī, meža īpašnieki aicināti apmeklēt semināru meža apsaimniekošanas demonstrējumu teritorijā Bauskas novada Kurmenes pagastā īpašumā “Pūpoli”. Izglītojošā semināra mērķis ir iepazīstināt privāto mežu īpašniekus ar aktuālo informāciju, jaunākajām atziņām un praktisko pieredzi privāto mežu apsaimniekošanā, lai paaugstinātu privāto mežu apsaimniekošanas kvalitāti, portālu informēja demonstrējumu teritorijas “Pūpoli” pārvaldnieks Raimonds Mežaks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš atklāja, ka semināra dalībnieki varēs iegūt informāciju no meža nozares speciālistiem par jaunāko pētījumu atziņām un to pielietošanu praksē, atbildīgu zemes izmantošanu mežsaimniecības produkcijas ieguvei, citu meža resursu izmantošanu.

Sestdienas seminārā tiks apskatītas tēmas par saimnieciski nozīmīgu koku sugu nākotnes perspektīvam un izvēles iespējām, plānojot koku stādījumus, CO2 piesaistes un siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju mazināšanas pasākumiem meža apsaimniekošanā un novērtēšanas sistēmu, jaunākajiem noteikumu grozījumiem koku ciršanā un meža atjaunošanā, dabas aizsardzības prasībām meža apsaimniekošanā, kā arī par meža apdrošināšanu Latvijā.

Izglītības pasākuma teorētiskajā daļā prezentācijas sniegs Latvijas biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Meža fakultātes prodekāne un lektore Solveiga Luguza, Meža konsultāciju pakalpojumu centra Sēlijas nodaļas vecākā mežsaimniecības konsultante Inga Buša, Meža konsultāciju pakalpojumu centra Mežsaimniecības projektu vadītāja Elvīra Grasmane, SIA “Reinsons un partneri” pārstāvis Mārtiņš Šaicāns un meža demonstrējumu teritorijas “Pūpoli” pārvaldnieks Raimonds Mežaks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma praktiskajā daļā būs iespējams apskatīt projekta “LIFE IP LatViaNature” meža apsaimniekošanas demonstrējumu teritorijā “Pūpoli” īstenoto praksi mežā. Kopā ar Raimondu Mežaku, Ingu Bušu un Pasaules Dabas Fonda direktoru un Meža programmas vadītāju Jāni Rozīti savstarpējā diskusijās varēs iepazīties ar jaunaudžu kopšanas un krājas kopšanas cirtēm, izvērtēt vairāk nekā 15 gadu ilgās izlases cirtes pielietojuma rezultātus, mežaudzes veidošanu plantācijā, dabas aizsardzības pasākumu īstenošanu mežsaimniecībā un bioloģiski augstvērtīgu mežu aizsardzību.

Pasākumu rīko demonstrējumu teritorijas “Pūpoli” īpašnieki, Meža konsultāciju pakalpojumu centrs un Pasaules Dabas Fonds. Visi semināra dalībnieki aicināti pieteikties Ingai Bušai, zvanot uz telefona numuru 26534704 vai rakstot uz inga.busa@mkpc.llkc.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.