Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Miljonāram piederošā īpašumā Iecavas pusē zirgu pakļauj nežēlīgām ciešanām; policija sākusi kriminālprocesu

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde ir uzsākusi kriminālprocesu par cietsirdīgu izturēšanos pret zirgu Iecavas pagastā, šodien ziņo portāls la.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

”2023. gada 14. novembrī Valsts policijā saņemta informācija par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku Bauskas novadā, Iecavas pagastā. Izvērtējot dzīvnieka veselības stāvokli tika konstatētas traumas, kas nav savienojamas ar dzīvības saglabāšanu, tādēļ zirgam tika veikta eitanāzija. Par notikušo Valsts policijā uzsākts kriminālprocess un tiek skaidroti notikušā apstākļi,” portālam la.lv skaidro likumsargi.

Zirgs bezpalīdzīgi guļam pamanīts “Briežu dārzā”. Renāte Grīnberga – sieviete, kura pamanījusi dzīvnieka ciešanas, nav spējusi zirgu atstāt mokošās sāpēs lūgusi pēc palīdzības. Viņa notikušo atminas platformā “Facebook”.

“14.novembrī braucu pa ceļu, kas ved gar briežu dārzu Iecavas pusē. Tur pamanīju zemē guļošu zirdziņu. Likās aizdomīgi, ka viens pats, jo iepriekš braucot biju te manījusi vairākus zirgus ganāmies, un, tā kā mēs zinām, ka zirgs ir bara dzīvnieks, likās jocīgi, kāpēc viņš te ir viens. Izkāpu no mašīnas, piegāju pie žoga un sapratu, ka kaut kas nav īsti labi. Piegāju tuvāk pie zirga, un tas ko es redzēju mani šokēja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sirds sitās, rokas kratījās un asaras bira aumaļām, ticiet vai nē, bet man sāpēja, sāpēja tikpat ļoti, kā mazajam zirdziņam, kuram bij ļoti smaga kājas trauma, varēja redzēt salauztos kaulus, daļa kājas karājās vienkārši cīpslās, smaka, kas izdalījās, bija jūtama jau pa gabalu, jo brūce bija sākusi pūt, atlikusī kāja bija uzpampusi kā bluķis.”

Sieviete nekavējoties par situāciju informējusi dzīvnieku aizsardzības biedrību “Ķepu ķepā”, līdz ar to tikušas saceltas kājās visas iespējamās iestādes, kas par pieļautajām zirga ciešanām vainīgo varētu saukt pie atbildības.

Pārtikas un veterinārā dienests norāda, ka tika saņemta informācija par savainotu zirgu, tāpēc inspektori devušies pārbaudē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dienestu sagaidīja pašvaldības policija un persona, kura ziņoja par notikumu. Kad ieradās Valsts policija un novietnes pārstāvis, PVD un pieaicinātais veterinārārsts varēja iekļūt novietnes teritorijā un veikt pārbaudi. Veterinārārsts pieņēma lēmumu dzīvnieku eitanazēt. Tā kā Valsts policija par šo gadījumu ir uzsākusi kriminālprocesu, jautājumi par šīs lietas tālāku virzību ir jāuzdod Valsts policijai.”

Latvijas Veterinārārstu biedrības Zirgu ārstu sekcijas vadītājs Juris Tolpežņikovs stāsta: “Zirgs bija jāiemidzina, un es to izdarīju. Tas zirgs smirdēja briesmīgi. Bija skaidrs, ka tās ir atkārtotas traumas. Tā sākotnējā trauma ir bijusi, cik es sapratu no vietējiem cilvēkiem, jau vairāk nekā desmit gadus. Stāja nekad nav bijusi laba. Tagad brūce bija svaiga. Nedēļu, divas nedēļas veca. Sapuvusi, vēl kaut kas lauzts vai kapsula nomaukusies. Respektīvi tā kāja bija beigta. Traumas tur bija vairākas. Zirgs droši vien jau pirms desmit gadiem bija midzināms nost. Bet daži zirgi, būdami absolūti savainoti, joprojām spēj pastāvēt un paŗvietoties. Šis zirgs to spēja, visticamāk, kādus desmit gadus. Es to zirgu nebiju pirms tam redzējis dzīvu un klibojošu tādu. Tas ir līdzīgi kā cilvēki pārvietojas ratiņkrēslos. Ar zirgiem šī problēma ir visā pasaulē – ir ļoti grūti novilkt svītru, neviens nevar pateikt, nav tādu likumu, tā pelēkā zona ir klāt – midzināt nost vai nē.”

