Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Mežotnes jauktais vokālais ansamblis «Mēs» nosvin 15 gadu jubileju

Sestdien, 21. maijā, daudzfunkcionālajā centrā «Strēlnieki» norisinājās Mežotnes pagasta jauktā vokālā ansambļa «Mēs» 15 gadu jubilejas koncerts «Mēs esam, kas esam».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ierodoties daudzfunkcionālajā centrā «Strēlnieki», bija jūtama steidzīga, bet pozitīva gaisotne. Pasākumam gatavojās dažādi sabraukušie vokālie ansambļi, kuri vēl steidza izmēģināt vajadzīgās priekšnesuma daļas, kā arī piekārtoja savus skatuves tērpus uznācienam. Uz jubilejas koncertu bija ieradies plašs pulks apmeklētāju, lielākā daļa – vieskolektīvi, kuri bija atbraukuši sveikt jubilāru – jaukto vokālo ansambli «Mēs» – un priecēt klausītājus.

Ieradies bija Elkšņu kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis «Tik un tā», vokālais ansamblis «Eliksīrs» no Bauskas, Tārgales sieviešu ansamblis «Ziedu laiks», Valdeķu jauktais vokālais ansamblis «Do-Re-Mi», sieviešu vokālais ansamblis «Mežrozītes» no Codes, senioru vokālais ansamblis «Vīzija» no Jelgavas, kā arī Lielvārdes garnizons «Miera vēji».

Pasākuma pirmajā daļā uzstājās jubilejas gaviļnieki – jauktais vokālais ansamblis «Mēs», kuri pēc pirmā priekšnesuma atzina, ka cilvēks ir pats skaistākais tad, kad viņš dzied. Pēc dažām izpildītām dziesmām uz skatuves kāpa kāds no vieskolektīviem, lai «Mēs» grupas pārstāvji nomainītu skatuves tērpus un turpinātu pasākumu jau citā izskatā. Skatuves tērpus ansamblis pārģērba vairākas reizes, pieskaņojoties izpildījumam, kas bija krāšņāki cits par citu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Mēs jums nesam sveicienus no Daugavas krastiem, no Lielvārdes,» uzteica Lielvārdes garnizona «Miera vēji» pārstāvis, «šodien tik aktuālā kara tēma mums ir jāizdzied.» Jauktais vokālais ansamblis «Mēs» atzina, ka viņu vīriem ir arī talants deklamēt dzeju. Tā vīri cits pēc cita runāja dzejas rindas, kurām sekoja dziesmas. Otrajā pasākuma daļā uzstājās arī pārējie vieskolektīvi, un runas teica jauktā vokālā ansambļa «Mēs» sveicēji. Noslēgumā tika izpildīta kopdziesma «Lai sasaucamies, lai dziedam», pēc kuras sanākušie tika aicināti uz daudzfunkcionālā centra «Strēlnieki» mazo zāli, lai kopīgi notiesātu svētku torti.

Jauktā vokālā ansambļa «Mēs» vadītāja Liene Gaile. Foto: Māris Krūmiņš

«Pēc koncepcijas svētki un sarīkojums izdevās, kā plānots,» stāsta jauktā vokālā ansambļa «Mēs» vadītāja Liene Gaile, «kad šogad runāju ar kolēģiem, sajutos nedaudz dīvaini, jo mēs ar kolektīvu visu laiku bijām kopā tik, cik epidemioloģiskā situācija bija ļāvusi.» Mēģinājumi esot notikuši gan individuāli iekštelpās, gan arī lietotnē «WhatsApp», gan citādos alternatīvos veidos, lai sagatavotu repertuāru. «Par atgriešanos uz skatuves visiem ir sajūsma, prieks un pozitīvas emocijas, kā jau kad cilvēks ir atkal brīvībā,» tā L. Gaile, «domāju, ka kolektīvs arī pēc 15 gadiem vēl būs, un, ja tie būs mūsu pašreizējie dziedātāji, tad jau tas būs senioru ansamblis.» Atsaucīgi, dziedāt griboši, cits citu mīloši, cilvēki, kas ir gatavi palīdzēt un atbalstīt jeb vienkārši fantastiski cilvēki – tā savus dziedātājus raksturo vokālā ansambļa «Mēs» vadītāja L. Gaile.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.