Pagājušajā nedēļā, 6. jūlijā, tiekoties Latvijā populārām, spēcīgām sievietēm līderēm un viņu topošajām audzēknēm, tostarp Mežotnes pagasta jaunietei Ditai Dārzniecei, tika atklāta Latvijā pirmā izaugsmes programma jaunietēm «Beat It». Tās mērķis ir motivēt un atbalstīt jaunas sievietes viņu ceļā uz profesionāliem panākumiem.
«Beat It» programmas koordinatore Egita Brauna informē, ka programmā par mentorēm un lektorēm ar jaunietēm strādās tādas sabiedrībā zināmas dāmas kā Ieva Ilvesa, Dita Danosa, Marija Naumova, Beāte Jonīte, Kristīne Beitika, Beāte Krauze-Čebotare, Baiba Sipeniece-Gavare un citas.
Konkursa kārtībā dalībai programmā tika izraudzītas 16 dalībnieces vecumā no 16 līdz 21 gadam, kuras pārstāv vairākus Latvijas reģionus – Salaspili, Talsus, Rēzekni, Valmieru, Mārupi, Rīgu, Jelgavu, Madonu un Bausku. Jaunietes kopā ar mentorēm sadarbosies visas vasaras garumā, lai radītu katra savu unikālu plānu jeb ceļa karti, kas soli pa solim vedīs uz meiteņu sapņu piepildījumu, skaidro E. Brauna.
«Saņēmām vairākus desmitus pieteikumu no Latvijas reģioniem, to starpā arī no SOS ciematu meitenēm, par ko jo īpašs prieks. Meitenes, kuras pieteicās, ir ļoti atšķirīgas, kas izvērtēšanas procesu vērta īpaši sarežģītu, bet tagad ir liels gandarījums tikties ar tik drosmīgām un mērķtiecīgām jaunietēm – nākotnes līderēm,» stāsta izaugsmes programmas autore un patrone Jana Trapāne.
«Saprast, kas ir manas vērtības»
Programma atklāta, daloties ar sieviešu pieredzes un iedvesmas stāstiem. Viena no lektorēm bija Ieva Ilvesa – diplomāte, kiberdrošības politikas eksperte un bijusī Igaunijas pirmā lēdija.
«Tu vari būt gan sieviete, gan mamma, gan profesionāle! Ne vienmēr ir viegli, ne vienmēr viss ir tā, kā tas izskatās uz žurnāla vāka, bet mana pieredze rāda, ka nevajag padoties tikai tāpēc, ka apkārtējie domā citādāk. Es teikšu godīgi – lielākoties manā karjerā cilvēki ir domājuši citādāk, sākot ar darbu NATO paplašināšanā un beidzot ar to, vai Igaunijas pirmajai lēdijai labāk strādāt vai labāk būt pirmajai lēdijai. Kad apprecējāmies, teica: «Viņa aprecējās, jo grib naudu!». Kad mēs paziņojām, ka es tomēr turpināšu strādāt, teica: «Nu, kas tad tā par pirmo lēdiju?» Šis ir vienkāršs piemērs, lai saprastu, ka visiem laba tu nebūsi nekad. Pats svarīgākais ir saprast, kas tad esmu es, kas ir manas vērtības, kāpēc es izvēlos konkrēto ceļu. Apkārtējie var to nepieņemt, bet tas ir tavs dzīves ceļš. Tāpēc es iedvesmoju nepadoties!» savā uzrunā meitenēm aicināja Ieva Ilvesa.
Iespējas pašizaugsmei
Mežotniece Dita Dārzniece arī apstiprināta programmā. Tai pieteikusies, jo jau iepriekš ar OTZI fonda (OTZI mērķis ir sabiedriskā labuma darbība bērnu un jauniešu attīstības jomā) palīdzību viņa esot piedalījusies šāda veida projektos, un, izskanot piedāvājumam, viņa zinājusi, ka jāpiesakās, jo programma dod iespējas pašizaugsmei un iedvesmai kā sasniegt mērķus. «Protams, mani ieinteresēja arī šī ideja par mentorēm, kas ir spēcīgas un neatkarīgas sievietes, kas spējušas dzīvē daudz sasniegt,» laikrakstam stāsta Dita Dārzniece.
No programmas Dita sagaida iespēju attīstīties un spēt pārvarēt sevi, lai varētu iemācīties pastāvēt par sevi, aizstāvot savu viedokli, kā arī uzzināt jaunas, interesantas lietas par mentoriem un citu cilvēku mērķiem. «Vēlos iepazīt jaunus cilvēkus, jo jaunu, mērķtiecīgu paziņu vai pat draugu, kas ir motivēti darīt, nekad nevar būt par daudz,» uzskata D. Dārzniece. Viņasprāt, Latvijā trūkst līderes, jo, kad tiek runāts par līderiem, tie lielākoties ir vīrieši.
Vēlas kļūt par arhitekti
Jau kopš 3. klases Dita sapņojusi kļūt par arhitekti, kas spētu mainīt vidi un cilvēku dzīvesveidu. «Sapņi var piepildīties, uz ko es arī lēnā gaitā dodos. Dažreiz tikai ir nepieciešama kāda motivācija, kas neļauj padoties, kad ir radušies šķēršļi,» teic Dita Dārzniece.
Dita tikai nesen uzzināja, ka viņas mentore programmā būs Brigita Bula. «Pagaidām zinu tikai viņas darbus – 2019. gadā viņa ieguva Arhitektūras gada balvu ar savu projektu «Sāls māja», kas mācību stundu laikā tikusi daudz pētīta. No viņas darbiem ir redzams, kā ar minimālisma pieskārienu var «sapludināt» dabu un ekoloģisku dzīvesveidu skaistos projektos, kas uzbūvēti «saplūst» kopā ar apkārtni un liek justies tā, it kā tur atradušies jau ilgi,» atklāj jauniete.
Programmas atklāšanas pasākumā dalībnieces pirmo reizi satika savas mentores, savstarpēji iepazinās, iedvesmojās turpmākajam darbam un uzsāka individuālu sadarbību ar mentorēm, lai spertu jau pirmos soļus tuvāk saviem mērķiem. Iecerēts, ka programmas noslēgumā meitenes mājās dosies ar izstrādātu plānu jeb ceļa karti, kā soli pa solim savus sapņus vērst īstenībā. Turklāt motivētākā un mērķtiecīgākā dalībniece saņems naudas balvu 1000 eiro apmērā savu sapņu īstenošanai.
Dita malacīte!!!!! Tā tik turēt!!!!❤️