Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Mežotnes baznīcas tornī iekārto ekspozīciju veltītu Mežotnes pilskalnam un senajiem zemgaļiem

Mežotnes baznīcas atjaunošanas otrās kārtas darbi tuvojas noslēgumam. Tikmēr jau pabeigtajā Mežotnes baznīcas tornī pamazām tiek ierīkota ekspozīcija veltīta Mežotnes pilskalnam un senajiem zemgaļiem, portālu informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maija beigās torņa starpstāvā uzstādīts lielformāta Mežotnes pilskalna un senpilsētas makets, atainojot seno zemgaļu pilskalna nocietinājumus 13.gadsimtā. Maketā iekļauti pils pagalma apbūves elementi, aizsargvaļņi, senpilsētas apbūve – dzīvojamās un saimniecības ēkas, slieteņi, senā osta. Seno ēku konstrukcijām izmantoti kokmateriāli, ēku savienojumi veidoti atbilstoši vēsturiskajiem principiem – ar iecirtumiem un salaidumiem.

Maketu atdzīvina seno cilvēku un dzīvnieku figūras sadzīviskās un kaujas ainās. Demonstrējot krustnešu iebrukumu, ekspozīcijā iekļauti arī aplenkšanas torņu, akmeņu metamo mašīnu figūras. Cilvēku, dzīvnieku un kaujas tehnikas figūras izgatavotas izmantojot mūsdienīgas 3D modelēšana un drukas tehnoloģijas.

Foto: bauska.lv

Pašvaldībā akcentēja, ka Mežotnes pilskalna un senpilsētas makets veidots maksimāli vēsturiski precīzi, pamatojoties uz pieejamām vēstures liecībām un avotiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maketa izgatavošanas tiesības iepirkuma procedūras rezultātā ieguva SIA “WoodCom”  par kopējo summu 16 000 eiro.

Tuvākajā nākotnē ekspozīciju papildinās bezkontakta multimediju interaktīvs stends, kas apmeklētājiem nodrošinās iespēju noskatīties Mežotnes pilskalna stāstu video formātā.

Stenda izgatavošana un ierīkošana saskaņā  ar iepirkuma procedūru uzticēta  SIA “REVERIE Trading Group”  par kopējo summu 27 485,92  eiro,  ieskaitot PVN. Stendu plānots ierīkot līdz 2022.gada 15.novembrim.

Interesentiem Mežotnes baznīca durvis vērs vaļā jau šoruden. Kamēr vēl turpinās ekspozīciju ierīkošana Mežotnes baznīcā, tikmēr pašvaldība aicina ikvienu ļauties nesteidzīgai pastaigai Mežotnes pilskalnā. Pateicoties pilskalnā izvietotajiem apmeklētāju plūsmas skaitītājiem, vietvara varēs fiksēt apmeklējumu skaitu un intensitāti ne tikai pa dienām, bet arī pa stundām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. tad jautājums, kad draudze varēs pulcēties uz pirmo dievkalpojumu un kurš izraudzīts par draudzes “ganu”?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.