Apskatot informāciju, kāda publiski pieejama jebkuram interesentam internetā par “Nodibinājumu briežu dārzs Kakti”, viens no briežu dārza īpašniekiem un patiesajiem labuma guvējiem ir miljonārs Juris Šabašovs, kā arī Larisa Kondrakhina un Ruta Bērziņa. Norādīts, ka saimniecībā
– tiek izkopta savvaļas dzīvnieku, īpaši briežu izkopšana, nolūkā radīt kvalitatīvas medību trofejas;
– medību saimniecības attīstīšana tādā veidā un pakāpē, kas nodrošinātu savvaļas, tajā skaitā medījamo dzīvnieku populāciju atjaunošanu, attīstību un aizsardzību, tajā skaitā veterinārmedicīnisko aprūpi, kā arī to apdzīvotās vides daudzveidības saglabāšanu;
– medību kā tradicionāla, videi draudzīga atpūtas veida popularizēšana, vienlaicīgi veicinot lauku vides attīstību;
piedalīšanās savvaļas, tajā skaitā medījamo dzīvnieku un to populāciju, zinātniskajā izpētē, tajā skaitā rīkojot par to starptautiskas konferences, simpozijus u.tml.;
– piedalīšanās medījamo dzīvnieku populācijas dinamikas monitoringa un ar medību saimniecību, savvaļas dzīvnieku populāciju attīstību saistītu tiesību aktu izstrādē;
– sadarbības veicināšana ar radniecīgām organizācijām Latvijā un ārvalstīs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par zirgiem nav teikts ne vārda.

Valsts policija kriminālprocesa ietvaros noskaidros, kurš saucams pie atbildības par zirga ilgstošajām mocībām. Neoficiāla informācija liecina, ka bojā gājušo rikšotāju sauca Gvins.

Lai gan portāla la.lv rīcībā bija arī fotogrāfijas un video ar zirgu, tomēr tika izlemts tās nepublicēt, jo skati ir šausminoši un zirgs ir acīmredzami novārdzināts.

Foto: Renāte Grīnberga

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

  1. Tam kurš par to ir atbildīgs novēlu 300x lielākas ciešanās nekā tam nabaga bezpalīdzīgajam zirdziņam😢,Žel ka ir tādi neaptēsti cilvēki ,kuriem viss izmērāms ir tikai banknotēs😡,bet nekas dzīve ir ka bumerangs un katram iedos atpakal vēl vairāk .es no sirds novēlu šiem trīs cilvēkiem kaut arī viņiem nopūtu kājas !!butu godam pelnījuši.

    11
  2. Kad opīts tur strādāja lai gan tikai par vēdera tiesu, šadas lietas tur nenotika, ļoti sirdij tuvi tie dzīvnieciņi viņam bija! Vēl joprojām atceros kā tur staltais barvedis ar vārdu “Buba” opim kartupeļus nāca zagt pie pagraba kamēr viņš tur remontējas ap traktoriem! Tiešām žēl lasīt tādas lietas .. 🙁

  3. Neesmu ļauns cilvēks bet šos morāļos divkojainos kropļus nevar nosaukt par cilvēkiem,nivēlu tiem mēsliem sapūt pa gabaliem,lai izjūt tās sāpes ko izcieta šis mazais neaizsargātais dzīvnieciņš,lai tam miljonāram izput viss tas biznesa un lai viņš aiziet pa burbuli.

  4. Bravo Upelniekam!!!🤬🤬🤬🥴 Aiz pautiem pakārt un lai pūst,vēlams Centālcietumā!Cik gadus jau nospļauties par visiem tur esošajiem dzīvniekiem,ja godīgi,tad pat nav pārsteigums šāds iznākums🥺🥺🥺 Diemžēl!Ja īpašnieks zinātu visas viņa izdarības,tad patriektu jau sen atpakaļ…Bet super pārvaldnieks vēl algu saņēma par to,ka apzog Šabašovu un vadā padauzas uz Briežu dārzu!Bet alkohola saēstām smadzenēm viss pa lielam vienaldzīgs…

  5. Paldies, Renāte, ka apstājies! Saimniekam un atbildīgajiem kriminālatbildību! Necilvēki! Dzīvniekam – vieglas smiltis!

  6. Kādreiz bija sakarīgs pārvaldnieks, notika rosība, bija sakopts,ar dzīvniekiem nekas tāds nenotika…Īpašniekam simts reizes bija jāpārbauda šo klaunu un dzērāju,kuram tagad bija uzticēta pārvaldīšana,viņam nedz cilvēku,nedz dzīvnieku nekad nav bijis žēl!🥴 Diemžēl jau par vēlu…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.